SOUHRN: Jak se dařilo Zbrojovákům v reprezentaci?

SOUHRN: Jak se dařilo Zbrojovákům v reprezentaci?

B r n o - Poslední reprezentační pauza roku 2023 je u konce. Pro hráče Zbrojovky byla hodně pestrá, ve čtyřech týmech jich nastoupilo rovných deset. Jak se jim vedlo, to zjistíte v následujícím souhrnu!

Reprezentace U21 strávila listopadové reprezentační okno v Hradci Králové. Nejprve vyzvala v modelovém utkání Hradec Králové a zvítězila 4:1. Lukáš Endl odehrál celý zápas, Denis Alijagić první půli. Josef Koželuh a Adam Kronus šli do hry ve 46. minutě, přičemž druhý jmenovaný přispěl k výhře gólem.

V závěru soustředění pak "jednadvacítka" změřila síly se Slovenskem. V základní sestavě nastoupili Lukáš Endl (hrál hodinu), Josef Koželuh (celý zápas) a Denis Alijagić Ten otevřel skóre utkání přesnou hlavičkou po rohovém kopu, národní tým nakonec zvítězil 2:1.

Výběr U19 se představil v Severním Irsku na turnaji UEFA Preparation Tournament. V úvodu remizovala s Portugalskem 1:1. Jiří Hamza a Zdeněk Toman odehráli celé utkání. V následném duelu proti domácímu týmu (2:0) se v základní sestavě objevil Pavel Gaszczyk a také zapsal kompletní minutáž. V závěrečném utkání s Maďarskem (2:0) naskočili do hry všichni tři. Toman odehrál celý zápas, Gaszczyka střídal Hamza v 68. minutě.

Tým U18 se vydal do Španělska. Nejprve se zde utkal s Německem a zvítězil 2:1. Filip Večeřa odehrál 64 minut. V duelu proti Portugalsku (1:2) se v bráně objevil Michal Hložánek, povedlo se mu zneškodnit i pokutový kop.

Reprezentace U17 zvládla úspěšně první fázi kvalifikace na evropský šampionát. Tu zahájila výhrou 4:0 nad Černou Horou, Daniel Švancara nechyběl v základní sestavě. Proti Albánii (6:1) byl mezi náhradníky a v závěrečném duelu s domácím Portugalskem (2:0) šel do hry opět od první minuty.

další články

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!
A-tým
29.02.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Jaro začíná na Dukle!

B r n o - Jaro začíná! A hned na úvod je tu prestižní souboj dvou tradičních značek - Zbrojovka...
Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje talentovaných hráčů
Mládež
28.02.2024 | Martin Lísal

Dnes proběhl první trénink projektu rozvoje...

B r n o - V areálu Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích dnes ráno proběhl první trénink...
VIDEO: Tisková konference před startem jarní části
A-tým
28.02.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části

B r n o - Na brněnském stadionu se dnes konala tradiční tisková konference před startem jarní...