ROZHOVOR Z PROGRAMU: Matěj Hrabina

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Matěj Hrabina

B r n o - Součástí zápasového bulletinu byl v neděli i rozhovor s Matějem Hrabinou. Jeho přepis vám nyní jako obvykle nabízíme i na webu.

Jednou z letních posil se stal i osmadvacetiletý obránce Matěj Hrabina. Ten prožil celou dosavadní kariéru v Opavě, dnes jej tedy čeká nesmírně pikantní zápas. Nejen o tom jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

Matěji, jaké byly tvoje fotbalové začátky?
Na první trénink jsem přišel v pěti letech v Opavě, kde jsem pak strávil celou dosavadní kariéru. Až do letošního léta jsem nehrál nikde jinde.

Pamatuješ si ještě roky, kdy Opava hrála nejvyšší soutěž a třeba i Intertoto Cup?
Jasně, chodil jsem tam s taťkou. V Opavě tehdy byla docela fotbalová horečka, na každý zápas chodilo hodně lidí a dodnes na to lidi vzpomínají.

Býval jsi vždycky v obraně?
Právě že ne, do obrany jsem se dostal až v podstatě v mužích. Celou mládež jsem hrál středního defenzivního záložníka, až v mládežnické reprezentaci mě trenéři dali na kraj obrany. A jak jsem se pak vrátil do Opavy, už jsem na tom postu zůstal.

A zažil i návrat do první ligy v roce 2018.
Na to se nezapomíná, byla to velká euforie. Už tu první sezónu, kdy jsme se dostali do finále poháru a postup nám utekl o jeden bod, se lidi naučili na fotbal zase chodit. A druhý rok jsme pak už dávali vědět, že do ligy chceme, každý zápas bylo vyprodáno. Je škoda, že jsme nemohli rovnou začít v Opavě, ale i sem do Brna lidi jezdili. A pak ten návrat po nějakých osmi zápasech byl taky super. Dělaly se výsledky, lidi se chytli, bylo to dobré období.

Jaká je síla Opavy teď?
Odešli hráči na hostování, ale jinak většina kádru zůstala, doplnilo se to a kádr není špatný. Když bude přát zdraví, budou nahoře. Určitě nás nečeká snadný zápas, bude to přece jen boj mezi dvěma exligovými týmy. Bude to mít velký náboj, pro mě osobně i pro oba týmy jako celek a pro vývoj soutěže.

Jak jsi natěšený na první domácí zápas?
Těším se a jsem moc zvědavý. V Brně jsem pár zápasů odehrál v dresu Opavy, ale teď to bude jiné. Jsem zvědavý i na fanoušky, už do Tábora dojeli ve velkém počtu. Doufám, že nás podpoří a poženou za dobrým výsledkem. Popravdě mě až překvapilo, kolik jich po covidu a v páteční termín dojelo, navíc to z Brna není úplně kousek. Dojela početná skupina, byli vidět a slyšet, jejich podporu jsme cítili a pomohla nám.

Chystáte se Zavošem nějaké prémie za případný úspěšný výsledek? A patříš mezi hráče, kteří se před utkáním se soupeři hecují?
Pokud uspějeme, asi se tomu nebudeme bránit, ale nejdřív musíme vyhrát na hřišti a pak se můžeme bavit o tom, co bude. Jinak na nějaké hecování moc nejsem, zavoláme si, napíšeme, ale přímo to utkání nějak moc neřešíme. Na hřišti to v hlavách mít budeme, já asi určitě, ale nějaké hecování, to ne.

Jak proběhla aklimatizace v Brně, třeba co se týče bydlení?
Bydlení ještě nemám, zatím jen občas přespím, když jsou třeba dva tréninky, jinak dojíždím. Ale máme s manželkou v plánu se v Brně zabydlet, ale zatím má v Opavě práci, takže s tím je to složitější. Uvidíme, jak to vyřešíme dál. Co se týče aklimatizace, do týmu jsem zapadl, cítím se tu dobře a spokojeně. A doufám, že to bude ještě lepší.

Míval jsi v mládí nějakého oblíbeného hráče?
Celý život fandím Barceloně, takže z jejích hráčů asi hlavně Ronaldinho. Z českých pak Pavel Nedvěd. V době Eura v Portugalsku mi bylo jedenáct, to jsem si hodně užil. Byl to obrovský úspěch, ale říkám si, že generace, co hraje teď, na to klidně může navázat.

Máš mimo fotbal nějaké další koníčky?
Nic speciálního. Filmy, četba, oddechové i naučné, od všeho trochu.

Díky za rozhovor!

další články

Zbrojovka opět podpoří dárce krve!
Ostatní
23.09.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka opět podpoří dárce krve!

B r n o – Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno chystá jedinečnou akci na podporu darování krve! V rámci...
PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!
A-tým
23.09.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: V devátém kole míříme do Ústí!

B r n o - Devátým soupeřem Zbrojovky bude v letošní sezóně tým FK Ústí nad Labem. Na hřišti...
U13: Vítězství v Hodoníně
Mládež
22.09.2021 | Martin Lísal

U13: Vítězství v Hodoníně

H o d o n í n - Mladší žáci Zbrojovky (U13) zvítězili ve středečním utkání na hřišti Hodonína 13:3....