Peter Štepanovský: O přestávce jsme si řekli, že takhle pokračovat nemůžeme

Peter Štepanovský: O přestávce jsme si řekli, že takhle pokračovat nemůžeme

B r n o - Záložník Peter Štepanovský se po dvouzápasové pauze vrátil na hřišti Českých Budějovic do základní sestavy. A návrat to byl vydařený - Peter přispěl k výhře nahrávkou na první gól a za svůj výkon se dostal i do ideální jedenáctky 26. kola Deníku Sport.

Klíčový moment utkání přišel v 56. minutě. Zbrojovka přikovala soupeře před vlastní bránu a po sérii rohových kopů šla do vedení. Jeden z Pachlopníkových centrů odvrátil bránící hráč právě ke Peterovi. "Vyšel mi první dotek a byl jsem sám. Všiml jsem si volného Texlíka a ten to trefil parádně," popisoval svou první letošní asistenci Štepanovský.

Zbrojovka tak výborný nástup do druhé půle přetavila v gól. Přitom v prvním dějství byli nebezpečnější domácí. "Ten poločas nám nevyšel podle představ. Přežili jsme několik standardek, o přestávce jsme si pak řekli, že takhle pokračovat nemůžeme. Začali jsme víc napadat a získali jsme několik míčů, čímž se nám zvedlo sebevědomí. Z toho pramenil tlak a využili jsme ho."

Štepanovský se na hřišti objevil po dvou zápasech, které strávil i vinou menších zdravotních problémů jen na lavičce. "Popravdě, byl to hodně těžký zápas. Hlavně první poločas. To jsme běhali bez míče, stálo nás to hodně sil. Pro mne osobně to byl opravdu fyzicky náročný duel," přiznal třiatřicetiletý záložník, který pět minut před koncem už za stavu 0:2 přepustil místo na hřišti Gajićovi.

Závěr už jeho spoluhráči ubránili a na hřišti a v kabině se tak všichni Zbrojováci mohli radovat z cenné výhry. Při absenci Kuby Šurala se tak povinnosti vést vítězný pokřik zhostil právě Štepanovský. "Neumím ho nazpaměť, takže mi musel radit Pachli, který seděl vedle. I tak jsem se spletl, ale nevadilo to," smál se po utkání.

Od té doby pak už ale všechny myšlenky Zbrojováků směřují k domácímu utkání s Pardubicemi. Zatímco venku totiž Brňané vyválčili už třináct bodů, což je nejvíce od roku 2010, domácí bilance je výrazně chudší, sedmibodová. "Věříme, že tentokrát na venkovní výhru navážeme a dokážeme naplno bodovat. Doma nám hodně chybějí fanoušci, to je vidět. Doufám, že už se to brzy změní, podle mého soudu by za dodržení určitých opatření mohly být návštěvy umožněny," přeje si na závěr Štepanovský.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Dostálek po utkání v Plzni
A-tým
19.01.2022 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Plzni

B r n o – Zbrojováci uhráli ve druhém přípravném utkání opět remízu, a to v Plzni. Nerozhodný...
Zbrojováci remizovali v Plzni
A-tým
19.01.2022 | Martin Lísal. FOTO: Jan Kubíček (FCVP)

Zbrojováci remizovali v Plzni

P l z e ň - Také ve druhém přípravném utkání letošní zimy Zbrojováci brali remízu. Na hřišti Plzně...
PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň
A-tým
18.01.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Druhým soupeřem v přípravě je Plzeň

B r n o - Po remíze se Zlínem čeká na Zbrojováky další zimní test s prvoligovým soupeřem. Ve středu...