Sváček o vítězném gólu: Trefil to hezky, bohužel jsem na to nedosáhl

Sváček o vítězném gólu: Trefil to hezky, bohužel jsem na to nedosáhl

B r n o – Už se zdálo, že gólman Dominik Sváček v dnešním utkání vychytá druhé čisté konto v řadě. Osm minut před koncem ale napřáhl střídající Jirásek a zlomil bezbrankový stav. V závěru hosté udeřili ještě jednou a brněnský gólman tak se svými spoluhráči musel vstřebávat trpkou prohru.

„Ze začátku na nás Žižkov vletěl a měl více ze hry, pak jsme se do hry dostali my. Dovolím si říct, že od té doby jsme měli herní převahu, měli jsme nějaké možnosti na to, abychom dali první gól. Bohužel tam nespadlo nic, zatímco Žižkovu ano,“ hodnotil Sváček průběh zápasu, v němž tým v prvních minutách podržel dvěma zákroky.

S klíčovým momentem utkání mnoho dělat nemohl. „Po našem rohovém kopu zaútočil soupeř, úplně si nevybavím, jak k té střele došlo. Ale trefil to hezky a bohužel jsem na to nedosáhl,“ mrzelo Dominika, který na jaře vychytal v devíti zápasech třikrát čisté konto.

Času na truchlení nicméně mnoho nezbývá, už v sobotu čeká na Zbrojovku další zápas. „Osobně mi to takhle vyhovuje, mám rád, když jdou zápasy rychle za sebou. Člověk to musí hodit za hlavu a soustředit se už na další utkání. Věřím, že v sobotu to bude lepší.“

V minulém utkání s Opavou se Sváček dvakrát v závěru vydal podpořit útok, pak se rychle vracel do brány. „To vždycky vyplyne ze situace a z nějaké domluvy. Může přijít pokyn z lavičky, zrovna třeba s Opavou jsem si to při rohu vyhodnotil sám, protože už nebylo co ztratit. Dnes k tomu vhodná situace nenastala, v závěru pak soupeř skóroval ještě jednou a bylo jasno,“ zakončil Sváček.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou
B-tým
28.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko dohrává zápas s Vrchovinou

B r n o - Brněnský B tým dohrává odložený zápas s Vrchovinou Nové Město na Moravě. Hraje se ve...
Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z výtěžku aukce speciálních dresů
Ostatní
28.05.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci dnes předali odběrová křesla, zakoupená z...

B r n o – Zástupci Zbrojovky dnes navštívili Transfuzní a tkáňové oddělení FN Brno. Našim...
Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně
A-tým
25.05.2024 | Martin Lísal

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se...

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž...