Sedyho musím pochválit, usmívá se autor vítězné branky Fousek

Sedyho musím pochválit, usmívá se autor vítězné branky Fousek

B r n o – Adam Fousek se vrátil do sestavy po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty. Na hřišti Opavy viděl hned i pátou, ovšem mrzet ho to nemuselo – v první půli totiž důležitým gólem nasměroval Zbrojovku k výhře!

Psala se 18. minuta, když jej dlouhým nákopem našel Honza Sedlák. „Víme, že Sedy má tohle předskakování a vypichování míčů dobré. Viděl, že jsem rozběhnutý, musím ho pochválit (úsměv). Při přebírání balónu už jsem měl před sebou dálnici do brány, rozhodl jsem se hned v ten moment, že zkusím vystřelit na zadní tyč. Jeden z protihráčů to ještě tečoval,“ popisoval Fousek klíčový moment první půle. Pro Adama to byl už druhý letošní gól, i první trefa proti Slovácku byla shodou okolností vítězná.

A onen okamžik Zbrojovku posadil na koně. „Předtím jsme přežili několik šancí, Berky nás podržel. Je to zkušený gólman a bylo znát, že má něco za sebou a přiklonilo se k němu štěstí, což je super pro něj i pro nás. Hned první brejk jsme proměnili a myslím, že od toho gólu jsme Opavu už do tolika vážnějších šancí nepouštěli, až na ten neuznaný gól a přímák v závěru. Dozadu nám to až na ten začátek celkem klapalo,“ pokračoval hráč, který v utkání nastoupil na pozici útočníka.

„Pozice si nevybírám, hraju na postu, který mi určí trenér. Snažím se pak vždycky učinit maximum, abych pomohl týmu. Dnes to vyšlo tak, že jsem nastoupil v útoku, měli jsme úkol napadat stopery, aby to moc nevyváželi. Víme, že naše hra může vypadat jinak, můžeme si to dávat po zemi, víc kombinačně, ale na to teď úplně není prostor. Důležité jsou získané body, nesmíme dostávat góly a zápasy musíme uválčit, což jsme dnes zvládli,“ potvrzuje Fousek, že hlavním cílem Zbrojovky v neděli bylo vítězství. „Střídající hráči nám do toho taky naskočili dobře, pomohli nám a Hlaďas dal navíc gól.“

Za týden čeká na Brňany další těžký venkovní duel, tentokrát v Ďolíčku s Bohemians. „A potom hostíme Zlín. Nejbližší zápasy hodně napoví, byť samozřejmě nic definitivně nerozhodnou. Bude to hodně těžké, ale dnes jsme psychice dost pomohli. Máme týden na to, abychom se připravili, a uděláme vše pro to, abychom i příští týden uspěli,“ završil své hodnocení Fousek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Dostálek po utkání v Plzni
A-tým
19.01.2022 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Plzni

B r n o – Zbrojováci uhráli ve druhém přípravném utkání opět remízu, a to v Plzni. Nerozhodný...
Zbrojováci remizovali v Plzni
A-tým
19.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Jan Kubíček (FCVP)

Zbrojováci remizovali v Plzni

P l z e ň - Také ve druhém přípravném utkání letošní zimy Zbrojováci brali remízu. Na hřišti Plzně...
PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...