Přání trenéra Kotala před Spartou: Úspěšný výsledek a rekordní návštěva

Přání trenéra Kotala před Spartou: Úspěšný výsledek a rekordní návštěva

B r n o - Trenér Václav Kotal nastřádal na brněnské lavičce během tří let slušnou sbírku skalpů. Chybí mu vlastně jediný - Zbrojovka pod jeho vedením nikdy neporazila pražskou Spartu. Právě utkání s pražským celkem bude zítra od 18:15 derniérou úspěšného kouče na Srbské.

Spartu dokázal Kotal pokořit s Hradcem, se Zbrojovkou se mu to zatím nepovedlo. "Vidíte, i to je motivace. Proti Spartě by byl úspěchem už samotný bodový zisk. Potřebují bod k jistotě druhého místa, ale i pro nás by bylo samozřejmě příjemné loučit se úspěšným výsledkem s domácími fanoušky," připomněl Kotal, že po sezoně Brno opouští. "Další možnost bodovat pak máme v Ostravě, ale pokud by se to zadařilo se Spartou, ještě by se vše vylepšilo."

Sparta v lize donedávna výsledkově spíše tápala, naposledy ale roznesla Liberec 3:0. "Zápas jsem pochopitelně viděl. Prvních patnáct minut byl Liberec trošku lepší, po gólech ale ovládla hru Sparta. Bylo znát, že to potřebovala. Věřím, že jim to dokážeme znepříjemnit, víme o jejich přednostech a chystáme se na ně. Spartu nesmíme nechat rozvinout akci, nesmáme hráče pouštět do konstruktivního postavení. Na tom jsme pracovali, času bylo málo, ale na podobný způsob hry jsme se chystali před Libercem. Tam jsme po chybách inkasovali, věřím, že teď to bude jiné," přeje si Kotal, který v zápasové pozvánce sehrál roli generála před bitvou.

Zbrojovka půjde do oné bitvy takřka v plné síle, jeden válečník přesto bude chybět. A zrovna ten, kterému se doma daří - vykartovaný Škoda skóroval čtyřikrát po sobě. "Při jeho současné formě je to ztráta, ale nedá se nic dělat. Věřím, že hráči, kteří nastoupí, jej dokáží nahradit. S motivací rozhodně není problém, protože zápasy se Spartou, Plzní či Slavií jsou zážitkem pro hráče i fanoušky. Naši hráči už jsou natolik zkušení, aby se vyvarovali nervozity z velké návštěvy, ostatně před podobnou kulisou hráli na jaře na Slavii či v Plzni. Diváci nás budou hnát a pomohou nám," doufá Kotal, že přemotivovanost nehrozí.

Vždycky je lepší odcházet, když se daří

Lepší kulisy pro derniéru si kouč Zbrojovky přát ani nemohl. Návštěva bude dost možná rekordní, navíc on sám ve Spartě dlouho působil. "Věřím, že to bude nejvyšší návštěva za našeho působení v Brně. Kulisa a atmosféra budou určitě dobré, hlavně aby byl dobrý výsledek. Každý se chce loučit výhrou," zopakoval Kotal, jeden ze tří nejdéle sloužících brněnských koučů v historii samostatné soutěže. "Jsem už ale v takovém věku, že nostalgii necítím," směje se.

Zbrojovku ostatně opouští s pocitem dobře odvedené práce. "Jsme mistři Moravy, to už je jisté. I díky té poslední sezoně má člověk nabídek dostatek. Vždycky je lepší odcházet, když se daří. Nejhorší je být vyhozen. Na úspěšné období se pak lépe vzpomíná. Jsem tu třetí sezonu, což je na české poměry tak akorát, pokud má trenér mít týmu co dát. Pokud chce Brno hrát výše, věřím, že tým doplní kvalitou. To je vždycky potřeba, vidíme ostatně, co s týmem udělalo doplnění Řezníčkem," vypíchl Kotal dvanáctigólového střelce.

Při krátkém bilancování byl kouč tázán naopak i na nejhorší momenty, které na lavičce Brna prožíval. "To bylo hned po nástupu. Brno mělo po sedmi kolech čtyři body, situace byla kritická. Bylo potřeba přesvědčit hráče, stabilizovat tým. Pak se začalo budovat mužstvo z hráčů, kteří by splňovali naše kréda. Myslím, že se nám to podařilo po Hradci i v Brně," shrnul Kotal.

další články

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci
02.10.2022 | Daniel Král

Vítězná venkovní série skončila v Jablonci

JABLONEC - Zbrojovka se z venkovního hřiště vrací poprvé v této sezoně bez bodů. Na branku...
Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!
B-tým
02.10.2022 | Martin Lísal

Béčko porazilo vedoucí Kozlovice!

B r n o - Fotbalisté "B" týmu hostili v Bystrci vedoucí celek tabulky Divize D - Kozlovice....
U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno
Mládež
01.10.2022 | Martin Lísal

U12: Zbrojovka v derby přehrála Spartu Brno

B r n o - Mladší žáci Zbrojovky (U12) potvrdili v brněnském derby roli favorita a na hřišti Sparty...