sobota 26.10.2019

1 Žižkov
0 Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11.2019

4 Zbrojovka Brno
1 Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11.2019

5 Zbrojovka Brno
0 Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adam Fousek

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Adam Fousek

B r n o - V inovovaném zápasovém bulletinu pro utkání s Pardubicemi jste si mimo jiné mohli přečíst rozhovor s Adamem Fouskem, který do Brna přišel v létě právě z Pardubic. Přepis rozhovoru vám jako obvykle nabízíme na webu.

30.07.2019 | Martin Lísal

 

Rozhovor pro utkání s Pardubicemi? Ne, tentokrát jsme snad ani nikoho jiného nemohli vybrat. Právě v Pardubicích totiž strávil takřka celou svou dosavadní kariéru záložník Adam Fousek, letní posila Zbrojovky. Muž, který v minulé sezóně přispěl Východočechům osmi trefami, změnil v létě prostředí a vydal se do Brna. Nyní jej tedy čeká první zápas proti mateřskému klubu.

Adame, jaké byly tvoje fotbalové začátky?
S fotbalem jsem začínal ve čtyřech letech, kdy jsem přišel v Pardubicích na nábor. Tehdy ještě vedle hokejové haly na Letňáku, který se má nebo nemá oživit. A v Pardubicích jsem nakonec strávil skoro celou kariéru, jen půl roku jsem hostoval v Mladé Boleslavi. Je to dlouhé období, má to svoje pro i proti, ale za tu dobu jsem si tam našel kamarády a s nimi vyrůstal celé mládí.

V Mladé Boleslavi ses poprvé potkal s Lukášem Magerou?
Ano, a připsal jsem si tam i svůj zatím jediný ligový start. Jinak jsem hrával spíš za juniorku a s áčkem jen trénoval.

Jak se vyvíjel tvůj post?
Ještě v žácích jsem hrával hroťáka a dával docela hodně gólů, což bylo dané i tím, že jsme hráli proti menším oddílům. Postupně jsem se začal stahovat níž, na podhrot a středního záložníka. A ve starším dorostu už jsem začal nastupovat na kraji.

Nedávno jsi prozradil, že jsi postupně dospěl k přesvědčení, že si k tréninku musíš začít přidávat. Nasměroval tě někdo, nebo šlo o tvoje vlastní rozhodnutí?
Sám jsem se k tomu dopracoval, bylo mi jasné, že pokud se chci rozvíjet, nejde zůstat jen u tréninku a musím na sobě začít makat i jindy. Ze začátku hlavně v posilovně, jezdili jsme do Hradce k Ondrovi Krajákovi, který teď dělá kondičáka u jednadvacítky. Bylo to fajn, cítil jsem, že dělám něco pro sebe, ale pořád to nebylo to pravé ořechové, co bych přesně potřeboval. Pak jsem absolvoval nějaké rozhovory s panem Svědíkem, bratrancem od trenéra Slovácka. Vydali jsme se trochu jinou cestou, běžecká cvičení, rozvoj rychlosti a další věci.

Když jsme u toho jména, Martina Svědíka jsi v Pardubicích ještě zažil?
První půlrok, když jsem přišel ke chlapům. Pak odešel do Ostravy.

Letos tedy přišlo poměrně zásadní rozhodnutí změnit prostředí. Zrálo to v tobě už dlouho?
Nějakou dobu jsem už rozhodnutý byl. Když nepočítám zmíněné hostování v Mladé Boleslavi, kde jsem bydlel na ubytovně, neměnil jsem prostředí celý dosavadní život. To ale není žádný problém. Když cítíte, že potřebujete v profesním životě změnu a chcete něčeho dosáhnout, není tohle zrovna překážka, která by to měla zhatit.

Teď jsi tedy v Brně, už máš za sebou náročnou aklimatizaci? Pár slov se o tom napsalo.
Už to zvládám podstatně lépe, navykl jsem si na tempo a všechno se zlepšuje. Parta je tu dobrá, hodně mladá, nikdo se nad nikým nepovyšuje, jsem spokojený. I v Pardubicích jsme měli dobrý kolektiv a přiznám se, že jsem měl trochu obavy, aby to tu nebylo jiné, méně rodinné. Ale byl jsem mile překvapen.

Vytvořili jste východočeskou kliku s Pavlem Eismannem?
Přímo kliku nemáme, ale párkrát jsme spolu jeli vlakem, je to rychlejší než po silnici. A říkal mi taky, že jsem mu rozbil skútr, to je ale lež, jen mu prodali špatný kus (smích). Je pravda, že domů zatím moc nejezdím, jen jednou jsem vyrazil na víkend.

Po přestupu jsi prozradil, že přítelkyně se za tebou nastěhuje až později, už se tak stalo a jste zabydlení?
Až týden po utkání by měla dojít. Bydlení už ale máme, už montuju nábytek. Bydlíme na Poříčí, takže můžu jezdit z Mendláku přímo na Slovaňák MHD. Auto tu zatím nemám.

Máte za sebou i první zápas, v němž jsi byl dokonce chvíli označen jako střelec druhé branky.
Ale zaregistroval jsem to až po zápase, při něm jsem hlasatele neslyšel. Míče jsem se nedotkl, ani Ziklič, ale možná jsme na sebe navázali gólmana a i díky tomu mu centr propadl do brány. Možná je vlastně líp, že jsem to netečoval (smích).

Vyhecoval vás v honbě za vyrovnáním i pocit křivdy, kdy penaltové situaci předcházel evidentní faul na Kubu Přichystala?
V emocích to člověka samozřejmě nahecuje, zvyšuje se hlas. Po zápase už ale nechceme brečet a vymlouvat se na tohle, nemělo k tomu vůbec dojít. I po gólu na 2:1 jsem ale věřil, že dokážeme odpovědět, bohužel třetí gól jsme už přidat nestihli.

Zbrojovce se na Vlašim minulý rok zrovna nedařilo, a co se tak dívám, ani Pardubicím ne.
Opravdu nevím, čím to je, ale vždycky se mi tam hrálo blbě. Nevím proč, tráva je tam vynikající, ale nějak mi to tam nesedí, je to zkrátka zakleté.

Máš kromě fotbalu nějaký jiný koníček?
Baví mě chodit na ryby, v Pardubicích jsem chodil s Michalem Petráněm. Já nemám lístek, tak musím jít s někým, kdo ho má (smích). Jen pro ten pocit, sednout si a čekat, uklidnit se, vyčistit si hlavu. Člověk vypne od světa, posedí a má čas dumat nad věcmi.

A studium už tedy mezi koníčky nepatří? Není tajemstvím, že jsi bakalářem. Co přesně jsi vystudoval?
Studoval jsem ekonomicko-správní fakultu v Pardubicích, obor ekonomika a provoz podniku. Ale neplánuju zatím nic dalšího, jsem spíš rád, že mám hotovo. Začal jsem ještě v době hostování v Boleslavi, neudělal jsem tři předměty a od té doby se to pořád táhlo a kumulovalo. Nakonec mi to trvalo pět a půl let (smích).

I tak klobouk dolů, při kariéře to není žádná legrace. Přejděme teď k dnešnímu zápasu proti Pardubicím. Budeš to brát přece jen trochu jinak než obyčejný zápas?
Nebudu lhát, pikantní to je. Za celý život budu hrát proti Pardubicím poprvé.

Komu budou přát příbuzní a známí?
Naši určitě nám, o tom jsem přesvědčený. Přítelkyně taky. Dojedou i kamarádi, o lístky mají docela zájem, chystá se početná výprava. Rodiče, brácha. A pak kamarád, co za Pardubice hraje, ten ale přijede busem s hráči a fandit nám asi nebude (smích).

Díky za rozhovor a ať se daří!

 

Aktuality

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz