Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

B r n o - Na Zbrojováky nečekalo v sobotu nic snadného - přijela druhá Olomouc, na hrotu nastoupil v Brně dobře známý Kuba Řezníček. Domácí ale nakonec vybojovali cennou výhru, k čemuž přispěl i stoper Petr Pavlík.

Šéf obrany nastoupil jako obvykle v dresu s krátkými rukávy. Jeho někdejší spoluhráč a nyní rival Řezníček shodou okolností taky. Tvrďák, který během dvou let ve Zbrojovce nastřílel dvacet gólů, se i díky Pavlíkovi tentokrát neprosadil. "Známe se spolu odsud z Brna a věděli jsme, co máme jeden od druhého čekat. Je to bezesporu jeden z nejlepších útočníků v lize, a tak jsme rádi, že nám dnes gól nedal. Souboje s ním byly tvrdé, ale nebyla tam žádná zákeřnost, což oceňuji. Tak to ve fotbale má být,“ ocenil Pavlík přístup soupeře.

Kromě bránění obávaného kanonýra se Pavlík dostal i do zakončení, na konci poločasu měl na hlavě druhý domácí gól. „Asi jsem to přeběhl, Kraťas mi to z křídla centroval a kdybych to dal o kousíček blíž k bráně, mohlo to být už dva nula a hned by to bylo jiné. Naštěstí i díky naší bojovnosti jsme dnes zaslouženě vyhráli," naznačil, že jej situace s ohledem na výsledek nakonec nemusela mrzet.

Právě bojovnost byla pro takový zápas nezbytnou devizou. "Věděli jsme, že oproti Bohemce musíme v mnoha aspektech ještě přidat. Tyhle zápasy nejsou tolik o fotbalové kráse. Trenér nám dal taktické pokyny, bylo vidět, že má soupeře načteného. Soupeř nás ničím nepřekvapil, my zápas zvládli a užíváme si vítězství. Věříme si, doma jsme silní, zlepšili jsme se v defenzivě a věřím, že kluci vpředu se taky rozstřílí a začne jim to tam padat. Kolikrát je to o jednom gólu, který znamená větší sebedůvěru," pokračoval Pavlík.

Věty o bojovnosti zněly v sobotu na Srbské vůbec často. Hlavně v závěru utkání jeli Zbrojováci nadoraz. „Musím se přiznat, že asi od 86. minuty už jsem čas tlačil i očima,“ popisoval své dojmy s úsměvem Pavlík. "Musím za ten zápas pochválit celý tým. V bráně nás na konci podržel Dušan, v útoku zas třeba Tonda Růsek. Udělal tam spoustu práce a vepředu spoustu balónů podržel. A tak bych mohl jméno za jménem pokračovat. A za tuhle obětavost a týmovost jsou odměna právě ty dnešní tři body,“ uzavřel spokojeně hodnocení sobotního moravského derby.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...