Pašek po Plzni: Beru to na sebe, v deseti je tady těžké hrát

Pašek po Plzni: Beru to na sebe, v deseti je tady těžké hrát

P l z e ň - David Pašek se v utkání na hřišti Plzně zapojil do akce, která vedla k úvodní brance. Do dějin zápasu se ale výrazněji zapsal v 55. minutě, kdy v rychlém sledu viděl dvě žluté karty a putoval do sprch.

Zbrojovka v oslabení dlouho držela remízu, deset minut před koncem ale přišel rozhodující úder. "V deseti je tady těžké hrát. S kluky už jsem se o tom bavil, omluvil se jim, beru to na sebe," nevymlouval se Pašek. "První žlutá byla určitě, tu druhou si budu muset ještě prohlédnout, myslím, že k ní nemuselo dojít. Ale to už je teď jedno, zpátky to bohužel nevezmu."

Zbytek zápasu sledoval Pašek na tribuně, což byl pocit, který doposud zažíval jen při zranění. "Vyloučený jsem byl poprvé, předtím jsem viděl červenou snad jednou ve druhé lize. Nechtěl jsem zůstávat v kabině, šel jsem na tribunu. Plzeň bohužel tu jednu potřebnou šanci proměnila a vyhrála 2:1," litoval.

Těsné prohry na hřišti top týmů ligy jsou oproti loňsku určitě posunem, ale... "Zamrzí to, zvlášť když jsme šli do vedení. Stejně jako na Spartě jsme v určitých momentech měli i potřebné štěstí, ale bohužel to nevyšlo. Je to i moje chyba, zpátky už to bohužel nevrátím," omlouval se Pašek.

Brněnský odchovanec nyní s nejvyšší pravděpodobností vynechá následující zápas, přitom na jaře od utkání na Slavii nechyběl ani jednou v základní sestavě. Asistencí se podílel na Hyčkově gólu proti Zlínu, bilanci devíti ligových gólů zatím nerozšířil.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...