Startuje nový projekt rozvoje talentovaných hráčů

Startuje nový projekt rozvoje talentovaných hráčů

B r n o – Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno rozjíždí nový projekt, který si klade za cíl dále rozvíjet schopnosti a dovednosti talentovaných hráčů mládeže. A to nejenom po fyzické stránce, ale i po mentální. S detaily projektu byli postupně seznámeni sami hráči i jejich rodiče.

Ambasadorem projektu je odchovanec Zbrojovky Jan Polák, zastřešují jej sportovní manažer Zdeněk Psotka a manažer mládeže Petr Čejka. Ti všichni byli přítomni na zmíněném setkání s rodiči talentů, spolu s nimi se zúčastnil i trenér „áčka“ Tomáš Polách.

„Jedná se o nový projekt, kterým bychom rádi dále zvedli úroveň práce s mládeží. Brněnská akademie patří v rámci republiky k nejužší špičce, nyní bychom rádi hráčům nabídli rozšířený projekt individuálního rozvoje,“ uvedl Zdeněk Psotka.

Na setkání nescházeli ani zástupci trenérského portfolia, kteří budou mít na starost rozvoj jednotlivých dovedností. Z většiny se jedná taktéž o bývalé hráče Zbrojovky – u gólmanů to je Martin Doležal, u obránců Marek Zúbek, u záložníků Jan Polák a Ondřej Šafránek z přípravek a u útočníků Karel Kroupa a Libor Došek. Řečí čísel to znamená, že své zkušenosti budou mladým nadějím předávat borci, kteří mají na kontě 1170 prvoligových startů.

Do projektu je zapojen i trenér týmu U16 Tomáš Chuchma, který má na starosti práci s daty. „Datová analytika už v klubu na nějaké fázi funguje, ale rádi bychom ji dále rozvíjeli. Díky tomu budeme mít přesná čísla a budeme znát silné a slabé stránky každého hráče, podle toho pak můžeme upravovat individuální požadavky na hráče,“ řekl Chuchma.

„Není to projekt, který by vznikal týden či dva, jde o měsíce. Rozjet by se měl ve druhé polovině února, kdy se poslední mládežnické týmy vracejí ze soustředění. Seznam hráčů samozřejmě není definitivní, může se průběžně zvyšovat i snižovat podle toho, jak budou hráči pracovat a rozvíjet se,“ doplnil Čejka. Měnit se operativně může i složení trenérů, kteří budou mít individuální tréninky na starosti.

Kromě samotného rozvoje fotbalových dovedností půjde v projektu i o mentální stránku či finanční gramotnost hráčů. Projekt se primárně týká hráčů kategorií U15 až U19 (potažmo B týmu, kde část dorostenců působí).

další články

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...
VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Hynek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Trenér Hynek si po utkání v Jihlavě mohl oddechnout. Jeho premiéra na lavičce...
Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy
A-tým
22.07.2024 | Daniel Kinc. FOTO: Zuzana Javůrková

Skvělý úvod, Zbrojovka veze výhru z Jihlavy

B r n o - Zbrojovka vstoupila do nového ročníku Chance Národní ligy vítězně. V televizní dohrávce...