Štěrba před domácí premiérou: Věřím, že dojde hodně lidí

Štěrba před domácí premiérou: Věřím, že dojde hodně lidí

B r n o – Minulý pátek si Jan Štěrba odbyl premiéru v brněnském dresu, v neděli jej pak proti Opavě čeká první domácí start. Před tribunami na Srbské hrál zatím jen jednou, a to v roli hosta

„Pamatuju si, že jsem šel do hry ve druhé půli a hrál jsem proti Řezňovi. Tuším, že jsme prohráli 0:2,“ vybavuje si Štěrba svůj tehdejší třetí ligový zápas v únoru 2016. „Moc se na nedělní zápas těším, jsem zvědavý, jak to bude vypadat, jaká bude atmosféra. Věřím, že dojde hodně lidí, podle kluků, co hráli v Opavě, dojede i dost fanoušků hostů. Snad bude dobrá atmosféra a my uděláme lidem radost výhrou,“ přeje si.

Štěrba a spol. by rádi navázali na venkovní výhru z Táborska, která se ovšem nerodila lehce. „Byl to takový typický první zápas. Vzpomínal jsem už předtím na naše začátky se Sigmou, ty byly taky hodně těžké a trvalo to, než jsme se rozjeli. Táborsko má mladé, natěšené mužstvo, vyhecovali se proti nám dvakrát tolik, byl to boj. V první půli moc šancí nebylo, o pauze jsme si říkali, že musíme zůstat koncentrovaní, protože zápas může rozhodnout jediný gól. To se nakonec potvrdilo. Bereme tři body a doufáme, že se v dalších zápasech herně zlepšíme,“ hlásí stoper, který je v Brně na hostování z Olomouce.

V minulém utkání si neplnil jen defenzivní povinnosti, ale vyrazil několikrát podpořit útok. Ve druhé půli například skluzem vypíchl míč, vydal se směrem k bráně soupeře a nakonec z toho byla zajímavá šance. „Trenéři vědí, že to je můj styl, že občas soupeře přečíslím, když to vyplyne ze situace. Navázal jsem na sebe hráče, Řezňa tam vyplul a byla z toho zajímavá možnost.“

Po závěrečném hvizdu si pak Štěrba mohl oddechnout a oslavit vydřené body s fanoušky. „Užil jsem si to. Kluci mi říkali, co je při děkovačce potřeba dělat, bylo to fajn. Je super, že fanoušci dorazili, byť se hrálo v pátek a docela daleko od Brna. Super věc, doufám, že dojdou i na domácí zápas a společně se budeme zase radovat,“ uzavřel.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října
A-tým
19.10.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října

B r n o - Zbrojováci míří o víkendu do Třince, béčko přivítá Havlíčkův Brod a dorostence čekají...
U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v Polsku!
Mládež
19.10.2021 | Martin Lísal

U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v...

C h e l m e k - Mladí Zbrojováci z kategorie U9 se o víkendu zúčastnili silně obsazeného...
Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru
B-tým
17.10.2021 | Martin Lísal

Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Fotbalisté brněnského "béčka" v jedenáctém utkání sezóny poprvé...