Startuje unikátní soutěž MOL eCup!

Startuje unikátní soutěž MOL eCup!

B r n o - Svět esportu spatří nový projekt! Virtuální fotbalový pohár ve hře FIFA 20 nesoucí název MOL eCup odstartuje už v polovině června. Jak samotný název napovídá, jedná se o virtuální podobu reálného fotbalového MOL Cupu, který organizuje Fotbalová asociace České republiky. Fanoušci se mohou těšit na zapojení reálných fotbalistů i profesionálních gamerů.

„Cílem projektu je vytvořit esportovou aktivitu, která bude atraktivní nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a naše partnery. Soutěž je otevřena široké veřejnosti a svým konceptem se blíží specifikům opravdového MOL Cupu – tedy, že i největší favorit může vypadnout s týmem z nižší soutěže,“ nastiňuje princip soutěže Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace FAČR.

Začátek virtuálního poháru je naplánován na 18. června, kdy odstartují veřejné online kvalifikace, ze kterých hráči postoupí do Hlavní fáze soutěže určené pro nejlepších 32 hráčů.

V ní se postupující střetnou právě s hráči a fotbalisty, které nominovaly zapojené kluby z 1. a 2. fotbalové soutěže, včetně toho našeho. Barvy Zbrojovky bude hájit Tonda Růsek.

Reprezentující týmy budou mezi sebou bojovat klasickým pohárovým pavoukem o trofej pro historicky prvního vítěze MOL eCupu, ale také o 60 000 Kč, konzoli Playstation a plno dalších hodnotných cen. Ty nejzajímavější zápasy budou živě přenášeny na streamu https://www.twitch.tv/ecupcz.

Vyvrcholení MOL eCupu je naplánováno na polovinu července. Uvidíme překvapení v podobě vítězství menšího klubu? Na tuto otázku si fanoušci počkají do začátku července. Jedno je ale jisté, virtuální pohár nabídne široké veřejnosti atraktivní duely, které budou bavit!

Zapoj se i ty na www.ecup.cz

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....