Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně

Peter Juritka: Za gól jsem rád, ale chtěli jsme se loučit vítězně

V l a š i m – Jen pět minut se ve Vlašimi čekalo na úvodní branku utkání 30. kola. Pak se totiž vůbec poprvé v lize prosadil Peter Juritka, který tak ozdobil premiérový start v základní sestavě.

„První gól se udál ve velké rychlosti, moc už si z toho tím pádem nepamatuju (smích). Vím, že Kuba Řezníček výborně uhrál těžký míč a posunul to Fousovi. Ten mě fantasticky vysunul a já už jsem se jen snažil dát si dobrý první dotek a přesprintovat obránce. U brány už jsem se pak pokusil míč nějak umístit, aby prošel do brány. To se podařilo a jsem za to nesmírně rád,“ usmívá se Juritka při vzpomínce na gól.

Brňané díky rychlému zásahu vedli, poměrně záhy se prosadili i ve druhé půli. Ale na výhru to nakonec nestačilo. „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme i další slibné možnosti, ale ty už se nám nepovedlo využít a soupeř svou šanci naopak proměnil. I ve druhém poločase jsme vedli a zase jsme mohli odskočit. Je to škoda, myslím si, že jsme měli vítězství na dosah. A vyhrát jsme chtěli, abychom se rozloučili vítězně a poskočili v tabulce. Motivace byla jasná, zvítězit a pokud možno se tím alespoň trochu odvděčit klubu, realizačnímu týmu i fanouškům za sezónu, která z pohledu áčka nebyla povedená.“

Slovenský útočník naskočil do devátého letošního zápasu za „áčko“, v základu byl ale poprvé. „Jsem vděčný trenérovi Křížovi, že mi takovou šanci dal. Jakmile jsem se to dozvěděl, dostal jsem hned jasné pokyny, abych se snažil využívat své silné stránky, dostával se za obranu a chodil jeden na jednoho, tlačil se do zakončení. Také mi říkal, abych byl důsledný v defenzivě a vypomáhal vzadu,“ prozradil Peter.

Ten jinak strávil většinu sezóny v béčku, kterému pomohl čtrnácti góly k postupu. V závěrečných duelech už nejspíš přenechá místo jiným. „Nejpravděpodobnější je, že teď budu mít volno. Byla to těžká sezóna, v béčku jsme se celou dobu soustředili na každý víkend, každý zápas jsme museli zvládnout za tři body. Bylo to náročné po fyzické i psychické stránce, ale díky super partě a týmu jsme to zvládli. Teď ke konci sezóny jsem naskakoval i za áčko, za což jsem rád, ale bylo toho pak už docela dost. Věřím, že si teď dobře odpočinu a připravím se co nejlépe na začátek nové sezóny,“ vyhlíží Juritka červen.

Ještě předtím mu nicméně nejspíš přistane na pomyslném stole požadavek na příspěvek do kasy. První gól je jednou z tradičních položek. „Určitě mě to bude něco stát. Zatím nevím, kolik přesně to bude, o tom rozhodne kabina a rada starších v čele s Řezňou a Šurym,“ tuší s úsměvem devatenáctiletý útočník.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...