Prémie půjdou na pračku, smál se po zápase Matúš Lacko

Prémie půjdou na pračku, smál se po zápase Matúš Lacko

B R N O - Po boku Pavla Zavadila dirigoval brněnskou hru, do osudu utkání se pak zapsal rozběhnutím akce, která skončila nejrychlejší brankou letošního ročníku Synot ligy. Jak Matúš Lacko po zápase prozradil, jednalo se vlastně o šťastný moment, když slovenský středopolař při rozehrávce uklouzl.

"Balon měl jít za obranu, ale uklouzl jsem. Bylo to vlastně štěstí. Kdybych dal ale míč tak, jak jsem chtěl, mohl gól padnout ještě rychleji," hodnotil s lehkou nadsázkou Matúš Lacko třetí nejrychlejší gólový moment ligové historie."

Lacko následně prozradil, že výhra se nerodila zdaleka tak snadno, jak se z ochozů mohlo zdát: "Tak jednoduché to nebylo. Naopak bych řekl, že to byl nejtěžší domácí zápas. Dukla měla dobré šance, takže zápas nebyl vůbec tak jednoznačný. My ale konečně byli efektivní," popsal Lacko hlavní rozdíl mezi oběma soupeři."

Brněnský záložník byl také dotazován na souhru v Pavlem Zavadilem, se kterým dnes ze středu dávali hlavní myšlenku hře domácích: "Pavel dokáže podržet balón a dát hře klid, což je super," pochvaloval si muž, který se podílel na plné polovině jarních brněnských gólů.

Také on se poté pokusil najít klíč k úspěchu na venkovních hřištích. "Možná je to způsobeno tím, že na nás venku soupeř víc vletí a my se potom tolik nedostaneme do hry. Dnes jsme se chtěli odrazit od druhé půle na Slovácku a podařilo se nám to. V Teplicích musíme opět makat od začátku a prolomit to," burcuje stálice brněnské sestavy.

V pozápasové uvolněné atmosféře prozradil Lacko také něco ze svého soukromí. "Mám malého potomka, takže se na hřišti musím o to víc snažit. Potřebovali jsme kočárek, pak postýlku. Teď chce navíc přítelkyně i pračku. Snad nebude se sušičkou, přítelkyně je skromná holka," uzavřela se smíchem jedna z letních posil Zbrojovky.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...