SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Březnová reprezentační pauza je u konce, do svých týmů se postupně vracejí i hráči Zbrojovky. Na kontě mají vstřelené branky i jeden postup na evropský šampionát. Nyní vám přinášíme souhrn toho, jak se jim dařilo.

Reprezentace U21 odehrála nejprve přípravné utkání proti Severnímu Irsku. Josef Koželuh nastoupil v základní sestavě a stál u zrodu dvou gólových akcí, ve druhé půli nastřelil tyč. Lvíčata nakonec zvítězila 3:0, od 46. minuty Koželuha doplnil také Denis Alijagić.

Druhý zápas už byl ostrý, "jednadvacítka" hostila v kvalifikaci Island a toužila po první výhře. Koželuh byl opět součástí základní sestavy a v závěru byl střídán, Alijagić tentokrát do hry nezasáhl. Cíl se podařilo splnit, reprezentace zvítězila 4:1.

V týmu U20 jsme tentokrát zastoupení neměli. Ve výběru U19 už tradičně ano - na druhou fázi kvalifikace do Itálie odcestovali Zdeněk Toman a Jiří Hamza. První krok byl úspěšný - mužstvo kouče Janotky porazilo Gruzii 1:0, jediný gól vstřelil právě Toman. Ten nastoupil v základní sestavě, Hamza šel do hry jako střídající. V duelu proti Itálii začali na lavičce oba, Hamza přišel oživit hru už v první půli za stavu 0:2. Byl aktivní, nebezpečně pálil z dálky, Italové nicméně nakonec uhájili výhru 2:1. A v závěru tak našim hráčům nestačilo ani vítězství 2:0 nad Skotskem, v tabulce skončili druzí a na EURO jde jen vítězný domácí tým. Proti Skotům hrál v základu Hamza, Toman střídal.

Reprezentace U18 odcestovala do Španělska, kde se postupně utkala s třemi kvalitními soupeři. Členy týmu byli i Filip Večeřa a Jakub Podkalský. První jmenovaný naskočil jako střídající hráč proti Anglii (1:2), s Nizozemskem (3:4) už hráli oba v základu a Večeřa se jednou gólově prosadil. V závěrečném duelu s Německem (4:1) šel do hry opět jen Večeřa.

O postup na EURO se bil také tým U17, jehož nedílnou součástí je i Daniel Švancara. Start byl úspěšný - výhry 1:0 nad Běloruskem (Švancara v základní sestavě, odehrál hodinu) a 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou. Proti Polsku stačil k postupu bod, nakonec to ale bylo pořádné drama, kdy v jednu chvíli měly tři týmy po šesti bodech. Prohra 1:2 nakonec znamenala postup na EURO z druhého místa, Švancara hrál v základní sestavě a po půli byl střídán.

Aby toho nebylo málo, reprezentace U16 včera rozehrála přípravný turnaj ve Francii. Start to byl úspěšný, pod výhrou 2:0 nad Walesem se gólem podepsal i Zbrojovák Jan Křivánek. Ten šel do hry ve druhé půli jako střídající hráč, celý zápas odehrál Ruben Ferlay. V nominaci je také brankář Kryštof Kostelný. Dalšími soupeři národního týmu jsou Mexiko (28. března) a Japonsko (30. března), 1. dubna se pak hraje zápas o umístění.

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna
Ostatní
22.04.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 22. do 28. dubna

B r n o - Během posledního dubnového víkendu se "áčko", rezerva i dorostenecké týmy představí na...
U12: Zbrojovka zdolala Zlín
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka zdolala Zlín

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) přivítali o víkendu v Horních Heršpicích mužstvo Zlína. V...
U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem
Mládež
21.04.2024 | Martin Lísal

U13: Zbrojovka remizovala se Zlínem

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U13) hostili v utkání finálové nadstavby. Z převahy a řady šancí...