Pět Zbrojováků míří do reprezentace, Řezníček mezi náhradníky!

Pět Zbrojováků míří do reprezentace, Řezníček mezi náhradníky!

B r n o - S blížící se reprezentační přestávkou dorazila na náš klub řada pozvánek do národních týmů. Ševčík s Pachlopníkem míří do výběru U21, Koželuh do U20. Tijani pomůže Beninu v kvalifikaci Afrického poháru národů a Kuba Řezníček pak poprvé v kariéře figuruje mezi náhradníky reprezentačního áčka!

Tým kouče Šilhavého se v úvodu kvalifikace střetne s Polskem a poté cestuje do Moldavska. Náš kapitán Jakub Řezníček tedy bude čekat, zda jej nezastihne dodatečná nominace.

Výběr U21 se před blížícím se šampionátem utká ve Španělsku s dalšími účastníky turnaje - Belgií (24. března) a Nizozemskem (27. března). V nominaci jsou Michal Ševčík a Ondřej Pachlopník, mezi náhradníky pak je Josef Koželuh. Ze zdravotních důvodů v nominaci scházejí Lukáš Endl a Filip Souček.

Obránce Josef Koželuh je zároveň členem týmu U20 pro přípravné zápasy s Polskem (24. března) a Portugalskem (28. března).

Obránce Mohamed Tijani posílí reprezentaci Beninu pro další kvalifikační zápasy Afrického poháru národů. Benin se utká se Rwandou (22. března doma, 27. března venku). Ve skupině je po dvou zápasech bez bodů a pokud chce pomýšlet na postup, musí nyní bodovat.

Ve výběru U18 jsou nominovaní dorostenci Jiří Hamza a Zdeněk Toman. Na turnaji ve Španělsku se postupně utkají se Švédskem, Dánskem a Norskem. Náhradníkem je Martin Černý.

Reprezentaci U17 čeká závěrečná fáze kvalifikace na evropský šampionát. Jedním z trenérů je Tomáš Polách, mezi náhradníky je brankář Michal Hložánek a obránce Jakub Podkalský.

další články

Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...
VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek
A-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Mám z toho skvělý pocit, říká Jaroslav Hynek

B r n o – Nový trenér Jaroslav Hynek se s hráči ještě osobně neseznámil, přehled o stavu kádru však...