Podobné zápasy mají vždycky náboj, těší se Kotal na konfrontaci se Sigmou

Podobné zápasy mají vždycky náboj, těší se Kotal na konfrontaci se Sigmou

B r n o - Výsledky Zbrojovky v úvodu soutěže zatím odpovídají dějišti utkání - dvě výhry doma, jedna prohra venku. Pozměnit tento rytmus se Brňané pokusí tuto sobotu, kdy zajíždí k atraktivnímu utkání na hřiště Olomouce.

Sigma je tradičním regionálním rivalem Zbrojovky - aktuálně s podobným osudem. Na rok totiž opustila nejvyšší soutěž, nyní se vrátila - jako nováčka olomoucký celek ovšem vnímá málokdo. "Olomouc patří z dlouhodobého hlediska jednoznačně do ligy. Základnou, výchovou talentů, fanoušky. Jedná se o utkání moravských klubů, čili to má náboj a slibuje to dobrou atmosféru," těší se na zápas i kouč Zbrojovky Václav Kotal.

Oba kluby se nacházejí v rozdílném rozpoložení, v tabulce je dělí čtyř body. "Každý chce doma vyhrávat a Sigma na tom není jinak. Mají zatím dva body, čili potřebují uspět, aby se jejich situace nestala vážnější. Trenér Kalvoda vychází z toho, co má za hráče, ofenzivu posílil Halenár, který s Vašíčkem vytvořil silné duo, doplněné ze zálohy Petrem a Navrátilem. Na podzim zatím vsítili pět gólů, což svědčí o solidní útočné síle a potenci vpředu. S tím musíme počítat, jejich rejdům zabránit a dokázat se prosadit," věří Kotal v úspěch.

Sestava by se neměla lišit

Kouč Zbrojovky plánuje pro utkání stejnou sestavu, která zdolala Slavii. "Není důvod nic měnit, pokud nepřijdou zdravotní problémy. Doufám a věřím, že dopadneme lépe než v Boleslavi. Kluci si uvědomují, že postavení v tabulce je pro nás aktuálně lichotivé, a chtěli bychom nahoře i zůstat. Pro pobyt v horní polovině tabulky je ovšem nezbytné v Olomouci bodovat," naznačuje zápasový cíl Kotal.

Ten pro utkání nemůže počítat se Schusterem (aktuálně ve fázi rehabilitace) a Zoubelem (v týdnu netrénoval, zapojit by se měl v pondělí). Problémy s podkolenní šlachou nově vyřadily z tréninku také Jakuba Šurala.

I sobotní zápas se bude pravděpodobně hrát ve velkém horku, předpověď je v tomto ohledu nekompromisní a výkop v 17 hodin mnoho stínu neslibuje. "Předpověď sledujeme, ale to je stejně věc, kterou nedokážeme nijak ovlivnit. Co přijde, to přijde. Příjemné to není, ale hru to ovlivní pro obě mužstva stejně. Záleží na tom, jak se s tím hráči vyrovnají a popasují. pro nás jsou nadcházející venkovní zápasy s moravskými týmy kromě zmíněné atraktivity i dobrou prověrkou, ukáží, jak na tom jsme. Otestují naše obranné i ofenzivní schopnosti," vyhlíží Kotal dvojici mačů, mezi které se vklíní domácí řež s Jabloncem.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...