Šimon Šumbera: Příprava byla intenzivní, teď to chceme zúročit

Šimon Šumbera: Příprava byla intenzivní, teď to chceme zúročit

B r n o - Dnes to vypukne! Zbrojováci zahajují boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE na hřišti Vlašimi. Na start soutěže už se těší i Šimon Šumbera, který proti středočeskému soupeři v dresu Zbrojovky ještě nenastoupil.

Do Brna se totiž vrátil až v zimě, kdy už měli Zbrojováci zápasy proti Vlašimi odbyté. A s nijak závratnou bilancí, získali jen bod. "Domácí odvetu jsem viděl v televizi, s Brnem tam pojedu poprvé. V kabině ta bilance ale nijak nezní, jsme nastavení tak, že chceme vyhrávat každý zápas a věnujeme se hlavně našemu výkonu a naší hře. Samozřejmě vždy s plným respektem k soupeři. A je jedno, kdo proti nám hraje. Takhle jsme nastavení od zimy, kdy jsem do Brna přišel," naznačuje Šumbera, že jej loňská bilance neděsí.

Brňané mají za sebou pětitýdenní přípravu a solidní bilanci čtyř vítězství a jedné prohry. "Pro sebevědomí a psychiku je vždycky lepší, když vítězíte. Navíc jsme tak nastavení, chceme neustále vítězit. Příprava byla hodně intenzivní, podle mého ideálně dlouhá, teď to chceme zúročit," bilancuje Šumbera, který si na pověstnou náročnost přípravy pod koučem Šustra zvykal už v zimě. "Náročnost jsem zažíval spíše v teniskách na oválu, než s míčem a v rychlosti," vzpomíná.

Osmadvacetiletý záložník v létě zasáhl do čtyř zápasů, z premiéry ho vyřadilo menší zranění. "Při prvním tréninku jsem po srážce špadně spadl a měl jsem trochu potlučený bok, ale byla to otázka pár dní, než to odeznělo." I přes tuto absenci se nakonec Šumbera stal nejproduktivnějším hráčem přípravy se třemi góly a čtyřmi asistencemi. Výrazně k tomu přispěl poslední duel s Vyškovem, kdy zařídil všech šest branek ve druhé půli. "Vyškov začínal přípravu, prostřídal, to muselo být znát a bylo jen otázkou, na koho to vyjde. Důležité to bude hlavně potvrdit v sezóně."

Hattrick Šumby zkompletoval z penalty, na kterou byl ostatně určený. "Ještě jsem se ptal Přichyho, jestli nechce kopat, protože ještě v tom utkání gól neměl. Ale on drží pravidlo, že faulovaný hráč by kopat neměl," uzavřel.

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...
Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně
Ostatní
24.11.2020 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Zikl a spol. na vítězné vlně

B r n o - Po reprezentační přestávce se o víkendu opět bojovalo o soutěžní body. Tím pádem se tak...
VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka
A-tým
22.11.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Bod je pro nás málo, mrzí střelce Hladíka

B r n o - V duelu s Příbramí otevřel skóre zápasu, nakonec ale radost neměl. Jan Hladík dal svůj...