pátek 10.1.2020

2 FK Blansko
7 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 18.1.2020

0 Dunajská Streda
5 Zbrojovka Brno
TL

neděle 19.1.2020

5 Nitra
1 Zbrojovka Brno
TL

středa 22.1., 11:00

Zbrojovka Brno
MFK Skalica
TL

sobota 25.1., 10:00

Zbrojovka Brno
Baník Ostrava
TL

pondělí 27.1.

???
Zbrojovka Brno
TL

středa 29.1., 18:00

???
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 8.2.

Trenčín
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 15.2., 11:00

Zbrojovka Brno
Podbrezová
příp.

středa 19.2.

Petržalka
Zbrojovka Brno
příp.

sobota 22.2., 10:00

Vyškov
Zbrojovka Brno
příp.

pátek 28.2., 17:00

Zbrojovka Brno
Pardubice
příp.

pátek 6.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Sokolov
17.kolo

sobota 14.3.

Ústí n. L.
Zbrojovka Brno
18.kolo

pátek 20.3., 19:00

Zbrojovka Brno
Dukla Praha
19.kolo

sobota 4.4.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
20.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

ROZHOVOR: S Tomášem Požárem o přípravě a novinkách z klubu

B r n o - Zbrojovka je v plné přípravě už měsíc, stejně dlouhý časový úsek ovšem hráče ještě čeká. Nezvykle dlouhé období zimní dřiny má své plusy i mínusy. O dosavadním průběhu přípravy a novinkách z klubu jsme hovořili se sportovním manažerem Zbrojovky Tomášem Požárem.

06.02.2019 | Martin Lísal

 

Jak velkou ranou je pro mužstvo zranění stopera Petra Pavlíka, který v zimě předváděl solidní výkony?
Je to nepříjemnost. Petr Pavlík se v přípravě jevil dobře, své místo v týmu měl typologicky i z hlediska charakteru. Tým si nějakým způsobem sedal a Petr z toho teď vypadl. Jeho role byla na hřišti i mimo hřiště. Nepříjemnost to je pro něj i pro nás, každá ztráta hráče bolí, ale je to bohužel součást fotbalového života.

Něco podobného platí i pro indispozici Dominika Kříže či Ondry Pachlopníka?
Jednoznačně. Pro kluky je to hrozná škoda, protože to jsou hráči, kteří by v této fázi potřebovali odehrát šest, sedm zápasů, otrkat se. Mrzí nás to podobně jako první případ, kluci teď mohli mít za sebou těžké zápasy, které jsou pro jejich adaptaci důležité. Ondra v dospělém fotbale začíná, Dominik má za sebou jeden podzim. Nedá se ale nic dělat, tohle k fotbalu patří a musíme pracovat dál. Ondra už do zápasu naskočil, další ho čekají. V jeho případě ovšem už teď víme, že v březnu si bude plnit reprezentační povinnosti, devatenáctku čeká kvalifikace na EURO.

Lze fanouškům prozradit, kdy by mělo být jasno ohledně budoucnosti Juraje Kotuly?
Domluvili jsme se na týdenní stáži s tím, že odehraje dva zápasy a pak si to vyhodnotíme a řekneme si, co dál. Obecně zkoušky nemám příliš rád, raději věnuju čas a energii sledování a poznání hráče a sběru informací. Někdy se to ale vyvrbí tak, že to jinak nejde.

Jasněji už je naopak o budoucnosti Lukáše Vraštila, kterému končí v létě smlouva?
S Lukášem jsme vstoupili do jednání v průběhu podzimu, na finální podobě další spolupráce jsme se ale nedohodli. Zůstává nicméně dále naším hráčem, má smlouvu do léta a je profesionál, my také. V tuto chvíli nelze vyloučit to, že s námi bude pokračovat na jaře, stejně jako případný transfer v případě nabídky některého z klubů.

V letošní sezóně se Zbrojovka domluvila na kontraktu s řadou mládežnických hráčů. Na jaké bázi konkrétně probíhají debaty o tom, kterému hráči smlouvu nabídnout?
Vždy musí dojít k většinové shodě zúčastněných. Bavíme se s majitelem, trenérem, šéftrenérem mládeže, případně trenérem dané kategorie. Rozhoduje nejen aktuální výkonnost, ale především odhad výkonnosti budoucí. Je potřeba citlivě vyhodnotit možný vývoj hráče směrem k prvnímu týmu, protože smlouvu by měli dostat hráči, kteří mají vysokou pravděpodobnost možného startu za první tým. Pochopitelně ne u všech se to povede, stejně tak i hráči, kteří takto aktuálně vyhodnocení nejsou, ve finále do dospělého fotbalu můžou proniknout. V rámci vývoje fotbalu a přestupního řádu je tohle nevyhnutelné, pokud nechcete, aby vám hráči mizeli jinam.

Jen pro zajímavost, jaká je aktuální situace u hráčů, se kterými se Zbrojovka dohodla na ukončení spolupráce na sklonku loňského roku? Dušan Melichárek je v Malmö, co zbylí tři?
Chico Gomes je v třetiligovém portugalském týmu FC Amora, Musefiu Ashiru odcestoval za týmem Trnavy do Turecka, kde je na testech. Co se týče Milana Lutonského, v jeho případě dolaďujeme smluvní detaily a informace, které se objevily v médiích, byly poněkud napřed.

Jak lze zatím hodnotit dosavadní průběh přípravy?
Jsme zhruba v polovině a obecně platí, že přípravu zhodnotí až liga. Z hlediska nastavení, organizace, soustředění a dalších věcí zatím vše celkem vychází. Hra má nějaké parametry, můžeme být zatím spíše pozitivní, ale těžko z přípravy jakkoliv predikovat, jak bude vypadat jaro. Vidíme plusy i mínusy, už zmíněná zranění, propad s Táborskem. To jsme si vysvětlili a přístup hráčů byl v dalších zápasech o poznání lepší.

Je ostatně známou a okřídlenou pravdou, že přípravu není radno přeceňovat ani podceňovat.
Těch faktorů, které v téhle fázi sezóny výsledky ovlivňují, je opravdu hodně. Roli hraje únava, povrchy, velikost hřiště. Dále pak soupeř a také to, jak zrovna rozloží síly v daném utkání, v jaké fázi přípravy je, v jaké únavě. Dva zápasy dvou stejných týmů během několika dní mohou vypadat úplně jinak. Z přípravy se úplně všechno zkrátka odhadnout nedá a je předčasné cokoliv vyhlašovat a jásat. Zatím to nicméně jde zhruba tak, jak jsme si představovali.

Jak je to s dalšími změnami v kádru, ať už směrem dovnitř, či ven?
Nelze je vyloučit, je to stále živé. Příprava je dlouhá a přestupové okno je pořád téměř na začátku, končí 22. února. Stát se může cokoliv a nedokážu v tuhle chvíli vyloučit odchod ani příchod, vše je otázka nabídky, zájmu, potřeby, zdravotního stavu a tak dále. Platí, že hostování směrem ven pro mladé hráče nám musí i ze sportovního hlediska dávat smysl tak, jako tomu bylo v případě Kuby Přichystala na podzim.

Netajíš se tím, že se snažíš sledovat nejen áčko, ale i mládežnické týmy. Jak to jde v zimě, kdy se zejména o sobotách zápasy kupí?
Je pravda, že vinou termínů těch zápasů mládeže, které jsem viděl, nebylo tolik. Třeba v sobotu to vyjde tak, že do Nitry pojedu brzy, hraje tam i devatenáctka, potom šestnáctka. Na druhou stranu juniorku jsem neviděl v zimě vůbec a generálku hrají v sobotu, takže se to opět kříží s áčkem.

Díky za rozhovor!

 

Aktuality

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

24.9.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 26. září z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13.9.2019

Endl a Jambor v repre

Zbrojováci Lukáš Endl a David Jambor byli nominováni do reprezentace U17 pro první fázi kvalifikace na evropský šampionát ve Finsku. Tým kouče Radka Bejbla vyzve v boji o postup kromě domácího celku ještě Bosnu a Moldavsko.

12.9.2019

Termín MOL Cupu

Utkání 3. kola MOL Cupu na hřišti Jablonce sehrajeme po dohodě klubů v úterý 1. října v 16:30.

12.9.2019

S Hradcem v sobotu

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti Hradci Králové sehrajeme s ohledem na další termíny v sobotu 28. září v 18:30.

29.8.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 29. srpna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz