Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

Pavlík po Sigmě: Tři body jsou odměnou za obětavost

B r n o - Na Zbrojováky nečekalo v sobotu nic snadného - přijela druhá Olomouc, na hrotu nastoupil v Brně dobře známý Kuba Řezníček. Domácí ale nakonec vybojovali cennou výhru, k čemuž přispěl i stoper Petr Pavlík.

Šéf obrany nastoupil jako obvykle v dresu s krátkými rukávy. Jeho někdejší spoluhráč a nyní rival Řezníček shodou okolností taky. Tvrďák, který během dvou let ve Zbrojovce nastřílel dvacet gólů, se i díky Pavlíkovi tentokrát neprosadil. "Známe se spolu odsud z Brna a věděli jsme, co máme jeden od druhého čekat. Je to bezesporu jeden z nejlepších útočníků v lize, a tak jsme rádi, že nám dnes gól nedal. Souboje s ním byly tvrdé, ale nebyla tam žádná zákeřnost, což oceňuji. Tak to ve fotbale má být,“ ocenil Pavlík přístup soupeře.

Kromě bránění obávaného kanonýra se Pavlík dostal i do zakončení, na konci poločasu měl na hlavě druhý domácí gól. „Asi jsem to přeběhl, Kraťas mi to z křídla centroval a kdybych to dal o kousíček blíž k bráně, mohlo to být už dva nula a hned by to bylo jiné. Naštěstí i díky naší bojovnosti jsme dnes zaslouženě vyhráli," naznačil, že jej situace s ohledem na výsledek nakonec nemusela mrzet.

Právě bojovnost byla pro takový zápas nezbytnou devizou. "Věděli jsme, že oproti Bohemce musíme v mnoha aspektech ještě přidat. Tyhle zápasy nejsou tolik o fotbalové kráse. Trenér nám dal taktické pokyny, bylo vidět, že má soupeře načteného. Soupeř nás ničím nepřekvapil, my zápas zvládli a užíváme si vítězství. Věříme si, doma jsme silní, zlepšili jsme se v defenzivě a věřím, že kluci vpředu se taky rozstřílí a začne jim to tam padat. Kolikrát je to o jednom gólu, který znamená větší sebedůvěru," pokračoval Pavlík.

Věty o bojovnosti zněly v sobotu na Srbské vůbec často. Hlavně v závěru utkání jeli Zbrojováci nadoraz. „Musím se přiznat, že asi od 86. minuty už jsem čas tlačil i očima,“ popisoval své dojmy s úsměvem Pavlík. "Musím za ten zápas pochválit celý tým. V bráně nás na konci podržel Dušan, v útoku zas třeba Tonda Růsek. Udělal tam spoustu práce a vepředu spoustu balónů podržel. A tak bych mohl jméno za jménem pokračovat. A za tuhle obětavost a týmovost jsou odměna právě ty dnešní tři body,“ uzavřel spokojeně hodnocení sobotního moravského derby.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4. prosince
A-tým
28.11.2022 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 28. listopadu do 4....

B r n o - Na přelomu listopadu a prosince čeká na fotbalisty "áčka" poslední zápas roku - v...
Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru
A-tým
25.11.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka porazila Trnavu a má druhou zimní výhru

S e n e c - Fotbalisté Zbrojovky zůstávají v zimní Tipsport lize zatím stoprocentní. Ve druhém...