Růsek: Jsme zklamaní, bod by tomu slušel víc

Růsek: Jsme zklamaní, bod by tomu slušel víc

P r a h a – Uzdravený útočník Tonda Růsek se v sobotu v Ďolíčku krásnou ranou postaral o vyrovnání, na bodový zisk ale jeho třetí trefa v sezóně nakonec bohužel nestačila. Klokani byli produktivnější a zvítězili 2:1.

„S ohledem na průběh utkání jsme zklamaní. Myslím, že bod by tomu slušel víc. Začátek byl z naší strany katastrofální, dělali jsme chyby, ve středu hřiště jsme si to špatně rozevírali a domácí zaslouženě vstřelili gól. Poté se hra vyrovnala, měli jsme i navrch, po gólu jsme se dostali do dalších šancí. Tam jsme měli být důraznější a ve vápně předvídavější, pak by to mohlo vypadat jinak. Bohužel jsme před půli z ojedinělé šance inkasovali a na vyrovnání už jsme nedosáhli,“ popisoval Růsek průběh utkání.

Právě jednadvacetiletý útočník byl tím, kdo se o vyrovnání postaral. Ve 26. minutě napřáhl za vápnem a trefil se nádherně. A stal se vůbec prvním Zbrojovákem od října 2015, který v Ďolíčku vstřelil Klokanům gól, tehdy se trefil Milan Lutonský. „Hráči Bohemians si nabírali hráče, co měli náběh do šestnáctky, a za vápnem vznikl prostor. Balon se ideálně odrazil a měl jsem čas jej zpracovat a v klidu zamířit. Na profesionální úrovní jsem asi hezčí gól ještě nedal, bohužel to ale nebylo k ničemu. Hned bych jej vyměnil za body,“ netajil Růsek, pro něhož to byl třetí gólový zásah v sezóně.

Mládežnický reprezentant se po lednovém zranění vrátil do sestavy už v Opavě, kde nastoupil jako útočník. V Ďolíčku byly jeho úkoly trochu jiné. „Hrál jsem ve středové řadě před Sedym a Barym, měl jsem za úkol se pohybovat pod Fousem s Hláďou, sbírat od nich odražené míče a chodit do soubojů,“ popisoval. Oproti Opavě nakonec Růsek odehrál celé utkání. „Na konci už jsem trochu šlapal vodu. Ani ne tak s dechem, spíš nohama. Terén byl těžký, měkký a ke konci všem síly ubývaly rychleji.“

Ve druhé půli už gól nepadl – Zbrojováci sice míč do sítě jednou dostali, ale předtím se pískal útočný faul. „Škoda. Rozhodčí to měl nechat dohrát a pak se mohl jít podívat na video. Podle toho, co jsem ze svého pohledu viděl, to faul nebyl. Mrzí nás to, chtěli jsme potvrdit výhru z Opavy, udělat bodovou šňůru, to se nám nepovedlo. Teď je potřeba se zkoncentrovat na zápas se Zlínem a vyhrát,“ vyhlíží Růsek sobotní domácí bitvu.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...