Plzeň má sílu rozprostřenou na celý kádr, uvědomuje si zápasový jubilant Schuster

Plzeň má sílu rozprostřenou na celý kádr, uvědomuje si zápasový jubilant Schuster

B r n o - Aleš Schuster si v Liberci připsal na konto v pořadí 140. ligový zápas, všechny odehrál v dresu Zbrojovky. Právě tyto nastřádané zkušenosti z něj činí jednu z opor brněnské obrany, kterou nyní čeká zatěžkávací test - zápas v Plzni.

V počtu prvoligových startů patří Alešovi v kádru Zbrojovky třetí příčka, více odkopáno mají jen Pavlové Zavadil a Košťál. Druhý jmenovaný ovšem v Plzni nejspíš nenastoupí, což jen umocní Schusterovu roli. "Čeká nás těžký zápas. Plzeň si v boji o titul nemůže dovolit zaváhat, my můžeme spíše překvapit. Nechceme tam prohrát, snažím se nevnímat fakt, že Plzeň doma letos ještě neztratila body, chtěli bychom naší bilanci rozšířit," nedívá se Schuster na domácí bilanci Plzně.

V čem podle něj spočívá síla lídra tabulky? "Mají kvalitu ve hře jeden na jednoho. Navíc nedisponují pouze jedním střelcem, sílu mají rozprostřenou v podstatě na celý kádr. A pokud nenastoupí hráč základní sestavy, zastoupí jej náhradník, který je srovnatelně kvalitní. Plus má velkou motivaci dokázat, že do kádru patří, čili ani případné absence nejsou pro soupeře Plzně žádnou výhodou," popisuje Schuster.

Ten už z minulosti ví, jak na Plzeň vyzrát - v loňském utkání zajistil Zbrojovce zvláštním gólem remízu. "Možná nejzvláštnější gól, který jsem kdy dal. Spíš určitě, já jich zase tolik nevstřelil," usmíval se při vzpomínce na branku, po které musel být ošetřován. "Ale tehdy to byl trochu jiný zápas. My měli jistou záchranu a soupeř druhé místo, teď bude tlak na oba týmy větší," připomíná Schuster, že oproti loňsku mají oba soupeři o co hrát.

Ještě před sobotní cestou do Plzně zamíří Zbrojováci na lužánecký stadion, kde pozdraví brigádníky, renovující památný stánek. Aleš Schuster jen těsně přišel o možnost zahrát si na něm ligový zápas, i tak jej ale pochopitelně dobře zná. "Trénovali jsme tam, chodili jako fanoušci. I na rekordním utkání se Slavií jsem byl, vzpomínám, jak se tam lidi tísnili na schodech a všichni se tam ani nedostali. Vždycky jsem si při tréninku říkal, jaké asi je hrát před naplněnými tribunami. Bohužel ligovou premiéru jsem si odbyl až na jaře na Srbské, kam se Zbrojovka předtím přesunula koncem podzimu," vybavuje si Schuster, který si první ligový start připsal proti Olomouci v únoru 2002.

Aleš Schuster letos zasáhl do sedmnácti ligových zápasů, vstřelil jednu branku. Na jaře chyběl pouze v duelu s Duklou. Do Zbrojovky se vrátil před loňskou sezonou (v ní odehrál dvaadvacet zápasů a dvakrát skóroval, kromě zmíněné branky v Plzni pokořil i Teplice a trefil tak venkovní výhru po takřka dvou letech). Se 140 prvoligovými zápasy za Zbrojovku figuruje v celkové tabulce na 34. příčce, o jeden zápas za Karlem Lichtnéglem. Na letošní "dostřel" má například Wagnera, Janečku či Švancaru.

další články

Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v generálkách
Ostatní
02.03.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - Černín a Ševčík skórovali v...

B r n o - Zatímco slovenské Pohronie se muselo v této sezóně poprvé obejít bez kapitána Pavlíka,...
PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích
A-tým
02.03.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Ve středu nás čeká pohárový mač v Teplicích

B r n o - Mezi dva ligové duely se na startu března vklíní i osmifinále MOL Cupu. V něm se Brňané...
Mládež přechází na individuální tréninkový režim
Mládež
01.03.2021 | Martin Lísal

Mládež přechází na individuální tréninkový režim

B r n o - Mládežnické týmy Zbrojovky přerušují s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci...