První start v lize, první asistence. Jedním z debutantů byl v sobotu i Ondra Pachlopník

První start v lize, první asistence. Jedním z debutantů byl v sobotu i Ondra Pachlopník

B r n o – Také Ondra Pachlopník si v sobotu odbyl prvoligový debut. Dvacetiletý záložník nastoupil na kraji zálohy a přihrávkou se podílel na jediné brance, kterou vstřelil ve druhé půli Peter Štepanovský.

Bylo trochu symbolické, že na první gól Zbrojovky po návratu do nejvyšší soutěže přihrál právě on. V minulé sezóně byl s devíti asistencemi nejlepší v týmu, k tomu navíc přidal pět vybojovaných penalt. „Na první start jsem se těšil. Myslím, že to přišlo ve správný čas. Těmi zápasy ve druhé lize jsem se trochu otrkal, možná bych před rokem nebyl tak připravený a ve formě,“ přemítá Ondra.

Nezastírá, že po první půli utkání se Spartou se mu v hlavě honily všelijaké myšlenky. „Seděli jsme v šatně a říkali si, že tohle si nemůžeme dovolit. Byli jsme ale pořád odhodlaní se na druhý poločas kousnout. I kvůli lidem, kteří za námi pořád stáli. Věděli jsme, že nejsme sami, že za námi stojí a podporují nás. Pomohli nám i noví hráči, Vaňous a další. Druhá půle pak už byla jiná, dali jsme gól a věřím, že nám to v hlavách hodně pomohlo.“

Zmíněný gólový moment se urodil po hodině hry. „Viděl jsem, že jsou skoro všichni hráči na mé straně, kde je to nahuštěné. Jen Šeďa (Peter Štepanovský) vyběhl a měl kolem sebe trochu prostoru. Zkusil jsem ho trefit, on to pak taky parádně trefil a byl z toho hezký gólový moment,“ popisoval Pachlopník.

Aktuálně se Zbrojováci chystají na Bohemku, po dalším domácím utkání pak přijde reprezentační přestávka. „V první lize je každý soupeř podobný. Vždy proti nám vyběhnou kvalitní hráči, kteří jsou schopní potrestat každou naší chybu. To musíme mít pořád na paměti, že už nehrajeme ve druhé lize, kde to bylo o něčem jiném. V neděli nás čeká těžký zápas, Bohemku jsme viděl v akci a víme o její síle. Teď se snažíme se na zápas co nejlépe připravit.“

A vnímá Ondra rozdíly mezi soutěžemi třeba i při ofenzivní práci? „To ne. Takhle o tom nepřemýšlím. Když mám možnost jít do kličky, tak to radši zkusím, než abych byl podělaný. Je to jeden z mých úkolů, zkoušet vepředu něco vymyslet a zařídit individuálně třeba přečíslení. V tu chvíli nevnímám, jestli proti nám stojí někdo třeba z Barcelony,“ usmívá se.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...