Růsek byl povolán do reprezentace!

Růsek byl povolán do reprezentace!

B r n o - Zbrojovák Antonín Růsek byl povolán do reprezentace! Trenér Holoubek si brněnského útočníka vybral do týmu, který má před sebou jednozápasovou misi v Lize národů proti Skotsku. Hraje se v pondělí ve 20:45 v Olomouci.

Reprezentační "áčko" sehrálo úspěšně zápas na Slovensku, poté ovšem byla výprava rozpuštěna a je jisté, že k pondělnímu utkání proti Skotsku nesmí nikdo z původního týmu nastoupit. Roli zachránce před hrozící kontumací převzal kouč "osmnáctky" David Holoubek - a při tvorbě týmu ukázal i na Tondu Růska.

Ten doposud nastupoval za všechny mládežnické výběry až po kategorii U21, kde je při aktuálním reprezentačním srazu náhradníkem. S ohledem na situaci se tak může stát, že bude Tonda po dvanácti letech prvním hráčem Zbrojovky, který nastoupí k reprezentačnímu utkání "áčka". Naposledy se to povedlo Marku Střeštíkovi v březnu 2008 v Dánsku.

Ještě v sobotu ráno přitom Růsek nic takového ani náznakem netušil. "Byl jsem u rodiny na návštěvě, když jsem se to dozvěděl. Hned jsem jel na stadion pro věci a rovnou na sraz. Moc se těším, je to reprezentační sraz po dlouhé době, i když s ohledem na situaci je to celé zvláštní. Sám moc nevím, co od toho čekat, jak to bude probíhat, jaký máme tým. Ta situace je prostě jedinečná, ale těším se a jsem moc zvědavý, co nás čeká," líčil ještě v sobotu Růsek. Jeho nominace se pak definitivně potvrdila v neděli večer.

Reprezentace by měla proti Skotsku nastoupit na hřišti v Olomouci v pondělí ve 20:45. Tak Tondo, ať se daří!

další články

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adrián Čermák
A-tým
23.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adrián Čermák

B r n o - Součástí zápasového bulletinu pro utkání s Olomoucí byl i obsáhlý a jinde nepublikovaný...
Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu
A-tým
23.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Lukáš Endl prodloužil ve Zbrojovce smlouvu

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce se sedmnáctiletým stoperem Lukášem...
Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho
A-tým
22.09.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Růsek po Olomouci: Góly jsme dostávali z ničeho

B r n o – První gól v sezóně, celkově druhý gól v kariéře – a vedení 2:1. Útočník Antonín Růsek...