sobota 10.11.2018

2 Třinec
1 Zbrojovka Brno
15.kolo

sobota 17.11.2018

0 St. Pölten
4 Zbrojovka Brno
příp.

pátek 23.11.2018

1 Zbrojovka Brno
2 Vlašim
16.kolo

sobota 2.3.

Chrudim
Zbrojovka Brno
17.kolo

neděle 10.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
18.kolo

sobota 16.3.

Č. Budějovice
Zbrojovka Brno
19.kolo

neděle 31.3., 18:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
20.kolo

neděle 7.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Ústí n. L.
21.kolo

sobota 13.4.

Táborsko
Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.

Zbrojovka Brno
Pardubice
23.kolo

sobota 20.4.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5.

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

středa 8.5.

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

ROZHOVOR: Trenér Pivarník na startu přípravy

ROZHOVOR: Trenér Pivarník na startu přípravy

B r n o - Dovolená skončila, Zbrojováci se včera oblékli do tréninkového a zahájili letní přípravu. Jsou v tomto ohledu první ze všech tuzemských profesionálních klubů, což pochopitelně vyvolalo i zájem novinářů.

12.06.2018 | Martin Lísal

 

"Asi jsem udělal chybu, že jsem neobvolal ostatní mužstva, kdy začínají, a nesledoval noviny," usmíval se kouč Pivarník při otázce na to, proč Zbrojovka začíná přípravu takto časně. Pak už zvážněl: "Na přípravu samozřejmě může být pět týdnů, ale šest je ideálních. Hráče čeká dlouhé volno v zimě, druhá liga se v prosinci nehraje a na jaře začíná později. Na jaře jsme navíc hráli čtrnáct zápasů, což není tak velká vytíženost. Máme trošičku víc času se nastartovat a zkonsolidovat. Všichni víme, že musí dojít k nějakým zásahům, a to můžeme dělat v průběhu přípravy," vysvětloval.

První změny už začaly. V kabině se nově hlásili tři dorostenci, dva navrátilci z hostování - a chyběl naopak kvartet hráčů, kteří už ve Zbrojovce pokračovat nebudou. "U Kijanskase jsme věděli, že se prodlužovat nebude. U Bazeljuka to záleželo na tom, jak nás přesvědčí, a nebylo to takové, jak bychom očekávali. Tohle nás nebolí. A pak tu jsou dva hráči, které jsme tím, že došlo k sestupu, nebyli schopní udržet. To je určitý zásah, Kratochvíl a Acosta patřili do základu."

Ani současná skladba kádru není pochopitelně definitivní. "Bude docházet k zásahům. Vydali jsme se dvěma cestami - tou první je pokračování v práci s mládeží. Víme, že dorost hrál na špici, a chceme postupně zabudovat do kádru další hráče. Jsou to šikovní kluci, kteří to mají před sebou; chceme je rozvíjet a postupně uvidíme, kteří z nich se dokáží prosadit do základu. A pak je tu druhá cesta - víme, že kádr je potřeba doplnit, a to zejména v ofenzivě. Mladí hráči zatím nejsou tahouni a nemůže jich hrát jedenáct vedle sebe, potřebujeme vytvořit osu týmu ze zkušených hráčů, co by dokázali mladé táhnout. Ideálně by se jednalo o pět hráčů, minimum jsou tři. Uvidíme, jak se nám to podaří," pokračoval Pivarník.

Dle jeho slov defenziva týmu tak významné zásahy nepotřebuje. "Obrana zůstává pohromadě. De facto se nám vrací Šural. Dlouho nehrál a není to jednoduché, sám jsem zažil, že hráč po tak dlouhé pauze potřebuje určitou dobu, ale věřím, že Kuba to zvládne, povahově na to má. Vrátil se nám Gáč, dál je to tedy otázka maximálně jednoho stopera nebo obránce. Spíš bych se ale koncentroval na hru dopředu, s tou obranou jsme schopní pokračovat dál."

Dovolená? Fotbal jsme řešili každý den

Nejistá je zatím budoucnost odchovance a někdejšího reprezentanta Honzy Poláka. "Smlouva mu končí, zdravotně bohužel není v pořádku a je to otázka možná až měsíce. Tím pádem je to zatím otevřené a uvidíme, jak se to vyvine," komentoval to trenér.

Ten přítomným novinářům vzápětí prozradil něco málo ke svému rozhodování, zda pokračovat ve Zbrojovce. "Měl jsem dvě ligové nabídky z Česka, něco ze zahraničí. V průběhu jara jsem ale dal určitý příslib panu Bartoňkovi, líbila se mi vize, ve které chceme pokračovat, a v neposlední řadě jsem si Brno oblíbil. Na konci jsem se tedy rozhodl takhle. Souvisí to i s ambicemi, ty pochopitelně máme. Uvědomujeme si ale, že druhá liga je těžká soutěž. Kádr máme, musíme jej ale rozšířit, zkvalitnit do ofenzivy a trošičku změnit v charakteru. V ofenzivě se rozhoduje a to nás stálo ligu," připomněl Pivarník tristní střeleckou bilanci Zbrojovky na jaře.

Sám kouč po skončení sezony odjel na krátkou dovolenou, od fotbalu se ale pochopitelně neodstřihl. "To nešlo. Jednalo se hlavně o změnu prostředí, kdy se člověk věnuje rodině souvisle. Nebylo to ale tak, že bych vypnul telefon a nechtěl nikoho slyšet, telefonicky jsme fotbal řešili opravdu každý den," netajil.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

26.11.2018

Fanshop v tomto týdnu uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální Fanshop bude v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince uzavřen (více viz zde). Děkujeme za pochopení.

5.11.2018

Aktualizace stavu marodů

Antonín Růsek, který včera pro zranění střídal, absolvoval vyšetření u MUDr. Ondruše. Měl by být v pořádku a od zítřka trénovat. Jana Sedláka čekají se zraněným kotníkem tři dny klidu, pak trénink. Musefiu Ashiru má bohužel natržený sval, za 10 dní jde na kontrolu. Na podzim si už tak pravděpodobně nezahraje.

1.11.2018

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 1. listopadu z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

29.10.2018

S Vlašimí v pátek 23.11.

Poslední utkání roku 2018 proti Vlašimi sehrajeme před kamerami ČT Sport v pátek 23. listopadu od 18 hodin.

17.10.2018

Fanshop ve čtvrtek do 17:30

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude zítra výjimečně otevřen pouze do 17:30. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

9.10.2018

Růsek s Chylou zranění

Zbrojováci Antonín Růsek a Tomáš Chyla, kteří měli původně v reprezentační přestávce obléci dres národního týmu, nakonec na srazy svých výběrů ze zdravotních důvodů neodcestovali. Do akce se tedy dostanou čtyři hráči - Ladislav Krejčí v týmu U20, Ondřej Pachlopník v U19 a Lukáš Endl a Kevin Vojtíšek v U16.

2.10.2018

Zbrojováci v repre

Hráči Zbrojovky Lukáš Endl a Kevin Vojtíšek byli nominováni do reprezentace U16 pro dva zápasy se Slovenskem (9. a 11. října). Mezi náhradníky je David Jambor.

1.10.2018

Duel v Hradci přenáší ČT

Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Hradcem Králové a Zbrojovkou se odehraje v sobotu 27. října v 17:15 před kamerami ČT Sport.

14.9.2018

Dorostenci v TCM

Sobotní zápasy dorostenců proti Karviné se vinou nepříznivých povětrnostních podmínek přesouvají do areálu TCM (původně se mělo hrát na Srbské). Tým U19 hraje od 11:00, tým U17 od 13:15.

10.9.2018

Lukáš Endl v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Endl byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Polskem (18. a 20. září). Náhradníkem je Kevin Vojtíšek.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2018 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz