sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Pavel Dreksa

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Pavel Dreksa

B r n o - Součástí zápasového bulletinu pro utkání s Baníkem Sokolov byl i rozhovor s první zimní posilou - Pavlem Dreksou. Třicetiletý obránce nakonec přispěl k čistému kontu a výhře 1:0, přepis rozhovoru vám teď jako obvykle nabízíme na webu.

18.03.2020 | Redakce

 

Obránce Pavel Dreksa byl první zimní posilou – a zároveň tou nejzkušenější. Třicetiletý stoper už toho má odkopáno opravdu hodně a jeho zkušenosti mohou být pro Zbrojovku platné. I proto se Pavel stal tváří prvního jarního bulletinu, následující řádky vám prozradí více o jeho kariéře i plánech do budoucna.

Pavle, jaké byly tvoje fotbalové začátky?
Začínal jsem v šesti letech v Prostějově, kde jsem hrál až do nějakých čtrnácti. Pak si mě vytáhla Olomouc.

Z Prostějova do Olomouce to je celkem obvyklá cesta, že?
Je to kousek, tak se to nabízí. Jenom jsem vyměnil školu, jinak se mi nic v životě zásadně nezměnilo, dojížděl jsem půlhodinku vlakem.

Býval jsi vždycky obránce?
Nejprve jsem hrával záložníka a právě až v Olomouci ze mě udělali stopera. Občas jsem zaskakoval na pravém kraji obrany.

A v Olomouci jsi nakoukl i do ligy.
To bylo na Střížkově a byl to povedený debut, vyhráli jsme 2:0. Ale je taková rarita, že dřív než v lize jsem za chlapy hrál v Evropské lize, v předkole na Islandu. Takže to byla de facto moje premiéra. Tehdy si nás vytáhl trenér Psotka, který s námi vyhrál předtím dorosteneckou ligu, takže nás do áčka šlo víc. A díky tomu, že jsme došli až do čtvrtého předkola, kde nás vyřadil Everton, jsem se dostal i do nominace na světový šampionát dvacítek. Rád na to vzpomínám, bylo to super období.

Na dvacítkách jsi nastoupil proti Kostarice, jaký to byl zápas?
Konkurence byla docela veliká, měli jsme celkem silný tým a i na pozicích v obraně byl přetlak. A Kostarika, to byla velká změna proti našemu fotbalu. Vesměs běhaví, rychlí a neskutečně techničtí hráči, ale dokázali jsme je porazit.

Srovnávali vás tehdy na turnaji s předcházejícím týmem, který dokráčel pro stříbro?
Shodou okolností trenér Soukup tehdy vedl Egypt, a abych řekl pravdu, srovnávali nás celkem často. O nás říkali, že jsme hodně silný ročník. Všichni hráči hrávali ligu, Pekhart, Morávek, Mazuch a Necid byli v cizině. Fakt jsme měli silný tým, bohužel jsme smolně vypadli na penalty s Maďarskem. Dva roky předtím klukům ty penalty naopak vycházely. Bohužel, to se stane.

Jak se pak dál vyvíjela tvoje reprezentační kariéra?
Dotáhl jsem to ještě do jednadvacítky, kde jsem na pár zápasů taky jel. Pak jsem si bohužel vykloubil rameno a byl pět měsíců mimo hru, což mě ovlivnilo a už jsem se do nároďáku nevrátil. Což už se nejspíš nezmění (smích).

Vraťme se k ligové kopané. Jak se ti vedlo v mládí v Sigmě?
Právě díky tomu zranění jsem absolvoval nějaká hostování, abych nasbíral praxi. Pak v roce 2012 jsme pod Johnem Uličným vyhráli pohár, to byla další etapa, na kterou vzpomínám rád.

A pak i zápas proti Zbrojovce, zranění Petra Švancary a debaty s tchánem Kaldou Maléřem. O tom se ale dnes bavit nebudeme, protože těmto otázkám jsi čelil nejen ve Studiu Flinta.
O tom už jsem toho řekl opravdu hodně a jen bych se opakoval (smích).

Spíš mě zajímá konec v Sigmě Olomouc. Už to spojení trvalo zkrátka moc dlouho, jak to někdy bývá?
To byl jiný problém. Pan Minář mi zakázal hrát, protože jsem nechtěl přestoupit. Manželka byla v osmém měsíci těhotenství a bylo mi řečeno, že by bylo fajn, abych přestoupil do Dunajské Stredy. Což jsem s ohledem na rodinu nechtěl. Byl jsem vyňat z kádru, zakázali mi hrát a nakonec jsem byl dán do Znojma. To bylo takové horší období a tím se to v Sigmě de facto uzavřelo, už pak moc nešlo pokračovat. Nakonec mě vykoupila Karviná a tam jsem byl až do letošní zimy.

Kromě hostování v Baku. Neměl jsi v úmyslu zůstat v Ázerbájdžánu déle?
Jednalo se nakonec o rok, byť bych tam rád zůstal i déle. Karviná dostala i slušně zaplaceno, ale pak na tom nebyla dobře v tabulce a majitel si přál, abych se vrátil. A nakonec se nám povedlo ligu zachránit na úkor Brna.

Přičemž ten domácí zápas s Karvinou nás tu pořád budí ze sna.
Dvakrát jsem vykopával míč z brankové čáry, zvonily tam tyčky a břevna. Měli jsme štěstí. Pak na konci sezóny nám pomohla naše psychická síla. Jihlavě stačil doma bod, hráli na remízu, nechali nás hrát a to byla voda na náš mlýn. Nezvládli to psychicky, my jsme byli odolnější.

Když se vrátíme k Baku, liší se hodně hlavní město od zbytku země?
Je opravdu diametrálně odlišné. Je bohaté, hezké a čisté, ale okolí je už výrazně chudší.

Byl jsi na daleké štaci sám?
První půlrok tam se mnou byl Zdena Folprecht. A kromě toho jsem tam byl až na první dva měsíce s celou rodinou, to bylo fajn. Malý chodil do školky, všechno v pohodě. Obecně jsem měl štěstí, že jsem vždycky mohl být buď s rodinou, nebo v dosahu. Jako v Karviné, kde jsem přespával jen v době, kdy se hrál zápas nebo byly třeba dva tréninky.

A jak to máš teď, stejně?
Je to podobné. Jezdíme z Olomouce tři, taky se to dá. Město už ale znám dobře, občas zajdeme na oběd, na procházku. A Brno jsem ostatně celkem dobře znal už z minulosti.

Jak vlastně aktuálně vypadá tvoje rodinné zázemí, pořád jste tři?
Zatím ano, ale změnit by se to mělo v červenci (úsměv). To čekáme druhé dítě.

Tak to gratulujeme a držíme palce, aby vše dopadlo dobře. Jak bys shrnul zimní přípravu?
Odehrál jsem v podstatě všechno, až na ten poslední týden. Ale nešlo o nic zásadního, od středy jsem trénoval a v sobotu už jsem teoreticky mohl hrát, ale nechtěli jsme nic riskovat. Příprava byla náročná a dlouhá, ale nejzásadnější je to, že jsem vydržel zdravý. Zápasů bylo dost a věřím, že jsme dostatečně nachystaní, abychom jaro zvládli.

Na stoperu se hodně střídáte, není to pro tebe problém?
Je mi to celkem jedno, snažím se vyhovět si s každým. Někdy nám to šlo lépe, někdy hůře, ale doufám, že ať už nastoupíme jakkoliv, bude to šlapat.

Jak máš vůbec druhou ligu nasledovanou?
Přiznám se, že soupeře moc načtené nemám a ani to nechci dělat. My totiž musíme vyhrát každý zápas a nemůžeme kalkulovat s tím, že k nám přijede ten a ten. S nadsázkou nám musí být jedno, kdo proti nám hraje, a musíme brát jenom výhru. Pak jsme schopní náš cíl splnit.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz