Škoda, bod pro nás nic neřeší, mrzí Texla po remíze

Škoda, bod pro nás nic neřeší, mrzí Texla po remíze

P ř í b r a m – Záložník Jiří Texl nastoupil podruhé v základní sestavě Zbrojovky, trenérům se za šanci odvděčil premiérovou trefou v brněnském dresu. Ta nakonec bohužel stačila jen na bod za remízu 1:1.

Dělbou bodů tak skončil pátý ze šesti posledních vzájemných duelů obou soupeřů. „Nevyhrál jsem tu ani s Olomoucí a Opavou, je to tady takové zakleté. Jeli jsme sem s tím, že musíme vyhrát a stáhnout ztrátu na Mladou Boleslav, která taky plichtila. Je to škoda, mohli jsme být na dostřel, takhle jsme pořád pozadu o dva zápasy. Bod pro nás nic neřeší,“ mrzelo po utkání Texla.

Na svůj první gól v brněnském působišti tak bude mít smíšení vzpomínky. „Měl jsem za úkol zavírat tyč, kam propadl míč. Zdálo se mi, že by to šlo do tyče, ale dostal jsem se tam včas a tečoval míč stehnem do brány. Je jen škoda, že jsme nepřidali nějaký další gól,“ zmínil Texl další možnosti, přičemž některé z nich měl i on. „Slibně vypadala možnost, kdy jsem si navedl míč středem do otevřené obrany. Střela se kroutila k tyči, bohužel gólman je dlouhý a měl to. Pochytal toho hodně, na závěr i Endlíkovu střelu.“

Texlův gól padl v první půli, v níž byla Zbrojovka lepším týmem. „Bohužel nějakých deset, patnáct minut ve druhé půli jsme se zasekli. Nechali jsme domácí trochu hrát, dali gól z rohu. Tahle pasáž nás stála zápas. Je jasné, že nejde soupeře tlačit celých devadesát minut, ale tuhle pasáž jsme měli zvládnout lépe, připravili jsme se tím o výhru. Myslím, že jsme většinu zápasu byli lepším týmem, první půlku určitě. Bylo vidět, že chceme vyhrát, měli jsme spoustu rohů, ale ty nám dnes moc nešly. Škoda, takové momenty rozhodují a nás to provází celou dobu. Nevím, jak to pojmenovat, jestli je to jen smůla. Ale právě kvůli tomu jsou týmy dole, když dostanou ze dvou šancí jeden gól a sami se na ten svůj nadřou.“

Copak o to, míč do sítě hosté dostali dvakrát, ale první trefu odvolal videorozhodčí. „Čekali jsme na to pět minut, člověk vychladne, je to takové podivné. Asi tam něco viděli, zkoumali to dlouho. Jinak myslím, že to bylo celkem v klidu, na konci půle jsme možná mohli kopat penaltu, ale rozhodčí nám řekl, že to byl běžný souboj,“ vzpomínal osmadvacetiletý záložník na závěr prvního dějství.

Po závěrečném hvizdu tedy Brňané brali jen bod, což znamená, že na patnáctou Mladou Boleslav nadále ztrácejí čtyři bodíky. „Ubyl další zápas a v tabulce se nic nezměnilo. Naděje pořád je, ta umírá poslední, jak se říká, ale tady jsme zkrátka měli vyhrát,“ uvědomuje si Texl.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...