SOUHRN: Klubové akce v roce 2021

SOUHRN: Klubové akce v roce 2021

B r n o - Rok 2021 se chýlí ke konci. Bohužel byl opět významně zasažen pokračující koronavirovou pandemií, což znovu ovlivnilo i klubové akce, které Zbrojovka tradičně pořádá.

Úplně odloženy musely být například mládežnické mezinárodní turnaje, Partner Cup, vánoční a mikulášské nadílky pro děti z dětských domovů či Den naděje (pomoc lidem v nouzi), který podobný osud postihl už minulý rok. I tak byl ale program mimo fotbalové trávníky poměrně pestrý.

Hrajeme pro Aleše

V únoru jsme podpořili Aleše Kapustu, nemocného hráče žákovského týmu FK Valtice. Aleš se v minulosti zúčastnil i vyvádění hráčů na našem stadionu, poté mu ovšem do jeho další fotbalové cesty vstoupila zákeřná nemoc. Na jeho podporu jsme věnovali do dražby hraný dres, podepsaný všemi hráči.

Podpora FN Brno

Spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno jsme po úspěšné Zbrojovácké výzvě posunuli zase o kousek dál. V rámci nemocniční DMS kampaně jsme partnerům z Bohunic poskytli náš mediální prostor (včetně billboardů).

Zbroják ID

V létě jsme spustili unikátní systém prodeje permanentek a vstupenek na zápasy - Zbroják ID. Veškeré transakce nyní probíhají na speciálním webu zbrojakid.cz, jehož součástí je i jedinečná interaktivní mapa stadionu s panoramatickým zobrazením výhledu z jednotlivých míst.

Součástí projektu Zbroják ID jsou i bonusy pro věrné fanoušky, slosování o řadu zajímavých cen. Novinkou je také to, že fanoušci mohou lístky kupovat online a nepotřebují je už tisknout (a to i v době, kdy už se zápas hraje).

Nábor dětí do Zbrojovky

Začátkem září pořádáme pravidelně náborový trénink. Toho se tentokrát po roční pauze zúčastnili hráči prvního mužstva. Podmínky byly ideální, součástí zhruba hodinového tréninku byly především různé hry.

Unikátní zápas áčka proti mládeži

Úplnou novinkou byl pro letošek přátelský zápas hráčů prvního mužstva proti borcům z našich přípravek. Ale ne 11 na 11, kdepak - proti dospělým Zbrojovákům nastoupili všichni hráči týmů od U6 po U11. Byl to pořádný frmol a početní převaha mladíků nakonec slavila úspěch, vyhráli 4:1.

Utkání bylo takovým malým dárkem pro naše mladé naděje k zahájení školního roku - hrálo se totiž 1. září. A aby byl dojem naprosto dokonalý, přenos utkání okomentovali kolegové z ČT, Tomáš Lachman a Petr Kubásek.

Spolupráce s AGAPO

Dlouhodobě se věnujeme úzké kooperaci s obecně prospěšnou společností AGAPO. Ta pomáhá s pracovním uplatněním lidí se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním. Letos se s námi po čtyřech letech rozloučil náš velký fanoušek Lukáš, který se vydal na další životní etapu, stejně jako kamarád Vojta (ten k nám docházel dva roky).

Spolupráce nicméně samozřejmě nekončí, dál u nás pracuje Šimon, který nabírá masérské zkušenosti.

Podpora dárcovství krve

Výraznou část podzimu jsme věnovali podpoře myšlence dárcovství krve. Vrcholem bylo utkání se Spartou B, do kterého hráči nastoupili ve speciálních dresech s chybějícími znaky A, B a 0 (více o projektu zde).

Dresy následně putovaly do aukce, jejíž výtěžek náleží partnerským zdravotnickým organizacím.

Darování krve

Na předcházející akci navázala již tradiční akce na půdě Transfúzního a tkáňového oddělení FN Brno. Pětice Zbrojováků, posílená o Petra Švancaru, pomáhala zaměstnancům a dárcům s administrativními úkony a dalšími činnostmi. A Petr Švancara šel příkladem a sám krev daroval.

Olympionici na fotbale

Během podzimní části nám přišli postupně fandit olympijští medailisté z Tokia - střelci Jiří Lipták a David Kostelecký a šermíř Alexander Choupenitch.

Podpora fotbalistů v Tanzanii

Zástupci Nadačního fondu Mladý Zbrojovák během podzimu realizovali jedinečnou akci na podporu mladých fotbalistů v Tanzanii. Zástupci fondu zajistili ve spolupráci se Zbrojovkou a dalšími kluby v regionu kopačky, které jsou v Tanzanii velmi nákladným artiklem. Dar pak předali ve spolupráci s velvyslanectvím přímo v Dar es Salaamu.

Virtuální benefiční běh

I letos jsme podpořili Ligu vozíčkářů - kompletní hráčská kádr se zapojil do 2. Virtuálního benefičního běhu.

Na fotbal a hokej společně

Pro poslední domácí zápas podzimu jsme nachystali společnou akci s Kometou Brno. Fanoušci mohli s naší permanentkou navštívit zdarma duel Komety s Litvínovem, borci s komeťáckou permicí zase mohli zadarmo zajít na fotbalový duel s Chrudimí.

Protože Kometa a Boby, to je naše hobby!

další články

Béčko má další šestigólovou výhru
B-tým
14.08.2022 | Martin Lísal

Béčko má další šestigólovou výhru

B r n o - Brněnský B tým potvrdil dobrý vstup do sezóny i na domácím hřišti v Bystrci, kde přivítal...
VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se Souček
A-tým
14.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Snad jsme fanouškům udělali radost, usmívá se...

B r n o – Druhá výhra, první vstřelený gól. Filip Souček zahájil své brněnské angažmá velmi slušně,...
VIDEO: Pochvala dnes patří všem, říká Dostálek po výhře s Boleslaví
A-tým
13.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Pochvala dnes patří všem, říká Dostálek po...

B r n o - Pohádka zatím nekončí. Zbrojovka porazila ve třetím utkání sezóny Mladou Boleslav 3:1,...