ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Sedlák

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Sedlák

B r n o - V online zápasovém bulletinu pro utkání se Spartou jste si mohli přečíst rozhovor se záložníkem Janem Sedlákem. Jeho přepis vám jako obvykle nabízíme i na webu.

B r n o – S novou sezónou se do zápasového bulletinu vracejí i tradiční rozhovory. Prvním respondentem je jeden z nejdéle sloužících Zbrojováků a pamětník posledního domácího duelu s pražskou Spartou – záložník Jan Sedlák.

Jsi spokojený s losem a s úvodním soupeřem?
Přesně takový start jsem si přál, abychom měli někoho ze silné trojky. Jen je škoda, že nemůže přijít plný dům. Určitě bych měl komu lístky nabídnout, zájem je obrovský a požadavky jsou rozhodně větší, než možnosti. Ale bohužel, taková je situace.

Jak osobně vnímáš zápasy se Spartou a na které nejraději vzpomínáš?
Je to vždycky něco extra. Pamatuju si výhru 3:2, ještě když jsem byl v mládeži. Už tehdy se na takové zápasy každý těšil. Další výhru, kterou trefil Lojzík Hyčka, jsem viděl z tribuny, protože jsem ten půlrok byl na hostování v Karviné. A u té poslední už jsem byl na hřišti.

Sparta tehdy přijela s nabušeným kádrem, zatímco vy jste čekali na první výhru. A skončilo to 2:0.
Jasně. Sparta tehdy měla neskutečné fotbalisty, vynikající hráče. Skvělé jednotlivci, ale dohromady netvořili úplně nejlepší tým. A právě rýmovostí jsme je dokázali porazit. A u nich pak remizovat.

To byl první bod z Letné po deseti letech, ale ani výhra nebyla daleko. Hodně lidí se tě na tu šanci ptá?
Před očima to mám často, i od kluků v kabině a u nás na dědině to občas mám na talíři. Šel jsem na hřiště na pár minut a najednou jsem měl možnost jít sám na bránu. Škoda, kdybych to proměnil, mohli jsme vyhrát.

Mohlo tehdy skončit i tvé čekání na ligový gól. Popichují tě spoluhráči často?
Na to už jsem si zvykl (smích). Nejblíže jsem byl teď v Líšni, ale střela skončila na břevně.

Šlo by to zlomit třeba penaltou?
Asi maximálně za stavu 3:0. Jinak to radši přenechám kreativnějším hráčům, jako je Fous. Případně bych si troufl v rozstřelu, kdyby bylo potřeba.

Přejděme zpět k sobotnímu utkání. Do Brna přijede Ladislav Krejčí, někdejší spoluhráč. Je možné, že se na hřišti budete potkávat poměrně často. Jste v kontaktu?
Ve středu jsme si volali a trochu jsme se popichovali. Oba se těšíme. Jako soupeře jsme tu Laďu nezažili, takže to bude určitě zajímavé. Samozřejmě pokud oba nastoupíme.

Je ti 25 let, v kádru už ovšem patříš mezi zkušenější borce, že?
Je to pravda, že i věkem, i odslouženými roky už se řadím mezi zkušenější hráče. Z ročníku jsem tu sám, Krška teď odešel, něco jsme odehráli s Přichym a dlouho je tu taky Kuba Šural. A pak mladší kluci, co prošli mládeží.

Hodláte v nové sezóně znovu sázet na týmovost?
Může to být výhoda, díky tomu se nám pár zápasů už povedlo a týmovost nám pomohla k vítězné šňůře. Když to bude nastavené podobně, může to fungovat. Psychická síla určitě hraje roli a může pomoci k lepším výsledkům. Ale nesmíme se tím chlácholit, že to půjde samo, rozdíl mezi první a druhu ligou je velký.

Během jara jsi toho odehrál docela hodně, jen dvakrát v nominaci chybělo tvé jméno. Byl jsi s vytížením spokojen?
Rozhodně. Chyběl jsem jen z vynucených důvodů. Na Duklu to byly zdravotní problémy, proto Žižkovu jsem měl čtyři žluté a stopku. Ve Vítkovicích jsem pak hrál na stoperu. Cítil jsem se už dobře a navíc bylo potřeba, aby někdo při těch absencích na stoperu naskočil. Neviděl jsem v tom problém.

Stopka za čtyři žluté, to jsi poznal až ve druhé lize. V nejvyšší soutěži máš na kontě jedinou žlutou kartu ve 39 duelech.
To jsem ani nevěděl, ale je pravda, že na svou pozici těch karet nemám tolik. Snažím se do soubojů chodit tvrdě, ale čistě. Samozřejmě to ne vždy vyjde.

Jak se před startem sezóny cítíš, co se fyzické stránky týče?
Pauza byla krátká a moc času nebylo. Každý odpočíval, jak uznal za vhodné. Dalo se to zvládnout, samotná příprava byla náročná, ale teď se cítíme dobře. Věřím, že budeme dobře připravení. Co se týče počasí, musím se přiznat, že osobně horka nemám rád, je to nepříjemné, ale patří to k fotbalu a musíme to zvládnout. Navíc se Spartou hrajeme až večer, kdy už snad podmínky budou pro nás i pro fanoušky snesitelnější.

Myslíte už dál, nebo souhlasíš s trenérem v tom, že aktuálně je tématem pouze Sparta a nic jiného není potřeba řešit?
Je to tak, půjdeme kolo za kolem. Nemůžeme myslet moc dopředu, teď je tu zkrátka Sparta a na to se soustředíme.

Díky za rozhovor!

další články

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1
B-tým
12.06.2021 | Martin Lísal. FOTO: Jan Svoboda

B tým zvítězil v Kuřimi 2:1

K u ř i m - Brněnská rezerva zvítězila v přípravném utkání na hřišti Kuřimi 2:1. Po bezgólové první...
Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních třicet míst!
Mládež
11.06.2021 | Klub

Na letních kempech Coerver®Coaching zbývá posledních...

B r n o - Také v letošním roce pro vás ve spolupráci s programem Coerver®Coaching chystáme...
Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy
B-tým
09.06.2021 | Martin Lísal

Béčko sehraje v červnu dva přípravné zápasy

B r n o - Fotbalisté brněnského B týmu sehrají před letní přestávkou ještě dva přípravné zápasy. V...