SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační pauza se chýlí ke konci a také vyslanci Zbrojovky se ze svých srazů pozvolna vracejí domů. Jako poslední přiletí během dneška obránce Momo Tijani.

Michal Ševčík byl s týmem U21 ve Španělsku, kde svěřenci kouče Suchopárka sehráli poslední dva přípravné zápasy před EUREM. V tom prvním remizovali s Belgií 0:0, Ševčík odehrál posledních dvacet minut a hru výrazně oživil. Proti Nizozemsku (1:1) nastoupil v základní sestavě a do statistik zapsal sedmdesát minut.

Josef Koželuh se připojil k výběru U20, který měl na programu dva zápasy Elitní ligy. Koželuh zasáhl do prvního, proti Polsku (1:0) zaknihoval kompletní porci devadesáti minut. S Portugalskem (3:0) zůstal na lavičce. Národní tým je díky dvěma výhrám v tabulce na třetí příčce.

Jiří Hamza a Zdeněk Toman se s týmem U18 zúčastnili turnaje ve Španělsku. V úvodním utkání proti Švédsku (2:1) nastoupil Toman v základní sestavě a Hamza šel na hřiště na posledních šest minut. Proti Dánsku (2:3) si role prohodili, Hamza zapsal devadesát minut a Toman střídal na závěrečných osm minut. V utkání s Norskem (2:2) nastoupili v základní sestavě oba. Reprezentace skončila se čtyřmi body druhá.

V týmu U17 tentokrát nefiguroval nikdo z hráčů Zbrojovky, na lavičce ovšem jako asistent trenéra usedl Tomáš Polách. Reprezentace v boji o EURO porazila Slovensko a podlehla Portugalsku a Polsku, na závěrečný turnaj se tedy neprobojovala.

Smíšené pocity měl po reprezentačním srazu i obránce Momo Tijani. Ve dvojutkání proti Rwandě bral Benin jen dva body, pokaždé za remízu 1:1. V tabulce tak zůstává poslední, udržel nicméně naději na postup na závěrečný turnaj. Tijani navíc zůstal v obou duelech mezi náhradníky.

Ani s opětovným startem soutěží nicméně reprezentační stopa nevychladne. Daniel Švancara se s výběrem U16 chystá na dubnový turnaj ve Francii, kde změří síly s Gabonem, Japonskem a Portugalskem. Kryštof Kostelný, Adam Valenta a Jan Křivánek se pak v rámci týmu U15 utkají dvakrát s Bosnou a Hercegovinou.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou
A-tým
11.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou

B r n o - Zbrojováci v posledním utkání roku porazili Opavu 2:1. Přípravné utkání rozhodli...
Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023
Mládež
09.12.2023 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

Zbrojovka ocenila talenty za rok 2023

B r n o - Zbrojovka na sklonku roku tradičně oceňuje talentované hráče a hráčky za kalendářní rok...
Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti
A-tým
09.12.2023 | Martin Lísal

Filip Večeřa: Jsou to skvělé zkušenosti

B r n o – Dorostenec Filip Večeřa má za sebou z individuálního hlediska velice solidní podzim....