Škoda: Věřili jsme, že zápas dokážeme otočit

Škoda: Věřili jsme, že zápas dokážeme otočit

B R N O - Když se atraktivní zápas mezi Zbrojovkou a Bohemkou blížil do své závěrečné fáze, veškeré pochybnosti nad tím, zda Srbská v páteční předehrávce 24. kola pozná svého vítěze, rozptýlil hlavou Michal Škoda. Ten svou pátou brankou v sezoně zasadil Klokanům úder, ze kterého se již nedokázali vzpamatovat.

"Musíte vždycky věřit, že zápas dokážete otočit," svěřil se po zápase Hráč utkání Škoda, který potvrdil, že pevná vůle a víra ve vlastní schopnosti byly klíčem k dalšímu zbrojováckému úspěchu.

Jako další faktor vedoucí ke třem bodům označil střelec vítězné branky psychickou odolnost mužstva. "Pořád věříte, když máte skoro celých devadesát minut na otočení. My jsme věřili a jsme rádi, že to tak dopadlo." Role aktuálního postavení v tabulce je pak dle Škody jasná. "Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Zápas skutečně snadný nebyl, ale když máte na kontě 34 bodů, hraje se mnohem lépe."

Ačkoliv by většina fanoušků těžko označila páteční počasí za ideální, Michal Škoda se v něm cítil doslova jako ryba ve vodě. "Pro mě šlo o ideální anglické fotbalové počasí. Krásně to jezdilo, takže pro mě to bylo určitě lepší, než hrát na suchém trávníku," popisoval po zápase vytáhlý střelec způsob, jakým se popasoval se složitými podmínkami.

Slavii bychom to chtěli znepříjemnit

Zbrojovka vyhrála třetí zápas v řadě, její dobrá forma se tedy dává ptát, kde až může v závěrečném účtování brněnský klub skončit. "I kdybychom skončili na šestém místě, byl by to úspěch, ale rozhodně bychom to ještě chtěli Slavii v boji o páté místo znepříjemnit," přemýšlel po zápase Škoda v dlouhodobějším horizontu.

Závěrem se strůjce zisku všech bodů vyjádřil ke své individuální formě, kdy dokázal v posledních čtyřech zápasech skórovat hned třikrát. "Ještě nikdy jsem nedal víc než tři branky za sezonu. Z tohoto hlediska už mám splněno, ale samozřejmě bych chtěl dávat góly každý zápas, tak snad se mi ještě nějaký podaří do konce sezony přidat," uzavřel s nadějí v hlase hrdina pátečního zápasu.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...