SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační pauza se chýlí ke konci a také vyslanci Zbrojovky se ze svých srazů pozvolna vracejí domů. Jako poslední přiletí během dneška obránce Momo Tijani.

Michal Ševčík byl s týmem U21 ve Španělsku, kde svěřenci kouče Suchopárka sehráli poslední dva přípravné zápasy před EUREM. V tom prvním remizovali s Belgií 0:0, Ševčík odehrál posledních dvacet minut a hru výrazně oživil. Proti Nizozemsku (1:1) nastoupil v základní sestavě a do statistik zapsal sedmdesát minut.

Josef Koželuh se připojil k výběru U20, který měl na programu dva zápasy Elitní ligy. Koželuh zasáhl do prvního, proti Polsku (1:0) zaknihoval kompletní porci devadesáti minut. S Portugalskem (3:0) zůstal na lavičce. Národní tým je díky dvěma výhrám v tabulce na třetí příčce.

Jiří Hamza a Zdeněk Toman se s týmem U18 zúčastnili turnaje ve Španělsku. V úvodním utkání proti Švédsku (2:1) nastoupil Toman v základní sestavě a Hamza šel na hřiště na posledních šest minut. Proti Dánsku (2:3) si role prohodili, Hamza zapsal devadesát minut a Toman střídal na závěrečných osm minut. V utkání s Norskem (2:2) nastoupili v základní sestavě oba. Reprezentace skončila se čtyřmi body druhá.

V týmu U17 tentokrát nefiguroval nikdo z hráčů Zbrojovky, na lavičce ovšem jako asistent trenéra usedl Tomáš Polách. Reprezentace v boji o EURO porazila Slovensko a podlehla Portugalsku a Polsku, na závěrečný turnaj se tedy neprobojovala.

Smíšené pocity měl po reprezentačním srazu i obránce Momo Tijani. Ve dvojutkání proti Rwandě bral Benin jen dva body, pokaždé za remízu 1:1. V tabulce tak zůstává poslední, udržel nicméně naději na postup na závěrečný turnaj. Tijani navíc zůstal v obou duelech mezi náhradníky.

Ani s opětovným startem soutěží nicméně reprezentační stopa nevychladne. Daniel Švancara se s výběrem U16 chystá na dubnový turnaj ve Francii, kde změří síly s Gabonem, Japonskem a Portugalskem. Kryštof Kostelný, Adam Valenta a Jan Křivánek se pak v rámci týmu U15 utkají dvakrát s Bosnou a Hercegovinou.

další články

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!
Ostatní
09.06.2023 | Martin Lísal

Posezónní slevová akce ve Fanshopu!

B r n o - V oficiálním zbrojováckém Fanshopu jsme pro vás nachystali speciální posezónní slevovou...
U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou soutěž
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U15: Mistři! Zbrojovka porazila Sigmu a ovládla svou...

B r n o - Pořádné drama na závěr moravskoslezské ligy starších žáků! Tým U15 se utkal o titul s...
U14: Kanonáda na závěr!
Mládež
09.06.2023 | Martin Lísal

U14: Kanonáda na závěr!

B r n o - Starší žáci (U14) se s nadstavbou moravskoslezské ligy rozloučili stylově. Už v roli...