Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem. Svou první profesionální smlouvu podepsal patnáctiletý ofenzivní hráč Martin Černý.

"Martin patří v naší akademii k nejtalentovanějším hráčům a jsme rádi, že se vše díky spolupráci s agenturou ISM povedlo dotáhnout a našli jsme společnou řeč. Pro Martina to je velký krok v kariéře a zároveň výzva k další práci, protože je jen na něm, jaká bude jeho další cesta. Věříme, že úspěšná," uvedl po podpisu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Martina na hráčském trhu zastupuje renomovaná agentura ISM, kterou při podpisu reprezentoval někdejší vynikající reprezentační útočník Pavel Kuka. "Filozofie naší společnosti je jasná. Jsme přesvědčeni, že hráči by měli hrát ve svých klubech a jít přirozenou cestou, kdy s rodinným zázemím mají ty nejlepší podmínky. Pokud jsou kvalitní a pracovití, vždycky si svou cestu najdou. Ať už to byl Milan Baroš nebo jiní hráči, vždycky nastane ten správný čas, kdy do ciziny odejít. A pan Paska tohle se svou třicetiletou praxí dokáže včas rozpoznat. Doufám, že Martin naváže na brněnskou tradici ve výchově těch nejúspěšnějších hráčů," řekl k podpisu.

Martin Černý přišel do Zbrojovky ve svých deseti letech ze Svratky Brno. Věkem spadá do kategorie U15, v letošním ročníku ovšem nastupoval za dorost U16. Ve čtrnácti zápasech před nuceným koncem soutěže se osmkrát zapsal mezi střelce a v týmu je tak jakožto nejmladší hráč druhým nejlepším kanonýrem.

Střelecky se mu dařilo i v loňském roce, kdy (opět mezi o rok staršími spoluhráči) nastřílel 24 branek, nejvíc z týmu. Nejraději nastupuje na pozici pravého křídla a kromě střeleckého apetitu patří mezi jeho hlavní přednosti rychlost. "To, že nastupuji se staršími hráči, je samozřejmě hodně cenná zkušenost. Jsem šťastný, že jsme se s klubem dohodli, beru to jako další postupný krok a motivaci do další práce," řekl Černý.

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....