Pavel Dreksa: První liga byla hlavním cílem a jsem rád, že to vyšlo

Pavel Dreksa: První liga byla hlavním cílem a jsem rád, že to vyšlo

B r n o – Během jarní jízdy byl Pavel Dreksa nejvytíženějším hráčem Zbrojovky. Zkušený stoper po svém zimním příchodu okamžitě zapadl do týmu a po krátké nejistotě se i on může radovat ze znovunabyté první ligy.

„Upřímně jsem nečekal, že by mohly zespodu nahoru jít hned tři týmy. Myslím si ale, že je to spravedlivé, nikdo nemůže protestovat. Ten poslední tým z první ligy by padal tak jako tak. Jsem šťastný, je to skvělé, že to dopadlo takhle. Je jen škoda, že to nemůžeme oslavit s fanoušky na hřišti, jsem ale přesvědčený, že všichni naší příznivci jsou taky nadšení,“ usmívá se Dreksa. „Po utkání s Vlašimí jsme měli večeři, v týdnu asi něco proběhne. Jinak nemám v plánu žádnou extra dovolenou, opravujeme barák, tak se tomu můžu věnovat naplno.“

Dreksa se v uplynulých letech potýkal se zdravotními problémy, v Brně je ale zažehnal. „Jsem rád, že zdraví vydrželo. Měl jsem zranění, kterým nešlo předejít, ale je to za mnou a musím zaklepat na zuby, drželo to. Někdy jsem toho měl v sedmdesáté minutě už dost, ale dopředu nás hnala velká motivace, to byl motor, který nám nedal vydechnout,“ vysvětluje železný muž Zbrojovky, který při absencích Pavla Eismanna navlékal i kapitánskou pásku.

Po svém příchodu třicetiletý stoper hlásil, že by chtěl s Brnem hrát první ligu. „To byl hlavní cíl, s tím jsem do Zbrojovky šel. Věřil jsem, že to zvládneme, ať už z prvního místa, nebo z baráže. Vyšlo to, ligu si zahraju a těším se na to. Doufám, že bude moci na podzim dojít více lidí. Fanoušci jsou tu skvělí, podporovali tým i v době, kdy na zápas nemohli vůbec. Jsem moc rád i za ně, že se první ligy zase dočkali,“ uzavřel Dreksa.

další články

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!
Ostatní
27.11.2020 | Klub

Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu!

B r n o - Je tu Black Friday ve zbrojováckém Fanshopu! Kup si mikiny, trička a další sortiment se...
V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště
Ostatní
26.11.2020 | Martin Lísal

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově...

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti...
ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica
A-tým
25.11.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

ROZHOVOR Z PROGRAMU: Jan Hlavica

B r n o - Součástí elektronického zápasového bulletinu pro utkání s Příbramí byl i velký rozhovor s...