středa 28.8.2019

3 FC Odra Petřkovice
4 Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 31.8.2019

1 Třinec
1 Zbrojovka Brno
7.kolo

sobota 14.9.2019

2 Zbrojovka Brno
0 SK Líšeň
8.kolo

pátek 20.9., 18:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 28.9., 18:30 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

úterý 1.10., 16:30

Jablonec
Zbrojovka Brno
Pohár 3.kolo

sobota 5.10., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

neděle 27.10., 10:15

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Šural

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Šural

B r n o - V posledním zápasovém bulletinu v této sezoně jste si mohli přečíst rozhovor s Jakubem Šuralem. Odchovanec Zbrojovky se v úvodu sezony vážně zranil, v minulém týdnu ale završil rekonvalescenci a za juniorku si připsal první soutěžní start po osmi měsících. Přepis rozhovoru vám jako obvykle nabízíme na webu.

22.05.2018 | Martin Lísal

 

Konečně se dočkal! Jednadvacetiletý odchovanec Zbrojovky Jakub Šural naskočil v pondělí do závěrečných minut utkání juniorky s Jihlavou. Na hřiště se tak dostal po dlouhých osmi měsících – a poprvé od těžkého zranění, které si přivodil v reprezentačním utkání s Běloruskem.

Jak se Jakub cítil během dlouhé pauzy a jaké má před sebou nyní cíle? I o tom je dnešní rozhovor!

Kubo, po dlouhém čekání přišel konečně soutěžní zápas. Jak ti po závěrečném hvizdu bylo? Euforie, nebo únava?
Čekal jsem na to osm měsíců, už jsem se těšil opravdu moc (smích). I těch dvacet minut bylo kondičně docela náročných, když má člověk jen naběháno. Přece jen trénink a zápas je něco jiného. Ale byl jsem moc rád, že to mám za sebou a jsem už zase na hřišti.

Dostal jsi nějaké speciální pokyny? Přece jen výsledek byl docela jasný.
Těsně před mým příchodem padl gól na 4:1, takže o výsledku už bylo rozhodnuto. Trenér mi jen řekl, ať si to užiju a jsem opatrný. Zvláštní pokyny jsem neměl, měl jsem hrát v záloze. Tím, že už byl výsledek takový, jsme se ale s Chicem domluvili, on si občas zaútočil a já zůstal za ním.

A jak probíhala komunikace s hráči? V juniorce jsou nyní borci z dorostu, které asi z kabiny moc neznáš. A také se zmíněným Chicem jste se na hřišti potkali vlastně poprvé.
Je pravda, že některé kluky jsem moc neznal. Ale nějak to i s ohledem na stav nevadilo. Je jasné, že kdyby to bylo 1:1, měl bych pokyny asi jiné a komunikace by taky musela být jiná, ale takhle už bylo rozhodnuto a tak jsem se opravdu snažil si to hlavně užít.

Jaké jsou teď tvoje další plány? Nachystat se tak, abys mohl s áčkem naplno odstartovat přípravu?
Takový byl i původní plán a domluva – že dotrénuju podle sebe a půjdu do přípravy. Jenže v posledních měsících se to o hodně zlepšilo, takže jsme se domluvili, že tam na dvacet minut půjdu. Uvidíme, jestli v sezoně ještě nějakou minutáž stihnu. Nějakou dobu to přitom vypadalo opačně, říkal jsem si, že to není moc ono. Ale pak jsem nohu naposiloval a v podstatě ze dne na den mi přišlo, že je to dobré. Hodně musím poděkovat Ivanovi Jánskému, ke kterému jsem chodil na rehabilitace. Je výborný.

Jak těžké bylo zranění psychicky, zejména v začátcích? S řadou hráčů takhle dlouhá pauza pořádně zamává.
V tomhle mi pomohla rodina a přítelkyně, pak i kluci v kabině. Ze začátku jsem se o koleno hodně bál, postupně na to ale zapomínám. Jen u souboje si uvědomím, že je potřeba ještě být opatrný, ale je to v pohodě.

Mrzely tě všechny trable o to víc, že jsi konečně nakoukl do jednadvacítky?
O moc horší období jsem si pro zranění nemohl vybrat. Byl jsem v základní sestavě, dostal se i do reprezentace U21. Navíc i podle toho, co mi trenér Lavička říkal, se mnou počítal, v prvním zápase jsem byl také v základu. Asi je to pro mě škoda, ale nedá se nic dělat, přišlo to takhle. Musím makat dál a nastartovat se znovu.

A asi tomu nepřidaly a nepřidávají ani výsledky áčka, že? Jak těžké bylo prožívat zápasy na tribuně?
Bylo to nesmírně těžké, hlavně ty první zápasy před operací a po ní. Na tribuně to bylo šílené, hlavně když jsem viděl, že to není ono, a nemohl pomoci. Pak už jsem postupně začal chodit na rehabilitace a byl v kabině s klukama, to už bylo lepší. I když dělat čtyři měsíce pořád to stejné bez balonu bylo taky někdy ubíjející (úsměv). Naštěstí už je to za mnou.

Vrchol sezony je pro tebe asi jasný, zápas se Spartou. Vlastně tvůj poslední za Zbrojovku, pak přišel ten smolný moment v reprezentaci.
To rozhodně. Porazit doma Spartu je krásné, bylo to vlastně jediné vítězství, u kterého jsem byl. Další už jsem nestihl.

A porazil jsi i bráchu, což se v rodinné lize u Šuralů počítá. Co ti vlastně ke zranění říkal on? Přece jen už má bohatší zkušenosti, co a jak.
Určitě mi taky pomohl. Hlavně mi říkal, ať na to nespěchám, ať něco nepokazím.

Vzpomeneš si ještě na své začátky ve Zbrojovce?
Přišel jsem do starší přípravky, takže v nějakých osmi, devíti letech. U nás to bylo dané, že budu hrát fotbal, to nešlo jinak (smích).

A hrával jsi jako malý fotbal i s bráchou?
S bráchou jsem toho vlastně moc nenahrál, protože byl o šest let starší a už tou dobou hodně jezdil. Občas jsme si kopali o víkendech, ale moc už si to nepamatuju.

Co aktuálně dělá druhý bratr David, který Zbrojovkou také prošel?
Aktuálně hraje v Rakousku a k tomu masíruje v Kometě.

Máš před sebou nějaké dlouhodobější cíle a sny, nebo se soustředíš čistě jen na návrat do sestavy?
Po tom roce to beru postupně. Jasně, každý má v koutku duše nějaký sen, ale musíme žít v realitě. První a hlavní cíl, který mám, je zdraví. Aby koleno drželo, bylo pevné. A já se dostal co nejdřív do sestavy a stabilně hrával. Pak se uvidí. Neřeším, na jakém postu to bude, jestli kraj nebo stoper.

A absolutně krátkodobý plán je asi modlit se o souběh výsledků, který by Zbrojovku zachránil, že?
To by bylo naprosto skvělé a moc si to přeju, ale bohužel to neovlivním. Budu každopádně na tribuně, byl jsem na každém zápase a jezdil občas i ven, třeba na Spartu.

Bylo po zranění těžké se nějak zabavit? Najednou tolik volného času, přitom omezený pohyb…
První dny to bylo těžší, hlavně po operaci, když jsem byl ležák. Pak už začaly rehabilitace a bylo to lepší. Co tak člověk může dělat – playstation, televize. Mám dost kamarádů, takže potom už to šlo. A jak začaly po dvou měsících tréninky, měl jsem času ještě méně, než v normální sezoně, trénoval jsem totiž mnohem víc. Rehabilitace, posilovna, ježdění na kole, bylo toho víc, než když člověk hraje.

Takže nějaký speciální koníček nemáš? Třeba jako gólmani, kteří oba rybaří?
To nemám. Ale s Pavlem Halouskou jsem na rybách taky párkrát byl (úsměv).

Když jsme u Pavla, koho kromě něj ze současného kádru znáš asi nejvíc? Asi vrstevníky z dorostu?
Kromě Pavla, se kterým jsme hrávali v podstatě od žáků, taky Honza Sedlák. O rok starší je Kuba Přichystal, s tím jsme se potkali v dorostu. A z reprezentace znám dlouho Kráťu. Tonda, Martin a Laďa z dorostu už pak jsou zase mladší o tři roky, takže s těmi jsem se potkal až v áčku.

Co říkáš na letošní výsledky dorostu? Dlouho lize vládl a vede i teď, i když Sparta mocně dotahuje.
V kabině to sleduje asi každý individuálně. Já docela jo, vím, že pod trenérem Šustrem to kluci rozjeli výborně. Poslední zápasy jsem ale neviděl.

Díky za rozhovor. Ať zdraví drží a daří se co nejlépe!

 

Aktuality

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.8.2019

Fanshop

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 22. srpna z provozních důvodů otevřen pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

19.8.2019

V MOL Cupu do Petřkovic

Ve 2. kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá na hřiště třetiligového týmu FC Odra Petřkovice. Úředním hracím dnem je 28. srpen, přesný termín zveřejníme po dohodě klubů.

29.7.2019

V poháru do Olomouce

Na Zbrojovku čeká v 1. kole MOL Cupu divizní tým HFK Olomouc. Holičtí si v předkole poradili s Vyškovem a zvítězili 2:0. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen, přesný termín zveřejníme, jakmile bude znám.

3.7.2019

Zraněný Štepanovský

Peter Štepanovský má po faulu ze sobotního přípravného utkání poraněné koleno, odhadovaná doba léčby je šest týdnů.

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz