SOUHRN: Klubové akce v roce 2020

SOUHRN: Klubové akce v roce 2020

B r n o - Končící rok 2020 se naprosto vymykal všemu, co jsme v poslední době zažili. Pandemie koronaviru pochopitelně ovlivnila i mimofotbalové akce, které Zbrojovka tradičně pořádá. Některé z nich jsme museli odložit, jiné přizpůsobit. Ty nejdůležitější si můžete připomenout v podrobném souhrnu!

Úplně odložen musel být například Den naděje (pomoc lidem v sociální nouzi) a Závody na šikmé ploše na Střední škole F. D. Roosevelta, kterých se tradičně zúčastníme.

Partner Cup

Myšlenka na uspořádání turnaje pro partnery klubu vznikla v roce 2019 - tehdy proběhl nejprve halový turnaj, v létě se pak klání uskutečnilo na venkovních hřištích. V únoru 2020 jsme se v hale TCM sešli znovu při celkově třetím pokračování Partner Cupu.

Reportáž, video a fotky.

Zbrojovácká výzva

V březnu jsme stihli odehrát jediné kolo, pak přišla nucená pauza. A s ní okamžitě i debaty nad tím, jak bychom mohli ve volném čase pomoci. S vaší pomocí nakonec vznikla Zbrojovácká výzva!

Měsíc a půl trvající projekt vybral částku 1 205 000 korun pro zdravotníky FN BRNO v první linii v boji proti COVID-19 ! Jádrem výzvy byl imaginární zápas s pražskou Slavií - vzpomínka na rekordní mač z roku 1996, který navštívilo přes 40 tisíc diváků. S výběrem peněz nám pomáhala celá plejáda osobností nejen fotbalových a nejen brněnských - i jim patří obrovský dík!

Doprovodným článkem výzvy bylo předání téměř 6000 lahví slazených i neslazených nápojů pacientům a personálu Dětské nemocnice FN Brno, SurGal Clinic a FOD Klokánek. Do prvních dvou zdravotnických institucí jsme dodali také 1000 roušek.

Výzva měla obrovský mediální dosah, několikrát se objevila i v hlavním zpravodajství předních televizních stanic v ČR a inspirovala řadu dalších klubů k podobným projektům. Ligová fotbalová asociace výzvu ocenila prestižní Cenou Lukáše Přibyla v kategorii CSR projektů.

Společenský dopad výzvy se projevil oceněním vedení města Brna, u příležitosti akce „Díky, Brno“, a také osobním poděkováním primátorky města Mgr. Markéty Vaňkové za solidaritu a naplnění etických hodnot v době koronavirové pandemie.

Reportáž, video a fotky.

Nábor dětí do Zbrojovky

Tradiční náborový trénink za účasti hráčů prvního mužstva a pozvaných hostů nebyl letos možný, role náhradníků se ovšem ujali ti nejpovolanější - bývalí fotbalisté Zbrojovky. Děti tak bavila hvězdná sestava - Zdeněk Valnoha, Patrik Siegl, Libor Došek, nescházel ani šéftrenér přípravek Vladimír Chaloupka a jeden z trenérů těch nejmenších fotbalistů Mario Holek.

Reportáž a video.

Zbrojováci darovali plazmu

Naší partnerské Fakultní nemocnici Brno pomáháme s darováním krve od roku 2013. Letos nic podobného z pochopitelných důvodů uspořádat nešlo, náhradu jsme ale našli rychle. Členové týmu, kteří v uplynulých dnech prodělali nemoc COVID-19, darovali ve Fakultní nemocnici Brno krevní plazmu.

Reportáž a fotky.

Zbrojovácký Mikuláš

Další z tradičních akcí je i obdarování dětí z dětských domovů v adventním čase. Letos jsme se vrátili k modelu z dřívějších let a dárky jsme dovezli přímo do domovů. Mikulášské trio vedl Libor Došek, role anděla se zhostil Patrik Siegl a čertem se stal Martin Doležal.

Pro děti z líšeňského Klokánku a Dětského centra rodinného typu Chovánek v Bystrci jsme měli nachystanou opravdu bohatou mikulášskou nadílku. A aby toho nebylo málo, den před Štědrým dnem ještě děti obdržely velké vánoční dary dle vlastního přání - myčku a bazény.

Reportáž, video a fotky.

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...