sobota 26.10.2019

1 Žižkov
0 Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11.2019

4 Zbrojovka Brno
1 Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 10.1., 16:00

FK Blansko
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 11:00

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Černín

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jakub Černín

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Vyšehradem jste si tentokrát mohli přečíst i rozhovor s dvacetiletým stoperem Kubou Černínem. Jeho přepis vám jako obvykle nabízíme na webu.

05.11.2019 | Martin Lísal

 

Je jedním z nejmladších hráčů na soupisce – a zároveň také nejvyšší, do dvou metrů mu schází jediný centimetr. Stoper Jakub Černín působí ve Zbrojovce od svých třinácti let a po úspěšném hostování v Líšni se letos pere o místo v sestavě prvního mužstva. Zatím zasáhl do dvou utkání a proti Třinci vstřelil vyrovnávací gól, kromě toho nastoupil i v pohárové bitvě v Jablonci. Za „béčko“ pak odehrál osm utkání v divizi, opět s bilancí jedné vstřelené branky.

Kubo, v kolika letech a kde jsi začínal s fotbalem?
Poprvé jsem fotbal hrál u nás na vesnici, v Ladné u Břeclavi. Pak jsem přes Lednici a Břeclav přešel do Zbrojovky, kde jsme začínal ve třinácti letech pod trenéry Talafou a Janásem. To byl tuším rok 2012.

Vždycky jsi hrával v obraně?
Kdepak, odmalička jsem hrával v útoku, pak jsem postupně přecházel dozadu. Chvilku jsem hrál střed zálohy a tady jsem se stal obráncem. Ještě v devatenáctce jsem pak hrával znovu ve středu zálohy, konkrétně defenzivního záložníka.

Pomáhají ti návyky z útoku překonávat obrany soupeře? Přece jen gólů jsi za poslední roky pár dal. Nad všemi asi ční ten v Třinci, kterého jsi dosáhl jako defenzivní záložník.
Jeden čas mi tam v dorostu góly celkem padaly, je možné, že je to tím. Obecně tohle může být výhoda, třeba letos bych asi do zápasů nenaskočil, kdybych byl ryzí stoper bez zkušeností s jiným postem. Přece jen do obrany se v utkání tolik nesahá a takhle jsem si zahrál v Třinci, s Líšní a v poháru v Jablonci. Za to jsem rád.

Pomáhá ti navíc i tvoje výška. Vždycky jsi takhle vyčníval, nebo se jedná o raketový skok?
Co pamatuju, tak jsem vždycky býval o půl hlavy nebo o hlavu vyšší. Na dva metry jsem to pak dotáhl v dorostu a tím pádem už stejně jinde než na stoperu hrát asi ani nemůžu (smích).

Už jste stihli probrat optimální pozici i s novým trenérem Machálkem?
Co jsme se tak bavili, tak se mnou počítá primárně na pozici stopera.

Míval jsi nebo máš nějakého oblíbeného hráče, případně klub?
Býval to Zidane, ještě když hrával. To jsem byl v žácích. A pak John Terry, ten už vlastně taky nehraje. A oblíbený klub je Chelsea.

Podíváš se na fotbal i v době volna?
Jasně, kromě televize rád sleduju fotbal naživo. Když je čas, jezdíme se s taťkou dívat na staršího bráchu, který hraje za Lednici. Nebo třeba zajedu na devatenáctku podívat se na kluky, jak se jim daří.

Patříš do silného ročníku 99, máte o sobě přehled i teď, když se řada kluků rozlétla jinam? Laďa Krejčí je ve Spartě, Dominik Kříž hostuje v Příbrami…
Víme o sobě, napíšeme si. Když je třeba Laďa Krejčí v Brně, potkáme se, někam zajdeme. Křížek je v Příbrami, až jsem překvapený – v Líšni nehrával a tam hrává. Pár kluků nás zůstalo tady.

I ty máš za sebou hostování, a celkem úspěšné. V Líšni ses usadil v sestavě a byl z toho postup. Jak to zpětně hodnotíš?
Zatím to beru jako nejvydařenější etapu kariéry. Postup byl fajn, i když jsem to nemohl oslavit, protože jsme hned druhý den začínali přípravu ve Zbrojovce (smích). Párkrát jsem se na ně zašel podívat i letos, na Žižkov a ještě jeden dva zápasy.

Když jsme u toho Žižkova, přejděme ke Zbrojovce. Ta totiž právě tam přišla o sérii výher. Jak se takový zápas sleduje z lavičky?
Blbě, člověk by tam nejradši vletěl a zkusil pomoci. Musíme teď zase začít vyhrávat víckrát za sebou, jako před tím zápasem, a postupně se dotahovat.

Vletět do zápasu, to se ti povedlo v Třinci. Trenér Šustr tehdy s nadsázkou říkal, že do soubojů jdeš tak, že jej buď vyhraješ, nebo soupeř leží. Musíš se v tomhle ohledu trochu hlídat a dávat si pozor na karty?
Je pravda, že hodně karet jsem měl už v Líšni, kde ale nebyly za žluté karty stopky. Teď třeba v Třinci jsem se musel hlídat, protože jsem po deseti minutách na hřišti dostal žlutou. To už na to pak člověk musí myslet a nejde hrát úplně od podlahy.

Máš kromě fotbalu nějaký další koníček?
Můj jediný koníček je teď přítelkyně (úsměv). Sem tam odpočinek, televize, počítač. Když je volno, zajedu si domů, protože o víkendu se tam moc nedostanu. Jedeme třeba ven s áčkem, pak naskakuju za béčko a času moc není.

To dojíždíš každý den?
To ne, když nejedu dom, bydlím v TCM. Hromadnou dopravou je to na stadion tak čtyřicet minut. Určitě bych se někdy rád do Brna přestěhoval natrvalo, ale zatím je čas.

Co se týče tvojí výšky, míval jsi s ní někdy problém? Častým tématem v rozhovorech se Zdeno Chárou je třeba délka postelí v hotelech.
Zrovna tohle mě netrápí, protože já rád spím s nohama venku, tak může být postel klidně kratší. V dopravě je to taky celkem dobré, jen někdy v autobuse se na dlouhé cesty hůř skládám.

S kým si v kabině nejvíc rozumíš?
Nejvíc asi s Machecem (Marek Mach – pozn. red.), Tondou Růskem, Přichym, Sedlim a dalšími mladšími. Ale obecně s každým vyjdu.

V létě jsi nakoukl do národního týmu, jak se aktuálně vyvíjí tvoje situace ohledně reprezentace U20?
To je pořád otevřené, teď naposledy jsem byl mezi náhradníky. Všechno záleží na tom, jak se mi bude dařit a kolik toho odehraju.

Máš nějaký konkrétní fotbalový sen?
Dřív to byl takový dětský sen, hrát v Anglii první ligu. Čím jsem starší, tím víc poznávám, jak je těžké se posouvat dál. Aktuálně mám jako hlavní krátkodobý cíl hrát první ligu za Brno.

Co bys dle svého soudu potřeboval ve hře zlepšit?
Snažím se pracovat na rychlosti, koordinaci, hře levou nohou.

Kromě zápasů za první mužstvo jsi toho letos odkopal docela dost za rezervu, kde se vám teď celkem daří.
Vítězíme, ale béčko Jihlavy taky. Tak musíme čekat, až klopýtne, abychom se přiblížili kýženému prvnímu místu. Škoda, že kluci v prvním vzájemném utkání nezískali alespoň bod, bylo by to jiné. Poslední zápasy se nám celkem daří. Nikdy moc nevíme, co od soupeře čekat, většinou je to o prvním, druhém gólu. Pak jsou znechucení a dojdou jim síly.

Fanoušky asi nejvíc zaujal tvůj odvážný průnik proti Bystřici, po kterém padl úvodní gól utkání. Je to taktický prvek, nebo to v tu chvíli vyplynulo ze hry?
Vyplynulo to ze hry. Bláža mi dal balon a já si ho blbě zpracoval, naštěstí útočník nevystoupil optimálně a já jsem ho obešel. Pak už to šlo samo, Mira Kroutil to ještě vylepšil přihrávkou patičkou a byl z toho pěkný gól.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz