Plusový bod, ale sahali jsme po třech, mrzelo trenéra Kotala po remíze v Olomouci

Plusový bod, ale sahali jsme po třech, mrzelo trenéra Kotala po remíze v Olomouci

O l o m o u c - Řada šancí, dvě branky, skvělá atmosféra, spousta emocí. Utkání Zbrojovky na hřišti olomoucké Sigmy nabídlo mnoho zajímavých momentů, výsledkem byla remíza 1:1. K výhře ovšem nebylo daleko, což si po utkání dobře uvědomoval i trenér Kotal.

Jeho hlavním cílem bylo před utkáním vybudit mužstvo k výkonu, který by snesl přísnější měřítka. "Kluci toužili ukázat, že nesbírají body jen díky špatné hře soupeřů, jak prezentovala v týdnu některá média, ale že hrají tak, aby zvítězili. Chceme dávat góly, chceme bodovat, což je pochopitelně dáno i kvalitou soupeřů. V dnešním utkání jsme sahali po třech bodech, bohužel v těžkém závěru soupeř nasadil vysoké hráče a nakonec po rohu dokázal vyrovnat," hodnotil Kotal.

K plnému bodovému importu chybělo vydržet ještě sedm minut. Situaci Brnu zkomplikovalo i vyloučení Michala Škody. "Michalova reakce byla zbytečná. Honza Rajnoch ho trochu přistrčil, následně to nejspíš i trochu přihrál, ale fotbal takové momenty přináší a hráč by se měl umět ovládnout. Neřeknu tolik k červené po faulu obránce, který hasí nebezpečný brejk, ale tohoto momentu byla hrozná škoda, stalo se to ve vápně soupeře, nic nám nehrozilo - a my uděláme takovou s prominutím ptákovinu," huboval kouč. Se samotným Škodou v ten moment ještě nemluvil. "Myslím, že to už obstarali hráči. Ve fotbale se to stává, pro nás je to smůla, která nás dost možná stála tři body."

Je samozřejmě otázkou, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Zbrojovka dohrávala kompletní. "Sigma nasadila vysoké hráče. S Michalem jsme přišli o jednoho z vysokých hráčů my, museli jsme pak pozměnit způsob střídání, abychom to kompenzovali. Na Michala to ale nechci svádět, on sám cítí, že to nebylo v pořádku," odmítl Kotal vinit pouze vyloučeného borce, který se mimochodem asistencí podílel na gólu Zbrojovky.

Výsledná remíza tak může být hodnocena dvojí optikou. "Je to plusový bod ze hřiště soupeře, ale vyrovnání nás pochopitelně mrzí. Věřím alespoň, že výkon a výsledek bude pozvánkou pro diváky, aby na Jablonec došli v co nejhojnějším počtu. Dnes byli hodně slyšet," vysekl Kotal poklonu fanouškům a zadoufal, že četný dav se sejde i za týden při duelu se severočeským klubem.

další články

Utkání v Plzni odloženo na neurčito
A-tým
11.08.2022 | Martin Lísal

Utkání v Plzni odloženo na neurčito

B r n o - Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Plzně bylo na základě žádosti domácího klubu...
VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno
Ostatní
11.08.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Autogramiáda v Pivovarské Starobrno

B r n o - Ve středu se Zbrojováci zúčastnili velké autogramiády v restauraci Pivovarská Starobrno....
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna
Ostatní
09.08.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 8. do 14. srpna

B r n o - V nadcházejícím týdnu se k áčku, rezervě a dorostům přidají týmy U18 a U16, i pro ně už...