Pavla Zavadila čeká proti Jablonci stý zápas v nejvyšší soutěži

Pavla Zavadila čeká proti Jablonci stý zápas v nejvyšší soutěži

Přestup záložníka Pavla Zavadila mnohé fanoušky překvapil, nevěděli, co od hráče, který byl dlouho mimo pozornost fotbalové veřejnosti, očekávat. První tři zápasy ale daly jasnou odpověď - vlasatý záložník se stal motorem týmu a je zřejmé, že jeho přestup byl krokem správným směrem.

Teď na něj navíc čeká významný milník - proti Jablonci odehraje stý zápas v české nejvyšší soutěži.

"Abych se přiznal, sám to tak nesleduju, ale o tomhle vím," komentuje na úvod to, že má za sebou tak solidní porci prvoligových bitev. Těch mohlo být samozřejmě i víc, ale sedm let v cizině je samozřejmě znát.

První zápas odehrál Zavadil ještě v dresu Drnovic. "Tehdy tam hrál Marcel Cupák, Viťa Tuma, Mira Kadlec," loví v paměti podrobnosti. Zápas nedopadl dobře, Drnovice prohrály doma s týmem Blšan 1:3. Je to už pěkných pár let, psal se podzim roku 2000 a pro přesnou představu by mohl posloužit fakt, že branku soupeře tehdy hájil nadějný mladík Petr Čech.

A který zápas z té (skoro) stovky utkvěl Zavadilovi v paměti nejvíc? "Kromě toho prvního ještě zápas v Teplicích, kde jsem dal Tomáši Poštulkovi první gól," vzpomíná na duel, kdy zajistil oslabeným Drnovicím první branku a podílel se tak na výhře 2:0. A od minulého týdne může přidat další zajímavou vzpomínku - ten vítězný v Plzni. Zápas s číslem 99 se opravdu povedl. "Ano, to bylo perfektní utkání se skvělým výsledkem, snad to bude pokračovat," usmívá se při vzpomínce na minulou neděli.

Sám už ovšem vyhlíží spíše neděli nadcházející, kdy tým čeká bitva s Jabloncem. Zavadil si dobře uvědomuje, že jeho role v mužstvu je přece jen trochu jiná. "Abych se přiznal, docela mi to zatím vyhovuje. Ale v první řadě to opravdu je o týmu, ne o individualitách," komentuje Zavadil fakt, že zatím nechyběl ani minutu, zahrává takřka všechny standardky a je mozkem brněnské zálohy.

Jeho výkony oceňují i odborníci, kteří jej celkem pravidelně řadí do různých sestav kola a zmiňují jeho roli, pokud je řeč o Zbrojovce. "Toho si nejde nevšimnout, protože i kdybych to nezaregistroval, někdo mi to v kabině připomene," komentuje Zavadil se smíchem fakt, že každá taková nominace se musí "vykoupit" příspěvkem do klubové kasy.

další články

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci
A-tým
15.05.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Martin Berkovec po utkání v Liberci

B r n o – Jednou z ústředních postav utkání v Liberci byl i gólman Martin Berkovec. Ve druhé půli...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci
A-tým
14.05.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Liberci

B r n o – Zbrojováci v páteční předehrávce potvrdili, že se jim venku daří o poznání lépe, než na...
Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek
A-tým
14.05.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Remízu v Liberci vystřelil v závěru Růsek

L I B E R E C - 32. kolo FORTUNA:LIGY zavedlo svěřence Richarda Dostálka na půdu libereckého...