Prvním soupeřem roku 2016 bude Olomouc

Prvním soupeřem roku 2016 bude Olomouc

B r n o - Po týdnu přípravy čeká na Zbrojovku první herní test. V sobotu 9. ledna nastoupí ve Vyškově proti Sigmě Olomouc. Utkání s výkopem ve 13 hodin je součástí zimní Tipsport ligy.

Skupina C se letos hraje na vyškovské umělce (adresa Mlýnská 10, mapa zde). "Plánujeme nasadit dvě jedenáctky, pro každý poločas jednu. Vypomohou nám i Kučera, Přichystal a Čambal z juniorky," prozradil kouč Václav Kotal.

Zápas zakončí první týden přípravy, v neděli mají hráči volno. "Zatím jde vše podle plánu, hráči plnili to, co jsme po nich chtěli. Příprava je hodně pestrá, zkusili jsme si judo, trénink BOSU, běhání v písku. Hráči zatím pracují s takovým úsilím, jaké jsme si představovali," bilancoval Kotal.

Na dopolední tréninky (většinou v univerzitním kampusu) navazovaly odpolední v areálu VUT. "To bych vyzvedl jako významné plus, umělá tráva je tam vynikající. Rádi bychom tam odehráli i domácí přípravný zápas," liboval si kouč.

Do utkání nejspíše nezasáhnou Zavadil a Chrien

Pro toto období sezony je typická zvýšená marodka, také Zbrojovce se drobné trable v týdnu nevyhly. "Zavadil měl problémy s palcem, Chrien s kolenem, oba by nicméně měli začít od pondělka trénovat. Pozitivem je zapojení Paška, Kuba Řezníček sundal sádru a začíná s rehabilitací, stejně jako Schuster," shrnul Kotal stav marodů. Dle informací klubového lékaře Šimona Ondruša by Schuster a Řezníček měli začít trénovat zhruba za deset dní.

A co čeká Zbrojováky dál? "Příští týden hrajeme dvě utkání, už se více zaměříme i na taktické věci, v plánu je také ještě jednou judo. Nejhrubší příprava bude pomalu za námi a přejdeme na herní část," zakončil Kotal.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...