Pět Zbrojováků míří do reprezentace, Řezníček mezi náhradníky!

Pět Zbrojováků míří do reprezentace, Řezníček mezi náhradníky!

B r n o - S blížící se reprezentační přestávkou dorazila na náš klub řada pozvánek do národních týmů. Ševčík s Pachlopníkem míří do výběru U21, Koželuh do U20. Tijani pomůže Beninu v kvalifikaci Afrického poháru národů a Kuba Řezníček pak poprvé v kariéře figuruje mezi náhradníky reprezentačního áčka!

Tým kouče Šilhavého se v úvodu kvalifikace střetne s Polskem a poté cestuje do Moldavska. Náš kapitán Jakub Řezníček tedy bude čekat, zda jej nezastihne dodatečná nominace.

Výběr U21 se před blížícím se šampionátem utká ve Španělsku s dalšími účastníky turnaje - Belgií (24. března) a Nizozemskem (27. března). V nominaci jsou Michal Ševčík a Ondřej Pachlopník, mezi náhradníky pak je Josef Koželuh. Ze zdravotních důvodů v nominaci scházejí Lukáš Endl a Filip Souček.

Obránce Josef Koželuh je zároveň členem týmu U20 pro přípravné zápasy s Polskem (24. března) a Portugalskem (28. března).

Obránce Mohamed Tijani posílí reprezentaci Beninu pro další kvalifikační zápasy Afrického poháru národů. Benin se utká se Rwandou (22. března doma, 27. března venku). Ve skupině je po dvou zápasech bez bodů a pokud chce pomýšlet na postup, musí nyní bodovat.

Ve výběru U18 jsou nominovaní dorostenci Jiří Hamza a Zdeněk Toman. Na turnaji ve Španělsku se postupně utkají se Švédskem, Dánskem a Norskem. Náhradníkem je Martin Černý.

Reprezentaci U17 čeká závěrečná fáze kvalifikace na evropský šampionát. Jedním z trenérů je Tomáš Polách, mezi náhradníky je brankář Michal Hložánek a obránce Jakub Podkalský.

další články

Ondřej Pachlopník prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!
A-tým
30.03.2023 | Martin Lísal

Ondřej Pachlopník prodloužil ve Zbrojovce smlouvu!

B r n o - Zbrojovka se dnes domluvila na pokračování spolupráce s dalším odchovancem. Ofenzivní...
Daniel Polák podepsal svou první profesionální smlouvu!
Mládež
30.03.2023 | Martin Lísal

Daniel Polák podepsal svou první profesionální...

B r n o - Zbrojovka dnes opět rozšiřuje mládežnických hráčů s profesionálním kontraktem. Svou první...
SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?
A-tým
30.03.2023 | Martin Lísal

SOUHRN: Jak si vedli Zbrojováci v reprezentaci?

B r n o - Reprezentační pauza se chýlí ke konci a také vyslanci Zbrojovky se ze svých srazů...