Snad poslední dva zápasy podzimu zvládneme, věří Endl

Snad poslední dva zápasy podzimu zvládneme, věří Endl

B r n o – Osmnáctiletý obránce Lukáš Endl zakončil reprezentační sraz pondělním zápasem, od úterka už je zpátky na Srbské. Nyní vstřebává dojmy z prvního srazu ve „dvacítce“ a pozvolna se chystá na nedělní utkání s Chrudimí.

Jedna z opor reprezentačního týmu U19 si v uplynulých dnech vyzkoušela novou roli – Endl obdržel poprvé pozvánku do výběru U20. „Znal jsem tam dohromady čtyři kluky a byl jsem nejmladší, ale proběhlo to docela v pohodě,“ usmíval se stoper, který odehrál celé utkání proti Norsku. To skončilo výsledkem 1:1. „Měli jsme nějaké další šance, ale asi to byl typický remízový zápas. Trenéři mi dopředu řekli, že naskočím do druhého utkání a při prvním mám pozorně sledovat, jak tým po taktické stránce hraje, abych do toho nešel absolutně bez přípravy.“

Norský nároďák sice od roku 2000 na velké akci nestartoval, v mládeži má ovšem solidní jméno. „Fajn zkušenost. Hráči soupeře byli houževnatí, silní i technicky dobře vybavení,“ potvrdil Endl, který jen na dálku sledoval, jak se daří parťákovi Jamborovi na srazu U19. „Byli jsme v kontaktu, sledoval jsem, jak to tam vypadá. Zatím nevím, jak to bude dál, devatenáctka má další sraz na jaře, tak uvidíme, jak bude vypadat nominace.“

Zápas proti Norsku se hrál v pondělí ve Znojmě, Lukáše tak nečekala dlouhá cesta domů. „V úterý jsem měl ještě od trenérů volno, byl jsem si ale na Srbské zaběhat, dal jsem si individuální trénink. Čekají nás poslední dva zápasy, těším se na ně a věřím, že je zvládneme co nejlépe,“ vyhlíží Endl duely s Chrudimí a v Opavě.

Proti oběma soupeřům už v kariéře nastoupil. „Proti Chrudimi jsem hrál v předloňské sezóně,“ vzpomíná na ročník, v němž si připsal první tři starty za muže. Loni v první lize jich přidal dalších pět, letošní sezóna je zatím rekordní – Endl byl součástí sestavy ve dvanácti ligových duelech. V osmi z nich odehrál plný počet minut. „Každý fotbalista je rád, když hraje, v dalších zápasech jsem alespoň střídal. Teď je před námi poslední domácí zápas, budeme se chtít s diváky rozloučit co nejlépe. Navíc kdo ví, jak to bude s návštěvností na jaře, tím spíš by bylo fajn se fanouškům odvděčit a poděkovat jim. Snad jich dojde co nejvíc,“ přeje si.

Kromě fotbalových starostí řeší osmnáctiletý talent i problémy, které jsou pro jeho vrstevníky běžné. Chodí do školy, finišuje s řidičákem. „V prosinci mám závěrečky,“ prozradil vytáhlý stoper, který do Brna dojíždí z Bílovic. „Někdy mě vozí mamka, jindy jedu s MHD. Pokud zkoušky zvládnu, budu pak moci jezdit i sám,“ usmál se.

další články

Fanshop v pondělí mimořádně otevřen
Ostatní
28.11.2021 | Martin Lísal

Fanshop v pondělí mimořádně otevřen

B r n o - S ohledem na enormní zájem o produkty z akce Black Friday bude v pondělí 29. listopadu od...
Utkání v Opavě odloženo
A-tým
27.11.2021 | Martin Lísal

Utkání v Opavě odloženo

B r n o - Utkání 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Opavy bylo pro nezpůsobilý terén odloženo...
Pro utkání v Opavě máme k dispozici padesát vstupenek
Ostatní
26.11.2021 | Martin Lísal

Pro utkání v Opavě máme k dispozici padesát vstupenek

B r n o - Na zítřejší závěrečné podzimní utkání v Opavě bude po dohodě klubů k dispozici i padesát...