sobota 5.10.2019

1 Chrudim
4 Zbrojovka Brno
11.kolo

čtvrtek 10.10.2019

2 Zbrojovka Brno
0 Olomouc
Lužánky

pátek 18.10.2019

4 Zbrojovka Brno
1 Varnsdorf
12.kolo

sobota 26.10., 13:00

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Damián Bariš

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Damián Bariš

B r n o - V zápasovém bulletinu pro utkání s Českými Budějovicemi jste si mohli přečíst rozhovor s Damiánem Barišem. Rozhovor vám nyní jako obvykle přinášíme i na webu.

21.08.2018 | Martin Lísal

 

Slovenský záložník se zabydlel nejen v Brně, ale i v základní sestavě. Doposud nechyběl na hřišti ani minutu, proti Chrudimi se dokonce dvakrát zapsal mezi střelce.

Na úvod tradiční otázka – v kolika letech a kde jsi začínal s fotbalem?
Začal jsem s fotbalem v Trenčíně v první třídě, hned jak jsem nastoupil do školy. To mi bylo šest let. Otec fotbal sám hrával, takže mě k němu přivedl.

Míval jsi nějakého oblíbeného hráče, popřípadě klub?
Oblíbených hráčů bylo víc, kolem světového šampionátu v roce 2002 to byl Ronaldo. Tehdy samozřejmě ten brazilský, starší (úsměv). A potom Ronaldinho. Z klubů mám oblíbené Real Madrid a Manchester United, zhruba na stejné úrovni. Když hrají proti sobě, nemám preference a přeju si jen, ať postoupí ten lepší.

A jaké vzpomínky máš na mistrovství světa v roce 2010 a fandění slovenskému týmu?
Celá země tím žila, protože to bylo poprvé, kdy se Slovensko na mistrovství dostalo. Mám to v paměti jako velkou událost, navíc se povedlo postoupit ze skupiny na úkor Itálie.

Takže Kamil Kopúnek, který ve Zbrojovce působil před tebou, ti asi není neznámý?
Jasně, vím, že dával důležitý gól, možná ten nejdůležitější (úsměv). Osobně ho ale blíž neznám.

Jak se v kariéře vyvíjel tvůj post?
Začínal jsem na pravém kraji obrany, postupně jsem se pak přes pravou zálohu posunul do středu. Jestli pozice 6 nebo 8, to je mi celkem jedno.

Když se ohlédneš za tím, co vše jsi ve fotbale prožil – co zařadíš nejvýš? Titul v dorostenecké lize, nebo účast v Evropské lize?
Nejvýš asi řadím předkolo Evropské ligy, Trenčín se tam tehdy dostal poprvé, já byl v týmu nový a hned se dostal do hry. Dobrý ročník jsme měli v dorostu, kdy jsme vyhráli slovenskou ligu i tehdejší česko-slovenský pohár. Tam jsme porazili Boleslav a až teď jsem zjistil, že za ně tehdy nastupoval Vrašťa (úsměv).

Krátce po tvém příchodu zaznělo, že se bez navigace v autě neobejdeš. Platí to pořád?
Už jsem se stihl zabydlet, město už trochu znám a vím, kam jít na jídlo nebo tak. Bydlím v Žabovřeskách, v bytě, kde předtím bydlel Rafa Acosta. Navigaci už moc nepoužívám, něco jsem se naučil a poznal, kam jet.

Rafa občas chodíval na Srbskou pěšky, co ty?
Zatím jsem nebyl, ale mám to v plánu. Pěšky, nebo na kole. Až bude ale lepší počasí, v tomhle vedru to třeba po tréninku není to pravé (úsměv).

Máš v Brně rodinné zázemí, nebo tu jsi sám?
Nemám, jsem svobodný, nezadaný.

Dovedl bys už porovnat, jak se liší slovenská nejvyšší soutěž od druhé české?
Na srovnání si zatím netroufnu, přece jen máme za sebou jen pár zápasů. Rozdíl tam pochopitelně je, ale více k tomu můžu říct, až poznám všechny soupeře.

Zbrojovka ve druhé lize zažívá zápasy, kdy herně dominuje, musí si ovšem bedlivě hlídat zadní vrátka – a ne vždy se to zatím daří. Je to pro tebe novinka, nebo už jsi to někdy zažil?
To už jsem zažil v Trenčíně, kam soupeři často jezdili hodně zatažení a přes půlku se jim moc nechtělo. Chystali jsme se na to, protože když máte převahu, musíte být v každém okamžiku koncentrovaný. Jakmile jde vše do útoku a stane se chyba, otevřou se vrátka a soupeř právě na tohle čeká.

Poslední zápasy jsi odehrál po boku Dominika Kříže, jak si vyhovíte?
Je to hodně o domluvě. Máme od trenéra svoje úlohy, které se snažíme plnit. Jeden vždycky může druhému pomoci, jít výš, druhý ho zajišťuje. I v bránění je to o komunikaci, že si předáváme hráče. Občas nám vypomůže někdo z kraje, nebo kluci zepředu. Naběhám toho dost, ale nevadí mi to.

Proti Chrudimi jsi vstřelil dva góly, podle tvých slov poprvé. Stihl jsi to nějak speciálně oslavit, třeba dobrou večeří?
Pak jsem si vybavil, že už se mi to párkrát povedlo v přípravě, v soutěži to ale bylo poprvé. Neměl jsem ani jak to oslavit, bylo už pozdě a měl jsem toho po dlouhém dni dost, takže jsem neměl moc myšlenky na nějakou večeři. Každý termín má svoje – v neděli proti Chrudimi už nebylo tak šílené vedro, na druhou stranu je pak den poněkud roztahaný, příprava je jiná. Všechno má svoje plusy a mínusy.

Při samotné oslavě bezprostředně po druhém gólu to chvilku vypadalo, že jsi to přehnal s razancí. Co přesně se stalo?
Je pravda, že jsem ten skluz neměl dělat (smích). Měl jsem po něm trochu křeč, naštěstí se oslava protáhla, tak to nebylo moc poznat.

A jak se ti líbila závěrečná děkovačka s bengálskými ohni?
Musím říct, že jsem něco takového ještě nezažil. Bylo to super – fandili celý zápas, byli výborní a na konci přišlo tohle. Za to, jak nás podporují, jim patří dík. Doufám, že se jim dnes odměníme, Budějovice porazíme a odčiníme tak Žižkov.

Máš kromě fotbalu nějaké koníčky?
Obecně sport, jakýkoliv. A kromě toho hraju na kytaru, stejně jako bratr.

Vida. Jaký je tvůj oblíbený žánr?
Tak obecně, kytarové věci. Rád poslouchám písničky Kurta Cobaina. Učím se, abych byl schopný něco od něj zahrát (úsměv).

A zpíval jsi něco od Nirvany i na zápisném?
To ne, tam došlo na klasiku, Chodím po Broadwayi.

S kým z kádru bydlíš před venkovními zápasy na pokoji? A s kým se tak obecně nejlépe znáš?
Na pokoji bývám s Bartem, kterého znám z Moravců a asi nejlépe z celého týmu. Jako soupeře si pak vybavím Peťu Pavlíka, Petera Štepanovského. A toho Vrašťu z mládí, jak už jsem říkal (smích). A vím, že když jsem hrával proti Zbrojovce, byli tam už tehdy Luty a Škoďák.

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.8.2019

Fanshop

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 22. srpna z provozních důvodů otevřen pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

19.8.2019

V MOL Cupu do Petřkovic

Ve 2. kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá na hřiště třetiligového týmu FC Odra Petřkovice. Úředním hracím dnem je 28. srpen, přesný termín zveřejníme po dohodě klubů.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz