Reprezentant Kohoutek: Takovou minutáž bych před odjezdem nečekal

Reprezentant Kohoutek: Takovou minutáž bych před odjezdem nečekal

B r n o – Původně byl náhradníkem, nakonec se stal jednou z klíčových postav reprezentace U19. Zbrojovák Ota Kohoutek má za sebou celkem povedený týden, radost mu kalí jen konečné druhé místo v elitní fázi kvalifikace.

Na turnaj tak postoupila domácí Francie, kterou přitom národní tým dokázal porazit 1:0. „Pocity jsou tím pádem smíšené. Vážím si toho, že jsem se mohl této kvalifikace zúčastnit a reprezentovat svou zemi přímo na hřišti. Hezčí by ale samozřejmě bylo, kdyby se nám podařilo postoupit na finálový turnaj,“ popisuje Kohoutek svoje aktuální rozpoložení.

Výběr kouče Holoubka si situaci zkomplikoval prohrou s Bosnou – v tomto utkání šel Ota do hry ve 46. minutě. Ve vítězných duelech proti Francii a Švédsku už nechyběl ani minutu a byl tak čtvrtým nejvytíženějším hráčem týmu. „Moje role se odvíjela dle zápasů. S Bosnou jsem měl úkol hru více oživit směrem dopředu po nepovedené první půli, což se do určité míry povedlo. Bohužel jsme nedokázali ani tak bodovat. Proti favorizované Francii jsem se pak stáhl na pozici defenzivního záložníka spolu s Jakubem Drozdem. Jestli jsme chtěli udržet naději, nesměli jsme dostat gól a pokud možno jsme nějaký museli dát, což se nakonec povedlo. Bohužel to na postup nestačilo.“

V součtu měly tři týmy po šesti bodech, přičemž skóre poslalo dál Francii, Kohoutek a spol. se museli spokojit s druhým místem. „Je to hrozná škoda. Špatně jsme do turnaje vstoupili, s Bosnou jsme měli vytěžit minimálně bod, který by nám stačil,“ mrzelo Kohoutka.

Osmnáctiletý záložník byl před turnajem pouze mezi náhradníky, jeho vytížení tak bylo pro všechny příjemným překvapením. „Původní nominace vyšla týden před odjezdem, druhý den mi pak volal trenér Holoubek, že jeden z hráčů vypadl pro zranění a já dostanu možnost odjet taky. Času bylo dost, abych to nějak zpracoval. Počítal jsem s tím, že bych nějaký prostor mohl dostat. Ale že odehraju takovou minutáž, to bych před odjezdem nečekal. Jsem za to samozřejmě rád. Na utkání s Francií byli i rodiče, kteří jsou mými velkýi fanoušky. Ani nevěděli, jestli budu vůbec hrát, naštěstí to dopadlo asi nejlépe, jak mohlo,“ těšilo Kohoutka, že se po jednom z největších vítězství dosavadní kariéry mohl podělit o radost se svými blízkými.

Ve čtvrtek se Ota hlásil zpátky v Brně, kde absolvoval předzápasový trénink. „Už jsem se do Brna těšil, kabina mi trochu chyběla. Mám za sebou jeden trénink a samozřejmě proběhla i nějaká diskuse o tom, jak turnaj vypadal,“ usmíval se. „Teď je potřeba přepnout zpátky na ligu, čeká nás důležitý zápas a chceme ho zvládnout,“ zmínil Kohoutek dnešní bitvu s Příbramí.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...