Styl hry by mi mohl sedět, věří nová posila Reiter

Styl hry by mi mohl sedět, věří nová posila Reiter

B r n o – Ještě včera trénoval Rudolf Reiter v Ostravě, dnes už poprvé oblékl červené tréninkové vybavení s číslem 7, které si po dobu svého působení ve Zbrojovce vybral.

Jak rychle se celý transfer udál?
Bylo to v řádech dnů. Informaci o zájmu Zbrojovky jsem dostal na začátku týdne, dnes je čtvrtek a jsem tady (úsměv). Minulý týden jsem měl s trenérem Kozlem pohovor, na něm jsem řekl, že je mým přáním odejít na hostování a hrát. Tím pádem se upeklo tohle. Možností bylo víc, nakonec jsem se rozhodl pro Brno.

Co všechno jsi zatím stihl?
Na hotel jsme dorazili včera, dnes jsem měl schůzku s trenérem, pak jsem nafasoval vybavení a šel na trénink. Byl individuální, takže na něm nebyl kompletní tým. Střelba, bago, takže ideální na rozkoukání, další tréninky budou asi náročnější, podle toho, co jsem slyšel.

Co konkrétního na schůzce zaznělo?
Bavili jsme se o tom, co bude chtít a očekávat a co můžu nabídnout. Myslím, že zdejší styl hry by mi mohl sedět. Mým postem je křídlo, spíše pravé, ale můžu hrát i z levé strany.

V jednom ze starších rozhovorů říkáš, že góly spíše chystáš, než střílíš, což ti trenéři občas vytýkají. Platí to stále?
Je pravda, že góly umím spíše připravit. Co se týče střílení, mám takový zlozvyk pořád někoho hledat. Nejsem ten sobec, jaký bych možná měl být (úsměv).

Jak dobře znáš město a nové spoluhráče?
V Brně jsem byl asi třikrát, v podstatě jen za fotbalem. Jednou jsme tu hráli s Bohemkou 0:0, jednou pak ještě proti Opavě, která tu měla domácí hřiště. Jinak jsem neměl moc možností Brno poznat blíž. V klubu taky blíže nikoho neznám, ale poptával jsem se několika hráčů, kteří tu dřív působili, a všichni se vyjadřovali pozitivně. I to hrálo roli při rozhodování. Hráče znám jen jako soupeře, proti Brnu jsem nastoupil dvakrát s Bohemkou a jednou s Baníkem v přípravě na Maltě.

Jaké máš plány, co se týče zázemí v Brně?
Zatím jsem na hotelu s rodinou, se ženou a s prckem. Mám syna, budou mu dva roky. Nechtěli zůstávat sami v Ostravě, takže budeme řešit nějaké bydlení.

Díky za rozhovor a ať se daří!

Více o příchodu Rudolfa Reitera zde.

další články

Zemřel pan František Jedlička
Ostatní
26.01.2021 | Klub

Zemřel pan František Jedlička

S hlubokým zármutkem jsme se dozvěděli, že nás v uplynulých dnech ve věku nedožitých 63 let navždy...
Martin Berkovec: Těším se, nebylo o čem přemýšlet
A-tým
25.01.2021 | Martin Lísal

Martin Berkovec: Těším se, nebylo o čem přemýšlet

B r n o - Nejčerstvější posilou Zbrojovky se stal jednatřicetiletý gólman Martin Berkovec. Rodák z...
Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!
A-tým
25.01.2021 | Martin Lísal

Do Zbrojovky přichází Martin Berkovec!

B r n o – Zbrojovka vítá ve svých řadách novou posilu! Z Litvy přichází jednatřicetiletý gólman...