Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

Střelec Fousek: Na penaltu jsem si věřil

O s t r a v a - Čtyři góly, z toho tři vítězné. Z Adama Fouska se stává expert na rozdílové trefy, naposledy rozhodl chladnokrevně proměněnou penaltou nečekaně napínavou bitvu ve Vítkovicích.

Na hřiště šel přitom až v průběhu utkání - podobně jako v Chrudimi, kde na podzim skóroval dokonce dvakrát. A prvním gólem načal Fousek demolici Prostějova.

Ještě před penaltou zaujal šestadvacetiletý ofenzivní hráč fanoušky neobvyklým slalomem, ze kterého bohužel rezultoval jen rohový kop. "Mým úkolem bylo podržet na hřišti míč, aby si naše obrana odpočinula. Měli jsme hrát na sebe, zaměstnávat soupeře a něco vpředu vymyslet. Jsem rád, že to alespoň takhle vyšlo, v ten moment jsem se docela chytl," vzpomínal Fousek na kličkovanou, během které postupně obešel tři protihráče. "Možná jsem to měl vzít na sebe a vystřelit."

V závěru pak nejprve protáhl gólmana domácích z přímého kopu, po následném obléhání branky pískl sudí Franěk penaltu a roli borce, který Zbrojovce navrátí vedení, na sebe vzal právě on. "Kdyby byl na hřišti Vaňous, kopal by ji asi on. Takhle jsem šel já. V přípravě jsem pár penalt kopal, věřil jsem si, tak proč ne, nemám s tím problém. I za tohoto stavu a v tomto čase jsem si věřil, v opačném případě by nemělo smysl na penaltu chodit," usmíval se střelec, který pokutový kop s ledovým klidem poslal do horního rohu brány.

Za pár dalších minut bylo hotovo a hráčům, trenérům, funkcionářům i fanouškům Zbrojovky spadl kámen ze srdce. "Byla to úleva, ani jsme se nemohli moc radovat, jak jsme byli vyčerpaní. Bralo to hodně sil, hlavně klukům, co odehráli celý zápas, já jsem byl na hřišti jen půlhodinu. Na druhou stranu jsem byl nahoře sám proti třem, bylo to náročné něco uhrát. Pořád nám to tam lítalo do vápna, naštěstí jsme to ustáli a máme tři body, což je v tomto náročném programu vítanou vzpruhou," naznačil Fousek, že tři body mají výrazné regenerační účinky.

A ty budou potřeba. Už v neděli jdou totiž Zbrojováci znovu do boje. "V tom začátku jara máme ty pauzy krátké, ale nedá se nic dělat. Důležitá je regenerace, o ničem jiném to skoro není, na nic není prostor. Máme kryokomoru, v sobotu trénink a v neděli musíme tři body potvrdit doma. Pak před zápasem v Líšni už je pauza o den delší. Něco podobného jsme nikdo z nás nezažil, ale musíme to zkrátka zvládnout."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října
A-tým
19.10.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října

B r n o - Zbrojováci míří o víkendu do Třince, béčko přivítá Havlíčkův Brod a dorostence čekají...
U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v Polsku!
Mládež
19.10.2021 | Martin Lísal

U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v...

C h e l m e k - Mladí Zbrojováci z kategorie U9 se o víkendu zúčastnili silně obsazeného...
Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru
B-tým
17.10.2021 | Martin Lísal

Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Fotbalisté brněnského "béčka" v jedenáctém utkání sezóny poprvé...