Radek Buchta po Teplicích: Nedokážu si vysvětlit, proč jsme byli tak bojácní

Radek Buchta po Teplicích: Nedokážu si vysvětlit, proč jsme byli tak bojácní

B r n o - V sobotním utkání Zbrojovka nestačila na Teplice, pro které je jednoznačné vítězství v Brně zároveň první venkovní výhrou. „Bylo to z naší strany neskutečně bojácné a nedokážu si vysvětlit proč," hledal příčinu nepovedeného výkonu po zápase Radek Buchta.

Hned ve třetí minutě Zbrojovka inkasovala poprvé. Na gól Štěpána Vachouška pak Teplice navázaly ještě třemi dalšími brankami. „Dostali jsme brzký gól, u druhé branky jsme to měli vyřešit jednoduše, což se nám nepovedlo. Když jsme se pak ve druhé půli vcelku slušně nadechovali, inkasovali jsme potřetí a bylo po zápase," shrnuje Buchta. „Neporadili jsme si s důraznou hrou Teplic, i když jsme na to byli nachystaní," dodává.

Výkon mě trápí ještě víc než výsledek

"Ještě více než výsledek mě trápí dnešní předvedený výkon. Bylo to z naší strany neskutečně bojácné a nedokážu si vysvětlit proč. Navíc, když jsme měli v zádech dva velmi povedené zápasy. Místo toho, abychom na Teplice vletěli, jsme se jich zalekli," litoval Buchta, který zároveň odmítal podcenění soupeře. „Před utkáním jsme si říkali, že po dvou vítězných zápasech to bude těžší. Věděli jsme, že to musíme zvládnout, bohužel se to nepodařilo."

Domácí hráči velmi často vraceli balón brankáři Doležalovi, což se odrazilo i v negativních reakcích brněnského publika. „My takto na tréninku trénujeme. Jsme zvyklí začít útočnou akci odzadu přes brankáře. Vím, že diváci pískají, ale je to náš styl hry a pokud je jedna strana zavřená, tak míč přece nenakopneme nazdařbůh dopředu, ale vrátíme jej zpátky a přes gólmana postupujeme jinudy“, obhajuje opatrnou rozehrávku Buchta.

Napůl vlastní gól

Ve druhé půli Zbrojovka vystřelila na bránu jen dvakrát, navíc dvakrát inkasovala. „Měli jsme optický tlak, snažili jsme se centrovat, ale do zakončení se nám dostat nepodařilo. Možná jsme jednou, dvakrát zahrozili ze standardek, pak nás ale zlomil třetí gól." Třetí branka znamenala definitivní konec nadějí pro domácí mužstvo a z pohledu Buchty byla hodně laciná. "Katastrofální pokrytí soupeřových hráčů. Skoro se mi chce říct, že to byl napůl vlastní gól," lamentoval.

Nyní čeká brněnské fotbalisty reprezentační pauza. Během příštích dvou týdnů tak mohou o chybách sobotního utkání detailně přemýšlet. „Chtěli jsme to zvládnout, abychom měli o reprezentační pauze klid a dobře se nám trénovalo. Takhle to bude horší, ale pořád se z toho můžeme dostat. Je třeba se výborně připravit, jelikož po pauze nás čeká důležitý zápas s Bohemians, kde se pokusíme získat body zpátky," věří Buchta, že Zbrojovka v Ďolíčku uspěje.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...