SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - První reprezentační pauza této sezóny je minulostí, do Brna se už vrátilo všech šest vyslanců ze čtyř různých týmů. Jak se jim dařilo, to zjistíte v následujícím souhrnu!

Obránce Lukáš Endl na poslední chvíli povýšil do výběru U21. V přípravném utkání proti Slovensku (2:0) si připsal premiéru mezi Lvíčaty, odehrál první poločas. V kvalifikaci na Islandu (1:2) zůstal mezi náhradníky.

V týmu U20 zůstal ze Zbrojováků osamocený David Jambor. Na začátku srazu byl svými spoluhráči zvolen jako kapitán a do obou zápasů nastoupil s páskou jako člen základní sestavy. V Rumunsku (0:2) strávil na hřišti 70 minut, zápas s Itálií (1:3) odehrál celý.

Výběr U19 se chystal na kvalifikaci o EURO v belgickém Hasseltu. Do utkání proti Skotsku (2:2) nastoupil Pavel Gaszczyk v základní sestavě, Jiří Hamza a Zdeněk Toman šli do hry po hodině jako střídající. Proti domácí Belgii (1:3) si role prohodili. Toman s Hamzou odehráli celý zápas, druhý jmenovaný dohrával jako kapitán. Gaszczyk šel na hřiště v 65. minutě.

Jako první se do Brna vrátil Daniel Švancara, jehož tým U17 sehrál dva přípravné zápasy v Německu. Proti dorostencům Fürthu šel do hry v 60. minutě a dvěma góly pomohl k výhře 6:0. S Norimberkem (5:3) hrál v základní sestavě a skóroval jednou.

další články

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...
Martin Nový zůstává Zbrojovákem
A-tým
11.07.2024 | Martin Lísal

Martin Nový zůstává Zbrojovákem

B r n o – Třetím hráčem, který v těchto dnech prodloužil spolupráci se Zbrojovkou, je Martin Nový....
Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce
A-tým
10.07.2024 | Martin Lísal

Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce

B r n o – Také Denis Granečný pokračuje ve Zbrojovce. Pětadvacetiletý krajní hráč prodloužil s...