Střelec Lutonský: Pohled na tabulku je lepší. Škoda jen, že jsme zase tak rychle inkasovali

Střelec Lutonský: Pohled na tabulku je lepší. Škoda jen, že jsme zase tak rychle inkasovali

P ř í b r a m - Takové brněnské déjà vu. Hrajeme venku, Milan Lutonský skóruje, soupeř ovšem záhy srovná a je z toho remíza. Po Ďolíčku se tento scénář opakoval i v příbramské Energon Aréně, kde si Lutonský gólem vysloužil ocenění pro Hráče utkání.

A znovu také potvrdil, že když se trefí, jsou z toho většinou body. První ligový gól znamenal remízu v Ostravě, druhý výhru s Příbramí (vše na podzim 2012), čtvrtý bod na Bohemce a pátý přinesl remízu včera. Jen doma s Plzní to minulý rok nevyšlo.

Stává se z Milana střelec? "Už po Bohemce jsem říkal, že bych si přál, kdyby mi tam ještě něco padlo. Tentokrát se mi povedlo paradoxně skórovat z kraje obrany, když Miro Keresteš vypadl ze sestavy. Jsem rád, že se mi povedlo dostat se do zakončení a pomoci k bodu, ale je škoda, že jsme zase tak rychle inkasovali. Možná ještě rychleji, než posledně. Nicméně bod je bod, na hřišti soupeře má svou cenu," naznačil Lutonský, že systém výhra doma - remíza venku se mu celkem zamlouvá.

Navíc bodovat v Příbrami se Brňaném dlouho nepovedlo. "Před utkáním jsem si toho byl vědom, že jsme tu několikrát vyšli naprázdno. Minule jsme prohráli 2:3, když rozhodující gól padl pár minut před koncem. I proto jsem rád, že se tentokrát povedlo zápas ubojovat až do konce a alespoň ten bod máme," pokračoval Milan.

Gólovou oslavu jsme domluvili už před Plzní

Stěžejní brněnský moment se urodil velmi rychle. Dlouhý Melichárkův výkop, Vávrův sprint a důraz a Lutonského střela. "Dušan vykopl míč dobře, viděl jsem, že by ho Standa Vávra mohl mít, a snažil jsem se dosprintovat do vápna. Zabrzdil jsem, odskočil tím od soupeře a Standa mě naštěstí dobře viděl. Trefil jsem to trochu se štěstím přes holeň, míč jsem pak viděl až v síti a běžel se radovat," popisuje Lutonský momenty, které předcházely gólu.

Zhruba padesátka brněnských fanoušků si pak přímo pod svým sektorem mohla vychutnat netradiční oslavu - Lutonský, Vávra, Škoda a Brigant začali klikovat, posléze se seběhli i ostatní spoluhráči. "Už před Plzní jsme se tak domluvili s naší skupinkou z baga, že pokud někdo dá gól, oslavíme to tímhle způsobem. Radek Buchta, Laci, Honza Malík, přidal se k nám i Standa Vávra. Nakonec ale gól padl po brejku, takže většina byla padesát metrů od nás," smál se po utkání Lutonský.

"Vyšlo to tak, že gól padl pod našimi fanoušky, což je vždycky lepší. Jsme rádi, že dojeli, Příbram není nijak blízko a není to ani tak atraktivní výjezd, jako na Spartu nebo do Plzně. Fandili, byli slyšet, to nás těší a děkujeme za to," pochválil opět podporu výjezdníků.

Pohled na tabulku je lepší. Je pěkné, když je Brno vpředu

Zbrojovka je díky remíze až do neděle pátá, pak ji přeskočí někdo z dvojice Slavia - Teplice. "Body jsou fajn, výhru s Plzní asi čekal málokdo, i body ze hřišť soupeřů jsou dobré. Mohly být i tři, vedli jsme, ale průběh obou zápasů byl zase takový, že góly mohly padnout na obou stranách. V Příbrami trefil Brigi tyčku, Staňa Vávra se obtočil kolem protihráče a střílel těsně vedle. Remízy byly asi spravedlivé. Tři zápasy jsme neprohráli a pokusíme se to potvrdit s Libercem. Pohled na tabulku je takhle samozřejmě lepší, je pěkné, když je Brno vpředu," komentuje Lutonský situaci v tabulce.

Liberec je aktuálně před Brnem a zápas s ním bývá tradičně jedním z taháků. "Hrají Evropskou ligu, v tabulce jsou nahoře. Věřím, že to bude atraktivní a pro diváky zajímavý zápas. Navíc tam hrají kluci, kteří prošli Brnem, bývalí spoluhráči a kamarádi," zmínil Luty Josefa Šurala, Rabušice, Hladkého či Sýkoru. "Vím, že fanouškům termíny posledních podzimních zápasů moc nenahrávají, bývá už chladněji, ale na Plzeň jich došlo hodně a snad nelitovali. Věřím, že naše poslední výsledky je nalákají i na Liberec," zadoufal Lutonský.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...