Pragr po debutu: Cítil jsem se líp, když vedle stál Zavoš

Pragr po debutu: Cítil jsem se líp, když vedle stál Zavoš

B r n o – Ze sobotního utkání Dukly proti Zbrojovce uplynula zhruba hodina, když se u postranní čáry chystali vstoupit na hřiště dva střídající hráči brněnského týmu. Potud celkem běžná záležitost – oba ovšem od sebe dělilo 25 let. Po boku Pavla Zavadila se ke svému debutu chystal dorostenec Oldřich Pragr.

Zatímco ten zkušenější z obou borců odehrál za Zbrojovku 118 duelů v první lize a 7 ve druhé, pro toho mladšího šlo o vůbec první soutěžní start v áčku. „Cítil jsem se líp, když vedle stál Zavoš. Říkal mi, ať jsem v klidu, a taky ať si to užiju, že jde o první zápas a na ten budu mít vzpomínky pořád. Jsem rád, že mám premiéru za sebou, ale výsledek mě samozřejmě mrzí, s bodovým ziskem by pocit byl ještě lepší,“ popisoval Pragr.

Jakožto ofenzivní hráč měl pomoci týmu ke srovnání skóre. „Bohužel nám závěr nevyšel, v utkání jsme nebyli tak nebezpeční, jak by bylo potřeba. Bylo to spíš o běhání bez míče, nedokázali jsme se dostat do výraznějšího tlaku,“ mrzelo Pragra.

Ten do Brna přišel v roce 2018 ze Znojma, letos je oporou dorosteneckého týmu. Na podzim vstřelil pět branek a na tři přihrál, jeden start si připsal i v divizním béčku. „S áčkem jsem trénoval celý týden, ve čtvrtek jsem se pak dozvěděl, že jedu na zápas. Nervozita samozřejmě trochu byla, ale pocit to byl úžasný,“ prozradil hráč, který při podpisu první profesionální smlouvy v roce 2019 uvedl jako další cíle právě posun do prvního mužstva a do národního týmu (zde je aktuálně náhradníkem výběru U19).

Oldo, držíme palce, ať přibývají i další starty!

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...