ROZHOVOR: Zápasy za béčko? Chtěl jsem zkrátka hrát, usmívá se Potočný

ROZHOVOR: Zápasy za béčko? Chtěl jsem zkrátka hrát, usmívá se Potočný

B r n o - Když se kabinou valila vlna nemocí, zůstal Roman Potočný jedním z mála stoprocentně zdravých hráčů. Jedinou jeho dosavadní absenci zavinily žluté karty, kvůli kterým zmeškal zápas s Příbramí.

„Nemocný jsem nebyl, nic mi nebylo. Možná je to tím, že se chodím každé ráno otužovat, v osm ránu vlítnu do řeky. Ale teď už je Svratka v Jundrově docela studená, tak už se musím víc nutit,“ směje se Roman.

Ten zůstal v tréninkovém procesu i v době reprezentační pauzy, kterou si zpestřil dvěma zápasy za béčko. "„Nakonec jsem si řekl i o druhý zápas, proti Humpolci. Chtěl jsem zkrátka hrát. Volno jsem tak vlastně neměl, ale žijeme už v Brně, jezdit na den někam pryč nemělo smysl. Navíc si volna užijeme dost po konci podzimní části,“ vysvětloval Potočný.

A jeho přínos v utkání s Humpolcem byl neoddiskutovatelný – dvěma brankami pomohl k výhře 4:1. „S klukama se mi hraje dobře, jsou mladí, pokorní, pracovití. Věřím, že si něco navzájem můžeme dát a můžeme si pomoci, jsem za to rád. Divizi jsem hrával v Brozanech, takže vím, že je jen potřeba se trochu hlídat, aby nedošlo k nějakému zranění. Vyhrálo se, dopadlo to dobře.“

První gól vstřelil Roman hlavou, ve druhé půli pak zvyšoval nohou na 3:1. "Nahrál mi Franta Kluska, taky dobrý kluk. Jak říkám, s mladými se mi hraje dobře, vždycky vedle nich omládnu."

Jinak Potočný vyplnil uplynulé týdny především tréninkem. „Bylo nás méně, hodně kluků se rozjelo po reprezentacích a většina se jich vrátila až včera. Občas jsme trénovali společně s béčkem, zahráli jsme si proti sobě. Věřím, že jsme se nakopli, už se nemůžeme dočkat zápasu. Musíme zlomit tu sérii proher, to je hlavní cíl.“

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března
Ostatní
04.03.2024 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. března

B r n o - Fotbalové jaro nabírá tempo. Po áčku a dorostu se do ligových bojů v tomto týdnu pustí...
U17: Také
Mládež
02.03.2024 | Martin Lísal

U17: Také "sedmnáctka" vítězně

B r n o - Také dorostenci kategorie U17 vstoupili do jarní části vítězně. Na výhru se ale oproti...
VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh
A-tým
02.03.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je to zklamání, hodnotí remízu Koželuh

P r a h a - V poháru se trefil už na podzim, dnes se obránce Josef Koželuh dočkal premiérového...