středa 19.6.2019

0 Zlín
1 Zbrojovka Brno
příp.

neděle 23.6.2019

2 Opava
1 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.6., 11:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
příp.

sobota 6.7., 17:00

Zbrojovka Brno
Nitra
příp.

sobota 13.7., 16:00

Zbrojovka Brno
Vyškov
příp.

sobota 20.7.

Vlašim
Zbrojovka Brno
1.kolo

pátek 26.7., 19:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
2.kolo

sobota 3.8.

Sokolov
Zbrojovka Brno
3.kolo

pátek 9.8., 19:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
4.kolo

sobota 17.8.

Dukla Praha
Zbrojovka Brno
5.kolo

pátek 23.8., 19:00

Zbrojovka Brno
Vítkovice
6.kolo

sobota 31.8.

Třinec
Zbrojovka Brno
7.kolo

pátek 13.9., 19:00

Zbrojovka Brno
SK Líšeň
8.kolo

sobota 21.9.

Jihlava
Zbrojovka Brno
9.kolo

pátek 27.9., 19:00

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

sobota 5.10.

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

sobota 26.10.

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11.

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Šural

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Šural

B r n o - V posledním zápasovém bulletinu v této sezoně jste si mohli přečíst rozhovor s Jakubem Šuralem. Odchovanec Zbrojovky se v úvodu sezony vážně zranil, v minulém týdnu ale završil rekonvalescenci a za juniorku si připsal první soutěžní start po osmi měsících. Přepis rozhovoru vám jako obvykle nabízíme na webu.

22.05.2018 | Martin Lísal

 

Konečně se dočkal! Jednadvacetiletý odchovanec Zbrojovky Jakub Šural naskočil v pondělí do závěrečných minut utkání juniorky s Jihlavou. Na hřiště se tak dostal po dlouhých osmi měsících – a poprvé od těžkého zranění, které si přivodil v reprezentačním utkání s Běloruskem.

Jak se Jakub cítil během dlouhé pauzy a jaké má před sebou nyní cíle? I o tom je dnešní rozhovor!

Kubo, po dlouhém čekání přišel konečně soutěžní zápas. Jak ti po závěrečném hvizdu bylo? Euforie, nebo únava?
Čekal jsem na to osm měsíců, už jsem se těšil opravdu moc (smích). I těch dvacet minut bylo kondičně docela náročných, když má člověk jen naběháno. Přece jen trénink a zápas je něco jiného. Ale byl jsem moc rád, že to mám za sebou a jsem už zase na hřišti.

Dostal jsi nějaké speciální pokyny? Přece jen výsledek byl docela jasný.
Těsně před mým příchodem padl gól na 4:1, takže o výsledku už bylo rozhodnuto. Trenér mi jen řekl, ať si to užiju a jsem opatrný. Zvláštní pokyny jsem neměl, měl jsem hrát v záloze. Tím, že už byl výsledek takový, jsme se ale s Chicem domluvili, on si občas zaútočil a já zůstal za ním.

A jak probíhala komunikace s hráči? V juniorce jsou nyní borci z dorostu, které asi z kabiny moc neznáš. A také se zmíněným Chicem jste se na hřišti potkali vlastně poprvé.
Je pravda, že některé kluky jsem moc neznal. Ale nějak to i s ohledem na stav nevadilo. Je jasné, že kdyby to bylo 1:1, měl bych pokyny asi jiné a komunikace by taky musela být jiná, ale takhle už bylo rozhodnuto a tak jsem se opravdu snažil si to hlavně užít.

Jaké jsou teď tvoje další plány? Nachystat se tak, abys mohl s áčkem naplno odstartovat přípravu?
Takový byl i původní plán a domluva – že dotrénuju podle sebe a půjdu do přípravy. Jenže v posledních měsících se to o hodně zlepšilo, takže jsme se domluvili, že tam na dvacet minut půjdu. Uvidíme, jestli v sezoně ještě nějakou minutáž stihnu. Nějakou dobu to přitom vypadalo opačně, říkal jsem si, že to není moc ono. Ale pak jsem nohu naposiloval a v podstatě ze dne na den mi přišlo, že je to dobré. Hodně musím poděkovat Ivanovi Jánskému, ke kterému jsem chodil na rehabilitace. Je výborný.

Jak těžké bylo zranění psychicky, zejména v začátcích? S řadou hráčů takhle dlouhá pauza pořádně zamává.
V tomhle mi pomohla rodina a přítelkyně, pak i kluci v kabině. Ze začátku jsem se o koleno hodně bál, postupně na to ale zapomínám. Jen u souboje si uvědomím, že je potřeba ještě být opatrný, ale je to v pohodě.

Mrzely tě všechny trable o to víc, že jsi konečně nakoukl do jednadvacítky?
O moc horší období jsem si pro zranění nemohl vybrat. Byl jsem v základní sestavě, dostal se i do reprezentace U21. Navíc i podle toho, co mi trenér Lavička říkal, se mnou počítal, v prvním zápase jsem byl také v základu. Asi je to pro mě škoda, ale nedá se nic dělat, přišlo to takhle. Musím makat dál a nastartovat se znovu.

A asi tomu nepřidaly a nepřidávají ani výsledky áčka, že? Jak těžké bylo prožívat zápasy na tribuně?
Bylo to nesmírně těžké, hlavně ty první zápasy před operací a po ní. Na tribuně to bylo šílené, hlavně když jsem viděl, že to není ono, a nemohl pomoci. Pak už jsem postupně začal chodit na rehabilitace a byl v kabině s klukama, to už bylo lepší. I když dělat čtyři měsíce pořád to stejné bez balonu bylo taky někdy ubíjející (úsměv). Naštěstí už je to za mnou.

Vrchol sezony je pro tebe asi jasný, zápas se Spartou. Vlastně tvůj poslední za Zbrojovku, pak přišel ten smolný moment v reprezentaci.
To rozhodně. Porazit doma Spartu je krásné, bylo to vlastně jediné vítězství, u kterého jsem byl. Další už jsem nestihl.

A porazil jsi i bráchu, což se v rodinné lize u Šuralů počítá. Co ti vlastně ke zranění říkal on? Přece jen už má bohatší zkušenosti, co a jak.
Určitě mi taky pomohl. Hlavně mi říkal, ať na to nespěchám, ať něco nepokazím.

Vzpomeneš si ještě na své začátky ve Zbrojovce?
Přišel jsem do starší přípravky, takže v nějakých osmi, devíti letech. U nás to bylo dané, že budu hrát fotbal, to nešlo jinak (smích).

A hrával jsi jako malý fotbal i s bráchou?
S bráchou jsem toho vlastně moc nenahrál, protože byl o šest let starší a už tou dobou hodně jezdil. Občas jsme si kopali o víkendech, ale moc už si to nepamatuju.

Co aktuálně dělá druhý bratr David, který Zbrojovkou také prošel?
Aktuálně hraje v Rakousku a k tomu masíruje v Kometě.

Máš před sebou nějaké dlouhodobější cíle a sny, nebo se soustředíš čistě jen na návrat do sestavy?
Po tom roce to beru postupně. Jasně, každý má v koutku duše nějaký sen, ale musíme žít v realitě. První a hlavní cíl, který mám, je zdraví. Aby koleno drželo, bylo pevné. A já se dostal co nejdřív do sestavy a stabilně hrával. Pak se uvidí. Neřeším, na jakém postu to bude, jestli kraj nebo stoper.

A absolutně krátkodobý plán je asi modlit se o souběh výsledků, který by Zbrojovku zachránil, že?
To by bylo naprosto skvělé a moc si to přeju, ale bohužel to neovlivním. Budu každopádně na tribuně, byl jsem na každém zápase a jezdil občas i ven, třeba na Spartu.

Bylo po zranění těžké se nějak zabavit? Najednou tolik volného času, přitom omezený pohyb…
První dny to bylo těžší, hlavně po operaci, když jsem byl ležák. Pak už začaly rehabilitace a bylo to lepší. Co tak člověk může dělat – playstation, televize. Mám dost kamarádů, takže potom už to šlo. A jak začaly po dvou měsících tréninky, měl jsem času ještě méně, než v normální sezoně, trénoval jsem totiž mnohem víc. Rehabilitace, posilovna, ježdění na kole, bylo toho víc, než když člověk hraje.

Takže nějaký speciální koníček nemáš? Třeba jako gólmani, kteří oba rybaří?
To nemám. Ale s Pavlem Halouskou jsem na rybách taky párkrát byl (úsměv).

Když jsme u Pavla, koho kromě něj ze současného kádru znáš asi nejvíc? Asi vrstevníky z dorostu?
Kromě Pavla, se kterým jsme hrávali v podstatě od žáků, taky Honza Sedlák. O rok starší je Kuba Přichystal, s tím jsme se potkali v dorostu. A z reprezentace znám dlouho Kráťu. Tonda, Martin a Laďa z dorostu už pak jsou zase mladší o tři roky, takže s těmi jsem se potkal až v áčku.

Co říkáš na letošní výsledky dorostu? Dlouho lize vládl a vede i teď, i když Sparta mocně dotahuje.
V kabině to sleduje asi každý individuálně. Já docela jo, vím, že pod trenérem Šustrem to kluci rozjeli výborně. Poslední zápasy jsem ale neviděl.

Díky za rozhovor. Ať zdraví drží a daří se co nejlépe!

 

Aktuality

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

1.6.2019

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v prvním červnovém týdnu (tedy od 3. do 9. června) z provozních důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.

8.5.2019

Zbrojováci v reprezentaci

Hráči Zbrojovky David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro nadcházející Development Cup v Praze. Soupeři národního týmu jsou Spojené státy americké, Venezuela a Maďarsko. Martin Černý a Tomáš Osvald pak nastoupí v rámci výběru U14 ve dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz