ROZHOVOR S PARTNEREM KLUBU: Luboš Daniel (SYNERGA)

ROZHOVOR S PARTNEREM KLUBU: Luboš Daniel (SYNERGA)

B r n o – Na stránkách klubu vám každý měsíc přinášíme rozhovor s vybraným partnerem klubu. V září přichází na řadu zástupce našeho titulárního partnera, společnosti SYNERGA a.s., konkrétně její ředitel pan Luboš Daniel.Rozhovor k poslechu na Spotify


Mohl byste na úvod rozhovoru představit sebe a vaši činnost?
Ve společnosti SYNERGA působím od konce roku 2019, od ledna 2020 jsem jejím CEO a předsedou představenstva s přesahem do mateřské společnosti RN TECH SICAV, a.s., v níž jsem předsedou dozorčí rady. V oboru technického zabezpečení majetku a osob pracuji od roku 2004. Před zahájením spolupráce se SYNERGOU jsem vedl dvanáct let vlastní společnost Microtech CZ, kterou jsem úspěšně prodal společnosti Securitas ČR, kde jsem následně dva roky pracoval jako technický ředitel. Celý život se zabývám prací v oboru bezpečnostních systémů a slaboproudých a silnoproudých instalací, s čímž je spojeno i zaměření SYNERGY jako takové. Naše společnost dodává už 25 let partnerům systémy měření a regulace.

Dá se tedy hovořit o něčem na způsob chytré domácnosti?
SYNERGA je systémový integrátor a poskytovatel energetických služeb. Dále se podílíme na developmentu společně s dalšími společnosti ze skupiny RN TECH. Jedná se převážně (nikoliv výhradně) o rezidenční budovy a naše přidaná hodnota spočívá v chytrých řešeních. Takže ano, dalo by se to přirovnat k chytrému řízení budov. Tyto systémy zajišťují komfort v budovách – že budova dokáže chladit, svítit, přirozeně větrat a další věci. To vše má usnadňovat život lidí, kteří v domech budou bydlet a jinak je využívat, i správu jednotlivých bytů a budov.

Standardně se partnerů ptáme na to, zda a jak s jejich činností zamávala pandemie. Platí to i pro SYNERGU?
Tato doba rozdělila naši činnost na dva tábory. Nejmarkantnější to bylo ve školství, celá oblast se na dlouhou dobu uzavřela. Naopak to bylo s nemocnicemi, ty byly v totálním zápřahu a potřebovaly, aby jejich systémy byly připraveny na cokoliv. Zároveň se ale izolovaly a snažily se, aby v nich nebyl nikdo, kdo nemusí. Proto bylo velkým tématem vzdálené řízení. Rovněž jsme odkládali vše, co přímo neohrožovalo provoz. Naopak školské objekty byly prázdné, takže byl čas i na rozsáhlejší údržbu, prevenci. Zjednodušeně řečeno, jeden tábor potřeboval preventivní a druhý havarijní činnost. Dnes, jak se věci vracejí do běžného režimu, bude asi nejzásadnějším úkolem dokončit kompletní údržbu a vrátit všechny systémy do co nejlepší kondice.

Jaký je váš vztah k Brnu?
Brno je moc pěkné město s bohatou a dlouhou historií, ale propojen jsem s ním pouze pracovně.

Co váš vztah k fotbalu, jste jím políben?
Musím se přiznat, že jsem fotbal nikdy nehrál. Střih, radši mám hokej, střih zpět (smích). Obecně se mi ale líbí kolektivní sporty, mám je rád. Práce v kolektivním sportu je podobná práci v pracovním týmu, to se mi na těchto sportech líbí.

Jak se zrodila spolupráce SYNERGY se Zbrojovkou?
Osobně jsem u toho v roce 2017 nestál, každopádně u obnovování spolupráce během posledních dvou let už stojím a jsem rád, že můžeme jednak SYNERGU zviditelnit, jednak podpořit na některém sportu především mládež.

Fotbal sledujete i naživo? Jaká je vaše frekvence návštěv fotbalových zápasů Zbrojovky, případně jiných klubů?
Za dva roky, co se fotbalu aktivně věnuju (smích), se snažím být na každém domácím utkání, což se většinou daří. Ale nějaké speciální zážitky nemám. Na venkovní zápasy se pak už z časových důvodů nedostanu. Co se týče fotbalu a sportu obecně, nemám žádný vyhraněný vkus, že bych byl velký fanoušek někoho konkrétního. V rámci volnočasových aktivit se věnuju motorce a golfu, což je sice individuální sport, nikoliv kolektivní, ale je to o příjemném trávení času v hezkém prostředí v přírodě.

Měl byste na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky a partnery, případně přání?
Jako každý fanoušek a sponzor věřím, že se podaří postup zpět do první ligy. Přeji si tedy, aby se tam Zbrojovka pro další sezónu vrátila a v lize se pak držela v lepším středu tabulky.

Díky za rozhovor!

další články

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října
A-tým
19.10.2021 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 18. do 24. října

B r n o - Zbrojováci míří o víkendu do Třince, béčko přivítá Havlíčkův Brod a dorostence čekají...
U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v Polsku!
Mládež
19.10.2021 | Martin Lísal

U9: Zbrojováci zvítězili na mezinárodním turnaji v...

C h e l m e k - Mladí Zbrojováci z kategorie U9 se o víkendu zúčastnili silně obsazeného...
Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru
B-tým
17.10.2021 | Martin Lísal

Béčko poprvé ztratilo, remizovalo ve Žďáru

Ž ď á r n a d S á z a v o u - Fotbalisté brněnského "béčka" v jedenáctém utkání sezóny poprvé...