středa 28.8.2019

3 FC Odra Petřkovice
4 Zbrojovka Brno
2.kolo

sobota 31.8.2019

1 Třinec
1 Zbrojovka Brno
7.kolo

sobota 14.9.2019

2 Zbrojovka Brno
0 SK Líšeň
8.kolo

pátek 20.9., 18:00

Jihlava
Zbrojovka Brno
9.kolo

sobota 28.9., 18:30 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
10.kolo

úterý 1.10., 16:30

Jablonec
Zbrojovka Brno
Pohár 3.kolo

sobota 5.10., 10:15

Chrudim
Zbrojovka Brno
11.kolo

pátek 18.10., 19:00

Zbrojovka Brno
Varnsdorf
12.kolo

neděle 27.10., 10:15

Žižkov
Zbrojovka Brno
13.kolo

pátek 1.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Vyšehrad
14.kolo

pátek 8.11., 19:00

Zbrojovka Brno
Prostějov
15.kolo

sobota 23.11., 10:15

Pardubice
Zbrojovka Brno
16.kolo

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

B r n o - Zbrojovka je v plné přípravě už měsíc, stejně dlouhý časový úsek ovšem hráče ještě čeká. Nezvykle dlouhé období zimní dřiny má své plusy i mínusy. O dosavadním průběhu přípravy a novinkách z klubu jsme hovořili se sportovním manažerem Zbrojovky Tomášem Požárem.

06.02.2019 | Martin Lísal

 

Jak velkou ranou je pro mužstvo zranění stopera Petra Pavlíka, který v zimě předváděl solidní výkony?
Je to nepříjemnost. Petr Pavlík se v přípravě jevil dobře, své místo v týmu měl typologicky i z hlediska charakteru. Tým si nějakým způsobem sedal a Petr z toho teď vypadl. Jeho role byla na hřišti i mimo hřiště. Nepříjemnost to je pro něj i pro nás, každá ztráta hráče bolí, ale je to bohužel součást fotbalového života.

Něco podobného platí i pro indispozici Dominika Kříže či Ondry Pachlopníka?
Jednoznačně. Pro kluky je to hrozná škoda, protože to jsou hráči, kteří by v této fázi potřebovali odehrát šest, sedm zápasů, otrkat se. Mrzí nás to podobně jako první případ, kluci teď mohli mít za sebou těžké zápasy, které jsou pro jejich adaptaci důležité. Ondra v dospělém fotbale začíná, Dominik má za sebou jeden podzim. Nedá se ale nic dělat, tohle k fotbalu patří a musíme pracovat dál. Ondra už do zápasu naskočil, další ho čekají. V jeho případě ovšem už teď víme, že v březnu si bude plnit reprezentační povinnosti, devatenáctku čeká kvalifikace na EURO.

Lze fanouškům prozradit, kdy by mělo být jasno ohledně budoucnosti Juraje Kotuly?
Domluvili jsme se na týdenní stáži s tím, že odehraje dva zápasy a pak si to vyhodnotíme a řekneme si, co dál. Obecně zkoušky nemám příliš rád, raději věnuju čas a energii sledování a poznání hráče a sběru informací. Někdy se to ale vyvrbí tak, že to jinak nejde.

Jasněji už je naopak o budoucnosti Lukáše Vraštila, kterému končí v létě smlouva?
S Lukášem jsme vstoupili do jednání v průběhu podzimu, na finální podobě další spolupráce jsme se ale nedohodli. Zůstává nicméně dále naším hráčem, má smlouvu do léta a je profesionál, my také. V tuto chvíli nelze vyloučit to, že s námi bude pokračovat na jaře, stejně jako případný transfer v případě nabídky některého z klubů.

V letošní sezóně se Zbrojovka domluvila na kontraktu s řadou mládežnických hráčů. Na jaké bázi konkrétně probíhají debaty o tom, kterému hráči smlouvu nabídnout?
Vždy musí dojít k většinové shodě zúčastněných. Bavíme se s majitelem, trenérem, šéftrenérem mládeže, případně trenérem dané kategorie. Rozhoduje nejen aktuální výkonnost, ale především odhad výkonnosti budoucí. Je potřeba citlivě vyhodnotit možný vývoj hráče směrem k prvnímu týmu, protože smlouvu by měli dostat hráči, kteří mají vysokou pravděpodobnost možného startu za první tým. Pochopitelně ne u všech se to povede, stejně tak i hráči, kteří takto aktuálně vyhodnocení nejsou, ve finále do dospělého fotbalu můžou proniknout. V rámci vývoje fotbalu a přestupního řádu je tohle nevyhnutelné, pokud nechcete, aby vám hráči mizeli jinam.

Jen pro zajímavost, jaká je aktuální situace u hráčů, se kterými se Zbrojovka dohodla na ukončení spolupráce na sklonku loňského roku? Dušan Melichárek je v Malmö, co zbylí tři?
Chico Gomes je v třetiligovém portugalském týmu FC Amora, Musefiu Ashiru odcestoval za týmem Trnavy do Turecka, kde je na testech. Co se týče Milana Lutonského, v jeho případě dolaďujeme smluvní detaily a informace, které se objevily v médiích, byly poněkud napřed.

Jak lze zatím hodnotit dosavadní průběh přípravy?
Jsme zhruba v polovině a obecně platí, že přípravu zhodnotí až liga. Z hlediska nastavení, organizace, soustředění a dalších věcí zatím vše celkem vychází. Hra má nějaké parametry, můžeme být zatím spíše pozitivní, ale těžko z přípravy jakkoliv predikovat, jak bude vypadat jaro. Vidíme plusy i mínusy, už zmíněná zranění, propad s Táborskem. To jsme si vysvětlili a přístup hráčů byl v dalších zápasech o poznání lepší.

Je ostatně známou a okřídlenou pravdou, že přípravu není radno přeceňovat ani podceňovat.
Těch faktorů, které v téhle fázi sezóny výsledky ovlivňují, je opravdu hodně. Roli hraje únava, povrchy, velikost hřiště. Dále pak soupeř a také to, jak zrovna rozloží síly v daném utkání, v jaké fázi přípravy je, v jaké únavě. Dva zápasy dvou stejných týmů během několika dní mohou vypadat úplně jinak. Z přípravy se úplně všechno zkrátka odhadnout nedá a je předčasné cokoliv vyhlašovat a jásat. Zatím to nicméně jde zhruba tak, jak jsme si představovali.

Jak je to s dalšími změnami v kádru, ať už směrem dovnitř, či ven?
Nelze je vyloučit, je to stále živé. Příprava je dlouhá a přestupové okno je pořád téměř na začátku, končí 22. února. Stát se může cokoliv a nedokážu v tuhle chvíli vyloučit odchod ani příchod, vše je otázka nabídky, zájmu, potřeby, zdravotního stavu a tak dále. Platí, že hostování směrem ven pro mladé hráče nám musí i ze sportovního hlediska dávat smysl tak, jako tomu bylo v případě Kuby Přichystala na podzim.

Netajíš se tím, že se snažíš sledovat nejen áčko, ale i mládežnické týmy. Jak to jde v zimě, kdy se zejména o sobotách zápasy kupí?
Je pravda, že vinou termínů těch zápasů mládeže, které jsem viděl, nebylo tolik. Třeba v sobotu to vyjde tak, že do Nitry pojedu brzy, hraje tam i devatenáctka, potom šestnáctka. Na druhou stranu juniorku jsem neviděl v zimě vůbec a generálku hrají v sobotu, takže se to opět kříží s áčkem.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

28.8.2019

Zemřel pan Jaroslav Sýs

S hlubokým zármutkem vám sdělujeme, že nás ve věku nedožitých 67 let navždy opustil dlouholetý vedoucí mládežnických celků, pan Jaroslav Sýs. Poslední rozloučení s panem Sýsem proběhne ve čtvrtek 29. srpna ve 14:45 v obřadní síni brněnského krematoria (ul. Jihlavská 1). Čest jeho památce!

22.8.2019

Fanshop

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 22. srpna z provozních důvodů otevřen pouze do 17:30. Děkujeme za pochopení.

19.8.2019

V MOL Cupu do Petřkovic

Ve 2. kole MOL Cupu se Zbrojovka vydá na hřiště třetiligového týmu FC Odra Petřkovice. Úředním hracím dnem je 28. srpen, přesný termín zveřejníme po dohodě klubů.

29.7.2019

V poháru do Olomouce

Na Zbrojovku čeká v 1. kole MOL Cupu divizní tým HFK Olomouc. Holičtí si v předkole poradili s Vyškovem a zvítězili 2:0. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen, přesný termín zveřejníme, jakmile bude znám.

3.7.2019

Zraněný Štepanovský

Peter Štepanovský má po faulu ze sobotního přípravného utkání poraněné koleno, odhadovaná doba léčby je šest týdnů.

26.6.2019

Možní soupeři pro MOL Cup

V 1. kole letošního ročníku MOL Cupu narazí Zbrojovka na vítěze utkání předkola HFK Olomouc - MFK Vyškov. Úředním termínem 1. kola je 14. srpen.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz