První pohyby v kádru - končí Moukanza, Zbrojovka vábí Jana Poláka

První pohyby v kádru - končí Moukanza, Zbrojovka vábí Jana Poláka

B r n o - Zbrojovka skončila po solidním podzimu sedmá, to však rozhodně neznamená, že by nemělo dojít k posílení kádru. Vedení klubu jedná zejména o posilách na pravý kraj hřiště.

Již tradičně se v zimním období mění podoba hráčského kádru. Co se týče odchodů, jistý je zatím jeden. Klub FC Zbrojovka Brno se ke dni 31. 12. dohodl na ukončení smlouvy s Donnellem Moukanzou. Ten v dresu Zbrojovky naskočil do 22 utkání, vsítil jeden gól (proti Příbrami). "Do budoucna by více než kdy jindy mělo platit, že zahraniční hráč musí být výrazně lepší než odchovanci klubu," nastínil výkonný ředitel Zbrojovky Vlastimil Ostrý.

Klub nadále nepočítá s bosenským obráncem Muamerem Avdićem, kterému končí smlouva taktéž v prosinci (podzim strávil na hostování v dresu žižkovské Viktorie).

Brno vábí Poláka

Co se posil týče, Brno má v hledáčku prozatím tři jména. "Vstoupili jsme do jednání s odchovancem Zbrojovky Janem Polákem, obě strany mají předběžný zájem o spolupráci pro příští sezonu. V neděli budeme s Honzou jednat v Norimberku," prozradil majitel klubu Václav Bartoněk. Účastník mistrovství světa i Evropy projevil zájem ukončit německou anabázi a vrátit se domů.

Další jména s ohledem na probíhající jednání nebudeme prozatím prozrazovat, v obou případech se ale jedná o hráče se zkušenostmi z první ligy, schopné okamžitě nastoupit - konkrétně o záložníka a krajního obránce (ten druhý se zkušenostmi ze slovenské mládežnické reprezentace).

Obě posily by měly vyztužit především pravou stranu hřiště, která Zbrojovku na podzim poněkud trápila. Co se levého kraje týče, z úspěšného hostování v Třinci se vrací Jiří Janoščin, do přípravy s "áčkem" se zapojí také Jakub Přichystal a Lamine Fall. I v průběhu jara budou nadále hostovat Veselý, Sedlák, Čtvrtníček, Slančík a Hladký.

Další změny v kádru pochopitelně nejsou vyloučeny, navazovat budou na posílení kádru i finální zúžení v průběhu zimní přípravy. "Rádi bychom, aby se maximum hráčů, kteří nedostávají tolik šancí v prvním mužstvu, vyhrálo například ve druhé lize," doplnil Bartoněk.

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...